Autor Wątek: Zdjęcia związane z ISDRem  (Przeczytany 88689 razy)

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Styczeń 2014, 12:44:16 »
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline robhad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Kwiecień 2014, 23:22:56 »

LCS Żywiec

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Kwiecień 2014, 10:52:45 »
LCS Drzewica. Kiedyś przeanalizowałem zdjęcia z tego LCS-a, bo nie byłem w środku, ale już na podst. zdjęć można wyciągnąć pewne wnioski. Pierwsze - znaczna ilość monitorów niestety nie najlepiej ułożonych. Zamontowano je tam gdzie było msc. bez stworzenia odpowiednich ram czy stojaków dla nich, aby tworzyły coś w rodzaju ściany monitorów w odpowiedniej odległości od patrzącego. Teraz te na biurku są za blisko, te na ścianie za daleko, po za tym pod różnym kątem. Czasami mam dzień, że „zbyt długo” siedzę na kompie patrząc w monitory, wieczorem odczuwam to przez lekki ból oczu, ale na szczęście moje monitory są oddalone ode mnie ok. 110mm co wydaje się być optymalną odległością, do tego są dość ściemnione aby świeceniem nie powodowały efektu patrzenia na żarówkę. Tu pani na biurku ma je w odl. ok. 65mm, powinny być ustawione na jakimś stojaku za biurkiem bo na biurkach już brakuje miejsca, a dopiero zaczynają pracę na urządzeniach. Druga – rozjaśnienie monitorów. Widać to dobrze na zdjęciu 6 i 8. Co zrobił aparat fotograficzny aby zachować przejrzystość zdjęcia? Zmniejszył przysłonę bowiem kontrast pomiędzy rozświetloną firaną przez słońce w stosunku do reszty tła spowodowało, że na zdjęciach praktycznie nie widać co pokazują monitory. To samo będzie musiał robić już pracownik przez 12h zmagając się z kontrastem własnymi oczami. Miałem kilka razy pracować w takich warunkach, gdzie z tyłu była rozświetloną firana. Dawałem kartony wokół monitora, aby jakoś dało się pracować. Jak dla mnie to powinno być na ścianie, gdzie stoi gromada ucieszonych panów z powodu przepływu kasy niekoniecznie tam gdzie powinna. Było by nawet lepiej dla Pani, bo w przypadku konieczności spojrzenia za okno wystarczyło by się tylko obrócić na krześle i przez nie zasłonięte żadnym gratami okno widziała by sytuację za nim. Współczuję takiego patrzenia przez kilka godz. Dodam, że kiedyś na badaniach dla kierowców badano akomodację oczu w badaniu polegającym na silnym oświetleniu oczu matowym białym światłem, a następnie po wygaszeniu go sprawdzano czas w jakim oko dostrzeże na czarnym tle słabo rozświetlone figury geometryczne. To spr. wzroku w Drzewicy trwa powiedzmy przez 6h naświetlenia firany. Trzecie – pani zakładam dyżurna ruchu ma 4 myszki do pracy. Kiedyś naprawiając drugiego kompa postawionego obok i pracując na trzech monitorach miałem 2 myszki. Ile razy się pomyliłem przy zmianie myszek i klawiatur... Tu są 4, można policzyć na zdj. 3 i 7. Zresztą pan obok też ma 3. Czwarte – ergonomia pracy. Doskonale ją widać na 4 i 5 zdjęciu, po jakimś czasie jest szansa na wydłużenie szyi u tej pani, bez specjalistycznych masaży. Piąte – kamery w terenie. Na 9 tym zdjęciu drugi od lewej obraz jest ledwo widoczny dla obiektywu aparatu przy tym monitorze wiszącym na ścianie, a co dopiero dla Pani siedzącej od niego jakieś 2,5m. Szóste – czas obsługi urządzeń. Jeżeli spełnić wszystkie wymogi przepisowe, zatrzymanie wzroku na 2sek na tych monitorach, które w danym przebiegu są niezbędne, przeniesienie wzroku, naciśnięcie myszką, zatwierdzenie decyzji, sprawdzenie czy one zostały wykonane to czas wyjdzie chyba porównywalny z obsługą urządzeń mechanicznych w miejscu. Pomijam już wydanie 35 mln na przebudowę, a 35mln tj. 35 osób pracujących 40 lat dostających 2000zł brutto na rękę.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Kwiecień 2014, 13:20:38 »
Polecam wybrać się na nastawnię KBn... Tam jest też konkretnie. A obsługuje się tylko swoją budę i Wieliczkę  ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Kwiecień 2014, 20:15:50 »
ja polecam wybrać się na ZWB;d
tam ogólnie wywala sie nogi na biurko i czeka aż zmiana przeleci ;p
Trainz

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Kwiecień 2014, 11:36:11 »
ja polecam wybrać się na ZWB;d
tam ogólnie wywala sie nogi na biurko i czeka aż zmiana przeleci ;p

A byłeś tam? Chętnię bym się tam wybrał. Z tego co wiem, to tam nie ma SRK komputerowych...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Kwiecień 2014, 20:23:26 »
Panowie, a co to wszystko ma wspólnego z tematem?

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Kwiecień 2014, 13:44:37 »
Mit o przebiegach wariantowych potwierdzony :)
Sz na Tm

Offline robhad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #68 dnia: 09 Maj 2014, 22:48:04 »

CureQ

  • Gość
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Maj 2014, 23:16:06 »
Powysyłajcie zdjęcia waszych stanowisk do gry w ISDR'a :) Jestem bardzo ciekawy jak sobie urządziliście stanowisko :)

CureQ

  • Gość
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #70 dnia: 08 Wrzesień 2014, 16:51:51 »
Dzisiaj dotarła do mnie Instrukcja Obsługi Przekaźnikowych Urządzeń Sterowania Ruchem Kolejowym Ie-10 dawniej E 18. Instrukcja wydana została w 1979 r.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #71 dnia: 08 Wrzesień 2014, 22:25:35 »
No i masz... Już wiem na co złotóweczki wydać ;D

CureQ

  • Gość
Odp: Zdjęcia związane z ISDRem
« Odpowiedź #72 dnia: 09 Wrzesień 2014, 07:32:12 »
Dokładnie, na allegro.pl jest tego pełno  ;)