Autor Wątek: Rozkład Testowo i prawo autorskie.  (Przeczytany 16718 razy)

Offline Celador

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Rozkład Testowo i prawo autorskie.
« dnia: 16 Listopad 2020, 18:18:16 »
Witam.

Wpadłem na pomysł odwzorowania ruchu pociągów w stacji Testowo na bazie rozkładu jazdy w Liskowie autorstwa MaKu.
Chciałem się tylko podpytać czy może taki rozkład jazdy dla Testowa nie był już stworzony?

Rozumiem, że jeśli dokonywał bym modyfikacji w oryginalnym rozkładzie jazdy musiał bym skontaktować się z autorem lub z przyzwoitości umieścić informacje, że rozkład jest napisany na bazie lub podstawie takiego autora.
Czy występuje w rozkładach jazdy coś na kształt praw autorskich?
Czy wystarczy się tylko dogadać, poinformować czy może dać znać na forum, że zmodyfikowało się czyjś rozkład jazdy?
Pozdrawiam.

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: Rozkład Testowo i prawo autorskie.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad 2020, 09:04:42 »
Rozkład jazdy dla Testowa autorstwa MaKu istnieje i z tego co widzę jest on skorelowany z rozkładem dla Liskowa. Oba są do pobrania ze strony isdr.pl

Offline Wowas08

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Rozkład Testowo i prawo autorskie.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2020, 12:02:15 »
Witam.

Wpadłem na pomysł odwzorowania ruchu pociągów w stacji Testowo na bazie rozkładu jazdy w Liskowie autorstwa MaKu.
Chciałem się tylko podpytać czy może taki rozkład jazdy dla Testowa nie był już stworzony?

Rozumiem, że jeśli dokonywał bym modyfikacji w oryginalnym rozkładzie jazdy musiał bym skontaktować się z autorem lub z przyzwoitości umieścić informacje, że rozkład jest napisany na bazie lub podstawie takiego autora.
Czy występuje w rozkładach jazdy coś na kształt praw autorskich?
Czy wystarczy się tylko dogadać, poinformować czy może dać znać na forum, że zmodyfikowało się czyjś rozkład jazdy?
Pozdrawiam.
Nawet wbudowane rozkłady do Testowa i Liskowa są tak zrobione żeby były połączone ze sobą.

Offline Celador

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Rozkład Testowo i prawo autorskie.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad 2020, 22:37:36 »
Tak, rzeczywiście taki rozkład istnieje.
Dzięki.
Pozdrawiam.