Autor Wątek: Brak podglądu terenu w wersji 291111  (Przeczytany 14658 razy)

Offline krzysiek13000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Brak podglądu terenu w wersji 291111
« dnia: 03 Grudzień 2011, 22:22:48 »
Witam.
Wersja 291111 przyniosła wiele zmian, niestety nie miałem przyjemności zaobserwować tego na swoim komputerze.
Symulator na pierwszy rzut oka działa poprawnie, niestety nie wyświetla mi się podgląd terenu. Po kliknięciu w zakładkę "Podgląd Sytuacji w terenie" okno jest całe szare. Tak samo w urządzeniach dodatkowych w miejscu gdzie powinien być podgląd przejazdu. O dziwo po otworzeniu dodatkowego okna poglądu terenu wszystko wyświetla się w nim normalnie.
Dzieje się tak tylko w wersji 291111, w 050911 wszystko jest OK. Na innym komputerze (stacjonarnym) wszystko chodzi poprawnie, więc wina leży gdzieś po stronie mojego komputera. Pobierałem to kilka razy i wypakowywałem różnymi programami.
Parametry: Laptop Sony Vaio, Intel Core I3, 4GB RAM, ATI Mobility Radeon HD 5650 , system operacyjny Windows 7 Home Premium (choć wątpię że te dane przydadzą się do rozwiązania problemu).
Dodam jeszcze, że to nie pierwszy mój problem z ISDRem, o którym nikt na forum nie wspominał a zapewne i nawet autorowi się nie śniło  ;) . Niegdyś (około 3 miesiące temu) miałem taki dziwny błąd, iż po uruchomieniu symulacji czas w programie biegł około 100 razy szybciej, choć suwak był ustawiony na 1x a po jego przestawieniu nic się nie zmieniało. Stało się tak z dnia na dzień i dotyczyło wszystkich ISDRów na moim dysku (TW i TF). Wersja 050911 chodziła już dobrze.
Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto rozwiąże mój problem (a może i przy okazji powie dlaczego mi ten czas wtedy zwariował), bo nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje. Pozdrawiam.
W życiu jak w ISDRze - czas biegnie tak szybko, że ciężko za nim nadążyć.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Brak podglądu terenu w wersji 291111
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2011, 00:48:05 »
Ha, już widzę co jest nie tak. Program przerysowuje podgląd tylko wtedy, gdy otwarta jest właściwa zakładka. W tym celu sprawdza nazwy zakładek (i chyba coś przy tym właśnie było ostatnio zmieniane, dlatego poprzednia wersja sobie radzi). A teraz spójrz co się stało z ich nazwami na screenie... Przy najbliższej okazji zmienię sposób kontroli otwarcia zakładki.

Co do błędu z tempem upływu czasu - czy problem pozostał, czy też zniknął po restarcie systemu? Czy miałeś długo włączony komputer, kiedy się pojawił? Od jak dawna działała symulacja? Domyślam się że do tej sytuacji nawiązuje Twój podpis ;)

Offline krzysiek13000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Brak podglądu terenu w wersji 291111
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2011, 11:28:42 »
Tak, podpis ustawiłem sobie jeszcze wtedy kiedy byłem skazany na czas 100x ;)
A z tempem to było tak, że parę razy uruchomiłem TW, a gdzieś tydzień później TF więc między tymi uruchomieniami raczej zamykałem system.
Piszę raczej, bo właśnie teraz sobie przypomniałem że latem aby osiągnąć więcej FPS w MaSzynie i uniknąć odpalenia wentylatora w laptopie na maksa, który zagłusza nawet dźwięki z głośników, parę dni przed planowym uruchomieniem MaSzyny hibernowałem komputer zamiast zamykać przez co po kilku dniach takiego hibernowania zużycie RAMu znacznie spadało i miałem więcej FPS. Czyżby to tu tkwił problem? Teraz od piątku ciągle hibernuję i nic się nie dzieje, może trzeba jeszcze parę dni poczekać.
Do wydania nowej wersji chyba pomęczę się na dodatkowym oknie podglądu terenu, warto się poświęcić dla dłuższych szlaków i przejazdu sterowanego z nastawni ;)
---Edit---
Zapomniałem dodać od kiedy działała symulacja w poprawnym tempie - od dnia wydania wersji 060511, a przed jej wydaniem z innych wersji korzystałem od października 2010.
Przy czym tak mi się wydaje że błąd zaczął występować na przełomie lipca/sierpnia a hibernować komputer zacząłem już w czerwcu.
---Edit---
Sprawdzałem teraz wersję 060511 i od razu po uruchomieniu komputera czas biegnie jak należy. Dzięki za rozwiązanie tego dziwnego jak dla mnie problemu. Sam bym na to nie wpadł. To był taki strzał z tym pytaniem jak długo komp był włączony czy jednak problem był znany?
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2011, 12:51:32 wysłana przez krzysiek13000 »
W życiu jak w ISDRze - czas biegnie tak szybko, że ciężko za nim nadążyć.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Brak podglądu terenu w wersji 291111
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2011, 14:22:51 »
Zapomniałem dodać od kiedy działała symulacja w poprawnym tempie - od dnia wydania wersji 060511, a przed jej wydaniem z innych wersji korzystałem od października 2010.

Masz na myśli to, że problem rozwiązał się w wersji 060511, czy też we wszystkich wersjach w których występował?

Sprawdzałem teraz wersję 060511 i od razu po uruchomieniu komputera czas biegnie jak należy. Dzięki za rozwiązanie tego dziwnego jak dla mnie problemu. Sam bym na to nie wpadł.

Czyli jednak w wersji 060511 też się tak działo, gdy komputer był włączony dłużej? Rozwiązaniem problemu bym tego nie nazwał, najwyżej jego ominięciem - problem gdzieś tam tkwi nadal, pytanie tylko gdzie dokładnie.

To był taki strzał z tym pytaniem jak długo komp był włączony czy jednak problem był znany?

Podejrzewam co może się dziać - w każdym kroku symulacji program sprawdza, ile czasu upłynęło od włączenia systemu przy pomocy funkcji GetTickCount (w milisekundach), a następnie porównuje to z poprzednim odczytem tej samej funkcji z poprzedniego kroku, trzymanym w zmiennej typu Integer. Zmienna ta zajmuje 4 bajty i wygląda na to że po upływie dłuższego czasu (przypuszczalnie ponad 24 dni działania systemu) po prostu się przepełnia. Ale jeżeli w międzyczasie restartowałeś system i problem nie znikał, to błąd musi siedzieć gdzieś indziej.

Offline krzysiek13000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Brak podglądu terenu w wersji 291111
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudzień 2011, 15:37:53 »
Masz na myśli to, że problem rozwiązał się w wersji 060511, czy też we wszystkich wersjach w których występował?
Chyba źle zinterpretowałem to pytanie:
Cytuj
Od jak dawna działała symulacja?
Myślałem że chodziło o to od jak dawna program działał poprawnie - od kiedy go mam. Ale koledze chyba chodziło o to od jak dawna była uruchomiona symulacja kiedy wystąpił błąd - od razu po uruchomieniu tak się działo.
Cytuj
Czyli jednak w wersji 060511 też się tak działo, gdy komputer był włączony dłużej? Rozwiązaniem problemu bym tego nie nazwał, najwyżej jego ominięciem - problem gdzieś tam tkwi nadal, pytanie tylko gdzie dokładnie.
Trochę nie sprecyzowałem tego, w której wersji wystąpił problem - właśnie w tej majowej (czyli 060511 -  to była wtedy najnowsza wersja TW) i na najnowszym TF. Choć myślę, że której wersji bym nie odpalił to wszystkie by się tak zachowywały.
Nie przypominam sobie żebym nie wyłączał komputera przez 24 dni. Może zdarzało się że go hibernowałem przez 10 dni, ale wątpię żeby 24 choć nie mogę tego wykluczyć.
W życiu jak w ISDRze - czas biegnie tak szybko, że ciężko za nim nadążyć.