Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Anek91

Strony: [1]
1
Inne / Odp: Badania nastawniczy
« dnia: 25 Października 2017, 13:36:15 »
W takim wypadku faktycznie nie pić chociaż ze 2 tyg przed badaniami + można zażywać coś na regenerację wątroby np. Sylimarol czy Rapacholin, można za kilka lub kilkanaście zł kupić bez recepty.

2
Inne / Odp: praca jako nastawniczy
« dnia: 31 Marca 2017, 20:01:32 »
Szkolenie to miesiąc teorii (musisz za nią zapłacić - koszt około 2,5 tys) Po tym dostajesz 3 miesięczną umowę podczas której odbywasz praktyczne szkolenie na różnych nastawniach i poznajesz mniej więcej jak to działa...nie pamiętam dokładnie ile dni roboczych spędzasz na nastawniach. Później egzamin,  po zdaniu egzaminu miesiąc pracy w turach i szkolenie do autoryzacji i dopiero gdy zdasz autoryzację, zostajesz na samodzielnym stanowisku.

Powiem szczerze, że dla osoby przychodzącej z zewnątrz nauki jest dużo i początkowo to wszystko przeraża, ale z czasem trochę się poukłada. Z doświadczenia powiem, że to czego nauczysz się przy autoryzacji to tylko niewielka część tego, co spotka Cię gdy zostaniesz sam na nastawni.

Możesz wylądowac na nastawni wykonawczej pracując samodzielnie lub na dysponującej przy dyżurnym, na pewno druga opcja daje mniejszą odpowiedzialność. Wiadomo że lepiej pracuje się tam gdzie ruch jest mały, ale z drugiej strony na większej stacji i od razu "rzuceniu na głęboką wodę" sprawia że zdobywasz doświadczenie i później żadna stacja nie będzie Ci straszna :)

Praca ok, ale gdy nie ma usterek i problemów i wszystko działa sprawnie. Gdy coś pada, zaczyna robić się nerwowo i to Ty odpowiadasz za podjęte kroki (na polecenie dyżurnego). Trzeba współpracować z ludźmi i zauważyłam że niestety do nas młodych pracownicy starsi stażem są uprzedzeni, najlepiej jest się chyba nie przejmować. Jak dla mnie duży plus to ilość wolnego przy pracy w turnusie, a zarobki też nie najgorsze :) 

Zastanów się dobrze nad zmianą pracy bo stres, odpowiedzialność jest tutaj spore, ale też nie każdy jest w stanie pracować np. na nocki p 12 h, czasem kilka tur może wypaść pod rząd, wtedy nikogo nie obchodzi czy jesteś zmęczony - masz stawić się w pracy i koniec, czyli wszystko ma plusy i minusy.

3
Inne / Odp: Nastawniczy - dyskusja o zawodzie
« dnia: 21 Października 2016, 19:10:46 »
Od prawie dwóch lat nic się nie zmieniło. Strona 43.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150000046

Na nastawniczego to wzrok jak na kosmonautę.
Wróć... Pomyliło mi się z manewrowym. Na nastawniczego jest II kategoria (chociaż teraz już odeszli w tych ustawach od pojęcia "kategoria").
Na nastawniczego jest wymagana I kategoria wzroku, miałam badania w sierpniu.

4
Inne / Odp: Nastawniczy - dyskusja o zawodzie
« dnia: 01 Września 2016, 23:24:07 »
Dzięki za info, byłoby niezbyt korzystnie tak czekać, ale ostatecznie jeśli wszyscy dostali zatrudnienie, można to przełknąć. Pozostaje nadzieja że wszystko pójdzie od ręki  :)

5
Inne / Odp: Nastawniczy - dyskusja o zawodzie
« dnia: 01 Września 2016, 21:06:15 »
dawid plk chodzi Ci o zatrudnienie już po egzaminie czy po samej teorii? Bo niby zapewnili mnie że jak tylko skończy się teoria to mam przyjść z papierami i dostaje umowę już normalnie na praktykę, czyli od połowy października - to chyba sugeruje że nie powinno być przejstoju

6
Inne / Odp: Nastawniczy - dyskusja o zawodzie
« dnia: 01 Września 2016, 20:09:57 »
Nie zatrudniałam się w innej firmie tylko w PKP PLK, przeszłam normalną rekrutację, zostałam zaproszona na rozmowę. Z racji tego że nie miałam styczności z koleją i nie jestem pracownikiem zostałam poinformowana że zostanę zatrudniona po odbyciu kursu - podano mi od razu namiary kursu, teraz zatrudniający się mają sobie sami pokryć jego koszt i tuż po teorii na praktykę mam zostać zatrudniona na umowę. (przynajmniej tak zapewniają....)

Wiem, że pracowników PKP kierują na ten kurs bezpłatnie w ramach przekwalifikowania, a nowi mają sobie zapłacić dlatego chciałam wiedzieć czy później w taki sposób zatrudnienie jest pewne, szczególnie że dla PKP PLK odbyłam już badania na które wydali mi skierowanie normalnie do Kolejowej Medycyny.

7
Inne / Odp: Nastawniczy - dyskusja o zawodzie
« dnia: 01 Września 2016, 10:50:51 »
Witam, nie chcę spamować i tworzyć nowego wątku, ale może ktoś się wypowie. Pozytywnie przeszłam rekrutację na stanowisko nastawniczego, przeszłam wszystkie badania, zaświadczenie doniosłam już do PKP. Niestety, teraz mam zapłacić sobie za kurs teoretyczny i po miesiącu według słów rekrutera, od momentu praktyk mam dostać pracę i umowę.

Teraz moje pytanie, czy traktować to jako pewnik? Kurs kosztuje 2,5 tysiąca... nie wiem jak to jest, czy wszystkie osoby skierowane na kurs które muszą sobie za niego zapłacić są na pewno przyjmowane? Boje się, że zapłacę, a PKP powie że już nie potrzeba pracowników. Może wypowie się ktoś kto miał podobną sytuację i był skierowany na kurs.

Strony: [1]