Autor Wątek: Posterunek Z szlabanami (Lisków miasto i Lisków)  (Przeczytany 8290 razy)

Offline Markurobloxyt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Opole Lubelskie
Posterunek Z szlabanami (Lisków miasto i Lisków)
« dnia: 12 Październik 2020, 15:45:21 »
Kiedy proszę o zamknięcie szlabanów i powiedzeniu że pociąg np. 100 jedzie dalej lub jedzie do mnie na perony przejechał dany pociąg proszę o otworzenie dostaje komunikat że pociąg ,,nie przejechał"
co mam naciskać żeby powiedział że pociąg przejechał

Offline michAL_en57

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Posterunek Z szlabanami (Lisków miasto i Lisków)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2020, 17:32:10 »
Nie pamiętam, jak to dokładnie działało w Liskowie i w Liskowie Mieście, ale wiem, że miało znaczenie, czy dzwoniąc do posterunku 3 dajemy pojedynczy sygnał dzwonkowy czy podwójny oraz to, czy powiemy "Pociąg nr xxx wjeżdża" albo "Pociąg nr xxx odjeżdża".

Sprawdź więc, które z poniższych rozwiązań działają:

Gdy dyżurujesz w Liskowie:

1. Gdy pociąg odjeżdża/wjeżdża do/z Liskowa Miasta, to zadzwoń do posterunku 3 używając pojedynczego sygnału dzwonkowego i powiedz "Pociąg nr xxx odjeżdża".

2. Gdy pociąg odjeżdża/wjeżdża do/z Liskowa Miasta, to zadzwoń do posterunku 3 używając pojedynczego sygnału dzwonkowego i powiedz "Pociąg nr xxx wjeżdża".

3. Gdy pociąg odjeżdża/wjeżdża do/z Liskowa Miasta, to zadzwoń do posterunku 3 używając podwójnego sygnału dzwonkowego i powiedz "Pociąg nr xxx odjeżdża".

4. Gdy pociąg odjeżdża/wjeżdża do/z Liskowa Miasta, to zadzwoń do posterunku 3 używając podwójnego sygnału dzwonkowego i powiedz "Pociąg nr xxx wjeżdża".

Dla każdego z tych rozwiązań może być także konieczne, żeby po przejeździe pociągu przez posterunek 3 zadzwonić tam jeszcze raz i poprosić o otwarcie przejazdu.

Gdy dyżurujesz w Liskowie Mieście:

1. Gdy pociąg odjeżdża/wjeżdża do/z Liskowa, to zadzwoń do posterunku 3 używając pojedynczego sygnału dzwonkowego i powiedz "Pociąg nr xxx odjeżdża".

2. Gdy pociąg odjeżdża/wjeżdża do/z Liskowa, to zadzwoń do posterunku 3 używając pojedynczego sygnału dzwonkowego i powiedz "Pociąg nr xxx wjeżdża".

3. Gdy pociąg odjeżdża/wjeżdża do/z Liskowa, to zadzwoń do posterunku 3 używając podwójnego sygnału dzwonkowego i powiedz "Pociąg nr xxx odjeżdża".

4. Gdy pociąg odjeżdża/wjeżdża do/z Liskowa, to zadzwoń do posterunku 3 używając podwójnego sygnału dzwonkowego i powiedz "Pociąg nr xxx wjeżdża".

Dla każdego z tych rozwiązań może być także konieczne, żeby po przejeździe pociągu przez posterunek 3 zadzwonić tam jeszcze raz i poprosić o otwarcie przejazdu.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: Posterunek Z szlabanami (Lisków miasto i Lisków)
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2020, 20:34:24 »
Wystarczą sygnały dzwonkowe zgodne z kierunkiem jazdy pociągu w chwili, w której pociąg odjeżdza z Liskowa lub ma odjechać z Liskowa Rynku.

Offline Wowas08

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Posterunek Z szlabanami (Lisków miasto i Lisków)
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2020, 18:03:40 »
Trzeba zadzwonić (Lisków) do posterunku SKP i powiedzieć:
,,Pociąg #### wjeżdża" lub ,,Pociąg #### odjeżdża.
Mam nadzieje że pomogłem.