Autor Wątek: Kilka błędów  (Przeczytany 22157 razy)

Offline JanekYT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: poznań
Kilka błędów
« dnia: 27 Listopad 2020, 10:50:37 »
Hej,
zauważyłem kilka błędów oraz kilka niejasności. Zacznę może od błędów które wyłapałem

Już tłumaczę o co chodzi, aby móc podać wjazd powinno się przytrzymać NP1L i powinna się zapalić biała lampka obok niego, nic takiego się nie stało, a wjazd można było podać bez problemu.

Kolejna sprawa to brak zobrazowania nastawni, SKP oraz peronów i przejazdu sterowanego z nastawni nie wiem jak wygląda realny pulpit a więc nie wiem czy jest to błędne.

Co do przejazdu w kilometrze 65.006, ten sterowany z nastawni, mimo jego otwarcia da się podać wjazd/wyjazd myślę że powinno zostać to uzależnione.

Jak na razie tyle :p





Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Kilka błędów
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad 2020, 13:28:46 »
NP jest wyłączone ponieważ drugi tor szlakowy jest nieczynny.

Brakujących symboli nie widać na zdjęciu oryginalnego pulpitu.

Nie mam pewności czy przejazdy były nieuzależnione, ale dawniej z zasady takich uzależnień nie stosowano.

Offline JanekYT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Skąd: poznań
Odp: Kilka błędów
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad 2020, 16:42:08 »
Oki dzięki za odpowiedź, rozumiem.

Offline gumini_0317

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: z Tarnowa
Odp: Kilka błędów
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad 2020, 19:10:10 »
Nie mam pewności czy przejazdy były nieuzależnione, ale dawniej z zasady takich uzależnień nie stosowano.
To jest właśnie ogromną zaletą symulatora, że są także urządzenia, których samemu trzeba pilnować.

Offline michAL_en57

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kilka błędów
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień 2020, 18:39:53 »
Zauważyłem, że w dokumentacji stacji Wilkowice Bystra znajduje się błąd, gdyż w działce 10 w rubryce o torze 3 jest informacja, że ten tor zaczyna się od rozjazdu 2, natomiast na podglądzie sytuacji w terenie i na pulpicie nastawczym widać, że ten tor zaczyna się od rozjazdu 7.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Kilka błędów
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2020, 19:14:18 »
Faktycznie, powinno być od 7, trzeba będzie zrobić poprawkę.

Offline pbzylek

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 16
  • Maszynista Instruktor POLREGIO
    • Zobacz profil
Odp: Kilka błędów
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Grudzień 2020, 22:04:07 »
Przy okazji jednego wątku, chciałem zapytać dlaczego na tej stacji dróżnik z posterunku po prawej oraz z SKP nie informują o tym, że zamknęli przejazd po tym jak do nich dzwoniłem, że pociąg wjeżdża?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Kilka błędów
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień 2020, 23:57:27 »
Jest to zależne od warunków miejscowych, zasadniczo informowania o zamknięciu nie stosuje się (w przypadku stacji Osielec informowanie przez Post. 18 dodane zostało zgodnie ze stanem rzeczywistym, a wynika być może z konieczności zamknięcia trzech przejazdów, co może zająć więcej czasu).

Offline ganc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Elbląg
Odp: Kilka błędów
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Grudzień 2020, 19:18:29 »
Witam,
Jeszcze w temacie posterunków dróżników. Mamy zarówno na Wilkowicach jak i Osielcu na łączu strążnicowym po dwa posterunki. I teraz np. na Wilkowicach chcąc wywołać tylko Post. 68, używając zgodnie z RT sygnału wywoławczego (− ∙ ∙) zgłasza mi się też Post. 65. Na Osielcu podobne sytuacje. Czy to tak jest w rzeczywistości, czy jest to jeszcze niedopracowane w symulatorze?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Kilka błędów
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Grudzień 2020, 20:28:08 »
W obecnej wersji posterunki na wspólnym łączu nie rozróżniają znaków wywoławczych.