Forum Główne > Ruch kolejowy

Pytanie - R146 stacja Testowo

(1/4) > >>

Bejdam:
Witam,

Otóż dla urozmaicenia symulacji wydrukowałem sobie parę kopii R146 i chciałem się dowiedzieć czy w sposób prawidłowy prowadzę tę dokumentację?
W załączniku 3 zdjęcia; szlak do Śl, Ls i Bk. Jeśli coś źle wpisuje, proszę o wyjaśnienie co poprawić ;)

Paweł Piotr:
Proszę sobie przeczytać dokładnie paragraf 37 instrukcji Ir-1 (R-1) oraz obejrzeć w tejże instrukcji załącznik 1a.
I uwaga generalna. Nie poprawia się raz zrobionego zapisu. Błędny zapis należy przekreślić i napisać nowy. Pomyłki i błędy oraz skreślenia należy opisać w rubryce "uwagi" z własnym podpisem.

Bejdam:
Pytanie odnośnie ir-1:

obsługa urządzeń jednoodstępowej (półsamoczynnej) blokady liniowej – wówczas w rubrykach 5 i 6 notuje się czas
blokowania odpowiednich bloków liniowych; jeżeli czas blokowania bloku liniowego różni się co najmniej o jedną minutę
od rzeczywistego czasu przyjazdu względnie odjazdu pociągu, wówczas czasy te należy zanotować w formie ułamka,
podając w liczniku czas rzeczywisty, a w mianowniku czas
blokowania,

Tego nie bardzo rozumiem. Chodzi o to, że jeśli Ls pyta mnie o wolną drogę powiedzmy o 6:03, ja mu ją od razu daje, a pociąg z Ls odjeżdża 6:07, powinienem czas odjazdu zapisać w formie ułamka podając w liczniku czas 6:07, a w mianowniku 6:03?

Bejdam:
I jeśli prowadzę jeden dzienniczek dla szlaku z/do Śl i z/do Ls, i osobny do Bk to jeśli jakiś pociąg jedzie z Śl do Bk, powinienem zrobić kreskę na kartce przeznaczonej z/do Ls w tym samym wierszu. Aczkolwiek czy tak samo powinienem robić gdy powiedzmy jest poc 0000 z Ls do Śl, go zapisuje w jednym dzienniczku w tych samym wierszach, ale czy powinienem ten sam wiersz zakreślić również w Bk?

Daniel:
W takiej sytuacji, prowadzi się wtedy osobno dzienniki dla każdego szlaku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej