Forum Główne > Urządzenia srk

Nastawnia bramowa

(1/4) > >>

suwak:
Cześć.
Od pewnego czasu pracuję przy urządzeniach elektromechanicznych suwakowych i zainteresowałem się tematem nastawni bramowych(w moim rejonie takich nie ma). Jak się dowiedziałem, były to nastawnie budowane z przeznaczeniem na suwaki. Z tego co widzę po zdjęciach to przekaźnikowania nie mieści się bezpośrednio pod nastawnicą(wyjątkiem wydaje się być nastawnia Bt w Bytomiu). Tak przynajmniej mi się wydaje. Co miała więc na celu taka a nie inna konstrukcja nastawni bramowych?

I drugie pytanie: Na takich nastawniach stosowano określony typ urządzeń(jednorzędowe?) czy też nie ma to znaczenia?

jageer:
Nastawnica sama w sobie jest dluga, a taka konstrukcja pozwala obserwować tory - szczególnie rozjazdy przy ich obracaniu, gdyż domyślnie izolacji nie ma. Jeżeli chodzi o przekaźniki to mieszczą się wszystkie w nastawnicy (na bt na półpiętrze są kable, tak jak na gla, glc).  Natomiast inne bajery wynikające z modernizacji, znajdują się na dole (tam gdzie kiedyś wchodziło napięcie - bo wszystko tam jest / było na prąd stały). Co do samego typu to tylko "poziome". Suwaki typu Pintsh (pionowe) wymagały nastawni 2 kondygnacyjnej bo zależności były piętro niżej. Realizowane pionowo a nie poziomo (np nieistniejącą już Bytom Karb)

suwak:
Hmm. Nie wiem jak to wyglądało oryginalnie, ale na jednorzędowych VES jest obecnie normalnie przekaźnikowania pod nastawnicą(połączona tylko przewodami, ale jednak ciężko mi uwierzyć żeby pierwotnie to wszystko mieściło się w nastawnicy, nawet odejmując wszelkie nowinki z ostatnich kilkudziesięciu lat). Natomiast w przypadku czterorzędowych VES zależności pionowe znajdują się pod nastawnicą w "regularnej" przekaźnikowni, więc dwa piętra są konieczne.

jageer:
Przekaźniki wszystkie, jak doposazalem gla były w nastawnicy, natomiast elementy liczników osi i inne na dole w dobudowanej części do nastawni. Ta część "blaszana" pod podłogą dyżurnego jest na tyle niska, że się chodzi na kolanach, więc nic tam z zależności nie ma. Suwaków jest wiele odmian, a glc, bt, mają kuchenkę gazową ( gałki suwaków z przodu nastawnicy), co do jedno, dwu i cztero rzędowych takiej wiedzy dokładnie nie mam, gdyż fizycznie byłem tylko na Bytom Karb przed przebudową ..... A tam było pionowo więc nastawnica była nad "przekaznikownia"

suwak:
Pod pojęciem "gałki" rozumiemy to:(?)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej