Autor Wątek: rozpruta zwrotnica  (Przeczytany 8443 razy)

Offline daniel_11

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
rozpruta zwrotnica
« dnia: 20 Czerwiec 2020, 00:09:22 »
Dobry wieczór ,
 Co mam zrobić gry rozprułem zwrotnice i  czytałem instrukcje i nic nie daje efektów , jest ktoś w stanie mi to tu powiedzieć. Za odp serdecznie dziękuje.

Offline daniel_11

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: rozpruta zwrotnica
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2020, 00:11:31 »
dodam jeszcze ze klikam na ten Kr i nic to nie daje

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: rozpruta zwrotnica
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2020, 08:09:05 »
Cytat z instrukcji:
"W przypadku rozprucia rzeczywistego tabor należy usunąć ze zwrotnicy w kierunku "z ostrza". Aby wyłączyć
sygnalizację rozprucia, należy wyciągnąć plombowany przycisk Kr danej zwrotnicy/wykolejnicy oraz
doprowadzić zwrotnicę/wykolejnicę do krańcowego położenia obsługując jej przycisk nastawczy lub przy
pomocy korby. Aby wyłączyć jedynie dzwonek sygnalizacji rozprucia, należy wyciągnąć stabilny przycisk
DzKr (po wyłączeniu sygnalizacji rozprucia przyciskiem Kr należy doprowadzić przycisk DzKr do stanu
zasadniczego poprzez jego wciśnięcie).
Po rozpruciu zwrotnicy (rzeczywistym lub pozornym) obok nazwy zwrotnicy na liście w oknie Usterki pojawi
się czerwony opis rozprucie - informuje on, że zwrotnica musi zostać sprawdzona przez upoważnionego
pracownika, co odbywa się na zasadzie podobnej do usuwania usterek (okno Usterki - rozdz. 2.7.) - do tego
czasu rozprutą zwrotnicę biorącą udział w przebiegach pociągowych należy zabezpieczać na miejscu przy
pomocy zamka/spony iglicowej (polecenia Załóż zamek/sponę i Zdejmij zamek/sponę wybierane z menu
kontekstowego zwrotnicy w zakładce Podgląd sytuacji w terenie - rozdz. 2.2.2.)."

Instrukcja dla Liskowa, str. 27

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: rozpruta zwrotnica
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwiec 2020, 02:00:16 »
dodam jeszcze ze klikam na ten Kr i nic to nie daje

Obstawiam, że klikasz lewym przyciskiem myszy, co jest odpowiednikiem wciśnięcia przycisku na pulpicie. W przypadku Kr (i większości innych awaryjnych przycisków) trzeba użyć prawego przycisku myszy (pociągnięcie przycisku) przytrzymując przy tym Ctrl (zerwanie plomby).