Autor Wątek: Tor zamknięty  (Przeczytany 11727 razy)

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Tor zamknięty
« dnia: 15 Kwiecień 2020, 17:05:52 »
Koledzy i koleżanki. W Ir1 nie moge znaleźć  jak traktowac blokadę samoczynna (oprócz stosowania telefonu) dla toru zamkniętego. Czy dla pociagu roboczego w rozkazie oprócz polecenia jazdy po torze zamniektym uniewazaniamy blokadę w dzialce 3 rozkazu S?
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline Kuba759

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Tor zamknięty
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2020, 11:19:33 »
Zamykając tor szlakowy stosuje się na nim telefoniczne zapowiadanie pociągów bez wprowadzania go osobno, co wiąże się z unieważnieniem wskazań SBL, więc moim zdaniem unieważnia się roboczemu SBL w rozkazie.
§29 ust. 12 pkt. 1 lit b
12. Na szlaku z wieloodstępową (samoczynną) blokadą liniową należy
po jednym lub po obu torach szlakowych:
1) stosować telefoniczne zapowiadanie pociągów bez osobnego
wprowadzania telefonogramem:
[...]
b) w razie wyprawienia pociągu po torze zamkniętym,

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Tor zamknięty
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Kwiecień 2020, 20:05:49 »
Tak właśnie napisałem. Stosujemy telefon, ale to dotyczy tylko ISDRA odnośnie prowadzenia ruchu, a nie uniewazniania blokady. Tylko o potwierdzenie chodzi, każdy z nas wie jak sie robi ale chodzi o podstawę:)
Ponadto w paragrafie o prowadzeniu ruchu po torze zamkniętym nic nie ma o unieważnieniu blokady. Nie ma zawiadomienia o unieważnieniu semaforow SBL.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2020, 20:08:56 wysłana przez IZKR IZ »
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline Kuba759

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Tor zamknięty
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień 2020, 18:07:09 »
Jak byk masz napisane, że trzeba unieważnić. Przeczytaj §55 ust. 12 pkt. 6, a następnie znajdź §58 ust. 4 pkt 29.

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Tor zamknięty
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwiecień 2020, 17:35:55 »
Jak byk masz napisane o prosterunkach nastepczych i unieważnieniu ich tarcz i semaforow. Dodatkowo unieważnienie samoczynnej blokady liniowej dotyczy posterunków ruchu zamkniętych. Polecam dokładnie przeczytanie przytoczonych przez Ciebie paragrafow z ich przypisami.
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline Psycho

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Tor zamknięty
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2020, 20:58:11 »
Informację o tym, że sygnały na samoczynnych semaforach odstępowych są nieważne należy przekazywać w razie nie działania lub nieprawidłowego działania urządzeń srk...(być może dlatego nie znalazłeś formalnego zapisu w "prowadzeniu ruchu po torze zamkniętym"). Na szlakach z blokadą samoczynną semafory odstępowe nie obowiązują - taką zasadę do tej pory wyznawałem :-\
Podkreślam, że to opinia, a nie wykładnia :)

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Tor zamknięty
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lipiec 2020, 21:50:06 »
Informację o tym, że sygnały na samoczynnych semaforach odstępowych są nieważne należy przekazywać w razie nie działania lub nieprawidłowego działania urządzeń srk...(być może dlatego nie znalazłeś formalnego zapisu w "prowadzeniu ruchu po torze zamkniętym"). Na szlakach z blokadą samoczynną semafory odstępowe nie obowiązują - taką zasadę do tej pory wyznawałem :-\
Podkreślam, że to opinia, a nie wykładnia :)

Wykładni nie wymagam, nigdy nie doczekam się, a opinia zawsze pomocna :)
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.