Autor Wątek: Posterunek 3 - pytanie  (Przeczytany 22831 razy)

Offline Bejdam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Posterunek 3 - pytanie
« dnia: 22 Czerwiec 2020, 16:41:49 »
Witam,

Mam pytanie, dlaczego w mojej gestii jest powiadomienie dróżnika przejazdowego o odjeździe pociągu z Liskowa Miasta do Liskowa, czyli w moim kierunku? Czy to nie dyżurny z Miasta jako wyprawiający pociąg ma obowiązek powiadomić posterunek 3? Jeśli wszystko jest w porządku i tak powinno być i ja o czymś nie wiem, to jak zgłaszać zamknięcie przejazdu w takiej sytuacji? Ja to próbowałem robić tak: dwa dzwonki, info że pociąg wjeżdża, ale w takiej sytuacji nie dzieje się nic, dróżnik nie chce zamknąć przejazdu. Jeśli ja wyprawiam pociąg, zapowiadam jednym dzwonkiem dodatkowo mówię że pociąg odjeżdża to zamknięcie przejazdu niemal natychmiastowe :)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2020, 21:01:50 »
Jeden dzwonek dla numeru nie parzystego, dwa dla parzystego. A który jest który, to już dojdziesz sam. A czemu to Ls ma informować, to już nie wiem. Wiedz jednak, że posterunek Ls, nie jest oficjalnym, ani nie jest ukończony i zawiera pewne błędy.

Offline Bejdam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2020, 21:48:47 »
Który to który to ja wiem, dziwni mnie jednak fakt, że Lisków musi powiadamiać dróżnika nawet, gdy pociąg wyprawia sąsiednia stacja. Ale jeśli mówisz, że Ls ma pewne błędy to trzeba to zaakceptować. Dzięki!

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwiec 2020, 10:02:24 »
Z post. 3 to jest taka dziwna sprawa, że jak wyprawiasz pociąg do LM to zgłaszasz wjazd pociągu, a jak pociąg odjeżdża z LM to na post. 3 zgłaszasz odjazd pociągu. Ja tak właśnie robię i wtedy dróżnik reaguje zgodnie z oczekiwaniem, tzn. przy pociągu wyprawianym z Liskowa zamyka przejazd z opóźnieniem a przy pociągu wyjeżdżającym z Miasta, przejazd zamyka natychmiast. Trochę to dziwne, bo wygląda tak, jakby post. 3 był powiadamiany z LM, ale działa.

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2020, 09:47:46 »
Na post. 3 wysyłam dzwonki zgodnie z kierunkiem wjazdu, w chwili odjazdu pociągu ze stacji lub planowanego odjazdu z przystanku Lisków Rynek

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwiec 2020, 10:58:37 »
Witam,
Mam pytanie, dlaczego w mojej gestii jest powiadomienie dróżnika przejazdowego o odjeździe pociągu z Liskowa Miasta do Liskowa
Ja też mam pytanie. Kto stawia semafor (kto obsługuje usrk) w Liskowie Miasto na wolną drogę w kierunku Liskowa?
Paweł Piotr

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec 2020, 19:22:48 »
Do Paweł Piotr: to oczywiste, Lisków Miasto. A dróżnika powiadamia Lisków. Taka drobna niekonsekwencja moim zdaniem.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwiec 2020, 09:20:23 »
Moje pytanie dotyczy personalnie osoby, która naciska przycisk semafora w Liskowie Miasto w kierunku Liskowa, czy robisz to ty, mając na pulpicie ten posterunek ruchu, czy robi to program poza twoją kontrolą?
Paweł Piotr

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec 2020, 10:48:29 »
Moje pytanie dotyczy personalnie osoby, która naciska przycisk semafora w Liskowie Miasto w kierunku Liskowa, czy robisz to ty, mając na pulpicie ten posterunek ruchu, czy robi to program poza twoją kontrolą?
Lisków Miasto jest sterowany przez AI. Nie grałeś w Lisków?

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Czerwiec 2020, 11:15:17 »
Kiedyś, dawno temu, widziałem pulpit, ale nie pamiętam, co na nim było, nie grałem też na tej stacji z przynależnościami, dlatego stąd moje pytania...  Być może jest to gra nie do końca skończona i ma jakieś felery... Poza tym nie można jej ściągnąć, więc nie mogę sam tego sprawdzić...
Paweł Piotr

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Czerwiec 2020, 15:24:00 »
Prostuję swoją pomyłkę, bijąc się wpiersi. Też pisałem bez podglądu na pulpit. Post. 3 znajduje się w rejonie odgałęzienia bocznicy do Spedpolu, które to jest sterowane z Liskowa. Miejscową specyfiką jest to, jak już wcześniej pisałem, że dla zachowania właściwego czasu zamknięcia rogatek, pociągi relacji Lisków - Lisków Miasto zgłasza się jako wjeżdżające a relacji Lisków Miasto - Lisków jako odjeżdżające, czyli tak jakby zapowiadał je Lisków Miasto.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Posterunek 3 - pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Czerwiec 2020, 02:26:44 »
Poza tym nie można jej ściągnąć, więc nie mogę sam tego sprawdzić...

Link na górze forum faktycznie był błędny, poprawiłem.

Istotnie stacje Lisków i Lisków Miasto nie były w pełni ukończone ani dokładnie sprawdzone.