Autor Wątek: Wydokowane okna - feature request  (Przeczytany 8799 razy)

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Wydokowane okna - feature request
« dnia: 24 Listopad 2020, 18:07:53 »
Cześć!
Nowa wersja wprowadziła wiele świetnych zmian, ale zauważyłem kilka problemów z dodatkowymi wydokowanymi oknami. Między innymi, byłoby świetnie gdyby na każdym wydokowanym oknie dało się zaznaczyć "zawsze na wierzchu", jak w oknie podglądu w terenie. Zauważyłem także problem przy alt+tabowaniu; po zminimalizowaniu isdr, wszystkie okna "zapominają" jaki nadałem im wymiar i wracają do domyślnego rozmiaru.
Nie jestem specjalistą od programowania, ale rozumiem że to nie są normalne windowsowe okna i pewnie rządzą się innymi prawami, ale fajnie by było gdyby była jakaś możliwość wywołania konkretnego okienka. Jeśli jakieś zniknie pod tym głównym, to jedyna opcja by znaleźć, to trzeba zmniejszyć okno i przesunąć (minimalizowanie, ani alt+tab ukrywa wszystko).
Przy okazji trochę nie na temat, ale żeby nie zakładać więcej wątków... Skróty klawiszowe by usprawniły sterowanie :) Między innymi do przyspieszania czasu.
Ogólnie ten symulator to jest świetna robota! Myślałeś może o otwarciu jakiejś formy dobrowolnego wsparcia projektu?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Wydokowane okna - feature request
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2020, 18:33:37 »
Cześć,

Między innymi, byłoby świetnie gdyby na każdym wydokowanym oknie dało się zaznaczyć "zawsze na wierzchu", jak w oknie podglądu w terenie.

Nie wiem czy opcja przytwierdzenia na wierzchu dla reszty okien ma sens, bo z założenia wydokowanie okien jest po to aby umieścić je obok siebie - wyjątkiem jest podgląd sytuacji w terenie, który ma taką opcję aby dało się np. ustawić zmniejszone okno podglądu nad pulpitem.

Zauważyłem także problem przy alt+tabowaniu; po zminimalizowaniu isdr, wszystkie okna "zapominają" jaki nadałem im wymiar i wracają do domyślnego rozmiaru.

Możesz opisać dokładniej co robisz, kiedy okna "zapominają" jakie miały rozmiar? U mnie na Windows 10 minimalizowanie, przywracanie, czy przechodzenie między aplikacjami przez Alt+Tab nie powoduje takiego efektu.

fajnie by było gdyby była jakaś możliwość wywołania konkretnego okienka. Jeśli jakieś zniknie pod tym głównym, to jedyna opcja by znaleźć, to trzeba zmniejszyć okno i przesunąć (minimalizowanie, ani alt+tab ukrywa wszystko).

Mogę zrobić coś takiego, że polecenie wydokowania użyte dla wydokowanego wcześniej okna powoduje wyświetlenie zagubionego okna na wierzchu (obecnie działa to tak gdy okno zostanie przypadkowo zamknięte).

Przy okazji trochę nie na temat, ale żeby nie zakładać więcej wątków... Skróty klawiszowe by usprawniły sterowanie :) Między innymi do przyspieszania czasu.

Nad skrótami klawiszowymi można pomyśleć, nie zastanawiałem się dotąd nad tym.

Myślałeś może o otwarciu jakiejś formy dobrowolnego wsparcia projektu?

Opcji wsparcia projektu nie planuję, bo to będzie zobowiązywać mnie do dalszych prac ;)

Offline Meril

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Skąd: Polska
Odp: Wydokowane okna - feature request
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2020, 19:30:04 »
Jak ma się 2 monitory, a chce się mieć wszystko na wierzchu, to niestety trzeba iść na kompromis. Przykładowo bym mógł uzyskać taki układ okien jak na załączniku. Ale bez przytwierdzenia, okno pulpitu się urywa pod oknem głównym, za każdym razem jak zamykam przejazd. (Od dobrobytu się poprzewracało. Jeszcze 2 dni temu wszystko na osobnych zakładkach było i wszyscy byli szczęśliwi  ;D )

Cytuj
Możesz opisać dokładniej co robisz, kiedy okna "zapominają" jakie miały rozmiar? U mnie na Windows 10 minimalizowanie, przywracanie, czy przechodzenie między aplikacjami przez Alt+Tab nie powoduje takiego efektu.
Zbadałem trochę sprawe, (nie umiem tego w miare fachowo opisać) problem jest tylko jeśli się okno przystawi do boku ekranu i automatycznie powiększa na pół monitora oraz zminimalizuje ISDR. Jeśli ręcznie ustawię, to wszystko jest ok. Ale to raczej niski priorytet do naprawiania :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Wydokowane okna - feature request
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad 2020, 21:00:31 »
Jak ma się 2 monitory, a chce się mieć wszystko na wierzchu, to niestety trzeba iść na kompromis. Przykładowo bym mógł uzyskać taki układ okien jak na załączniku.

W tym przypadku można zmniejszyć okno główne tak, aby nie zakrywało całego pulpitu, a tylko jego kawałek. Część okna pulpitu będzie cały czas widoczna i po kliknięciu na to okno wyświetli się ono na wierzchu.

Zbadałem trochę sprawe, (nie umiem tego w miare fachowo opisać) problem jest tylko jeśli się okno przystawi do boku ekranu i automatycznie powiększa na pół monitora oraz zminimalizuje ISDR.

Faktycznie, teraz widzę - zobaczę co się dzieje. Szybki workaround: po ustawieniu okien w ten sposób kliknij "Zapisz układ okien jako domyślny" i ponownie uruchom symulator, okna powinny już pozostać na swoich miejscach mimo minimalizowania.