Forum Główne > ISDR - Rozkłady jazdy

Rozkład Testowo i prawo autorskie.

(1/1)

Celador:
Witam.

Wpadłem na pomysł odwzorowania ruchu pociągów w stacji Testowo na bazie rozkładu jazdy w Liskowie autorstwa MaKu.
Chciałem się tylko podpytać czy może taki rozkład jazdy dla Testowa nie był już stworzony?

Rozumiem, że jeśli dokonywał bym modyfikacji w oryginalnym rozkładzie jazdy musiał bym skontaktować się z autorem lub z przyzwoitości umieścić informacje, że rozkład jest napisany na bazie lub podstawie takiego autora.
Czy występuje w rozkładach jazdy coś na kształt praw autorskich?
Czy wystarczy się tylko dogadać, poinformować czy może dać znać na forum, że zmodyfikowało się czyjś rozkład jazdy?
Pozdrawiam.

W.F.:
Rozkład jazdy dla Testowa autorstwa MaKu istnieje i z tego co widzę jest on skorelowany z rozkładem dla Liskowa. Oba są do pobrania ze strony isdr.pl

Wowas08:

--- Cytat: Celador w 16 Listopad 2020, 18:18:16 ---Witam.

Wpadłem na pomysł odwzorowania ruchu pociągów w stacji Testowo na bazie rozkładu jazdy w Liskowie autorstwa MaKu.
Chciałem się tylko podpytać czy może taki rozkład jazdy dla Testowa nie był już stworzony?

Rozumiem, że jeśli dokonywał bym modyfikacji w oryginalnym rozkładzie jazdy musiał bym skontaktować się z autorem lub z przyzwoitości umieścić informacje, że rozkład jest napisany na bazie lub podstawie takiego autora.
Czy występuje w rozkładach jazdy coś na kształt praw autorskich?
Czy wystarczy się tylko dogadać, poinformować czy może dać znać na forum, że zmodyfikowało się czyjś rozkład jazdy?
Pozdrawiam.

--- Koniec cytatu ---
Nawet wbudowane rozkłady do Testowa i Liskowa są tak zrobione żeby były połączone ze sobą.

Celador:
Tak, rzeczywiście taki rozkład istnieje.
Dzięki.
Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej