Autor Wątek: Na jakiej rozdzielczości?  (Przeczytany 10555 razy)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Na jakiej rozdzielczości?
« dnia: 05 Grudzień 2011, 12:39:05 »
Jak symek przystosowany jest do różnych rozdzielczości? Bo odpalałem dziś na lapku 17 cali 1920x1200 rozdziałka (na innych się wszystko rozjeżdża systemowo) no i tak: pulpit malutki :D SEPE - dziwna gruba czcionka, przyciski ponakładane czasem na siebie (Rozkład/SEPE) ucięte info z SEPE :D Reszta w miarę ok.

Zmieniłem ikony systemowe na 150% to pulpit był wielki ;) Paweł jaki jest zakres rozdzielczości dobry dla ISDR-a?

PS. Przy rozdzielczości i wielkości fontów i ikon 100% jest OK :D
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2011, 12:41:57 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1016
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Na jakiej rozdzielczości?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudzień 2011, 13:08:35 »
Pokaż lepiej screeny, ale myślę że nic tu się nie da zrobić jeżeli zmieniasz na 150% jakieś wielkości czcionek i ikon (nawet nie wiedziałem że jest to możliwe). Dostosowanie polega jedynie na zmianie rozmiaru i rozmieszczenia kontrolek, więc przy takich dużych rozdzielczościach po prostu wszystko zmaleje i się porozciąga. Przeróbka pulpitu tak, aby zwiększał rozdzielczość jest wykluczona.

Tak na marginesie używam obecnie dwóch komputerów - jeden ze starym CRT 1024x768 17 cali oraz lapka 1280x800 15.4 cala - i dużo wygodniej pracuje się na tym pierwszym, raz ze względu na to że po prostu jest większy, a dwa - nie pasują mi monitory panoramiczne, ponieważ siedzę nie przy grach i filmach, ale głównie przy dokumentach, programowaniu, stronach www itp., czyli generalnie rzeczach o układzie pionowym. Gdybym miał zmieniać, to prędzej na dwa monitory 4:3.

robert051

  • Gość
Odp: Na jakiej rozdzielczości?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2011, 18:32:17 »
Ja tam pracuje na 1440 x 960 i wszystko jest normalnie. Btw na tej rozdzielczości widać od razu cały pulpit. Nie trzeba suwakiem operować.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Na jakiej rozdzielczości?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2011, 09:35:21 »
Ja tam pracuje na 1440 x 960 i wszystko jest normalnie. Btw na tej rozdzielczości widać od razu cały pulpit. Nie trzeba suwakiem operować.

Na 1920x1200 też jest ok, o ile wielkość czcionek i ikon masz w Windzie ustawione na 100% ;) Bo przy 125% system powiększa czcionki i się wszystko rozwala...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Na jakiej rozdzielczości?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2011, 12:57:50 »
... Na 1366x768 tez nie musze suwac pulpitem na lapku.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Na jakiej rozdzielczości?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2011, 14:14:41 »
... Na 1366x768 tez nie musze suwac pulpitem na lapku.

Hehe :D Ale pewno pulpit w miarę "duży" bo u mnie przy takiej rozdzielczości na moim lapku to bym połowę pulpitu KG bez przesuwania miał :D

Jak odpalę normalną maszynę 19 cali 1440x900 to wszystko wydaje mi się takie mega wielkie....
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.