Forum Główne > Ruch kolejowy

Tor zamknięty

(1/2) > >>

IZKR IZ:
Koledzy i koleżanki. W Ir1 nie moge znaleźć  jak traktowac blokadę samoczynna (oprócz stosowania telefonu) dla toru zamkniętego. Czy dla pociagu roboczego w rozkazie oprócz polecenia jazdy po torze zamniektym uniewazaniamy blokadę w dzialce 3 rozkazu S?

Kuba759:
Zamykając tor szlakowy stosuje się na nim telefoniczne zapowiadanie pociągów bez wprowadzania go osobno, co wiąże się z unieważnieniem wskazań SBL, więc moim zdaniem unieważnia się roboczemu SBL w rozkazie.
§29 ust. 12 pkt. 1 lit b
12. Na szlaku z wieloodstępową (samoczynną) blokadą liniową należy
po jednym lub po obu torach szlakowych:
1) stosować telefoniczne zapowiadanie pociągów bez osobnego
wprowadzania telefonogramem:
[...]
b) w razie wyprawienia pociągu po torze zamkniętym,

IZKR IZ:
Tak właśnie napisałem. Stosujemy telefon, ale to dotyczy tylko ISDRA odnośnie prowadzenia ruchu, a nie uniewazniania blokady. Tylko o potwierdzenie chodzi, każdy z nas wie jak sie robi ale chodzi o podstawę:)
Ponadto w paragrafie o prowadzeniu ruchu po torze zamkniętym nic nie ma o unieważnieniu blokady. Nie ma zawiadomienia o unieważnieniu semaforow SBL.

Kuba759:
Jak byk masz napisane, że trzeba unieważnić. Przeczytaj §55 ust. 12 pkt. 6, a następnie znajdź §58 ust. 4 pkt 29.

IZKR IZ:
Jak byk masz napisane o prosterunkach nastepczych i unieważnieniu ich tarcz i semaforow. Dodatkowo unieważnienie samoczynnej blokady liniowej dotyczy posterunków ruchu zamkniętych. Polecam dokładnie przeczytanie przytoczonych przez Ciebie paragrafow z ich przypisami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej