Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - suwak

Strony: [1]
1
Urządzenia srk / Urządzenia suwakowe
« dnia: 10 Marca 2021, 17:05:55 »
Jakie obecnie istnieją w Polsce typy nastawnic suwakowych? Najpopularniejszy to pewnie jednorzędówka typu VES. Do tego czterorzędowe typu VES, dwurzędowe Pintsh(np. Czechowice) i jednorzędowe Orenstein&Koppel(np. Opole Główne). Są jeszcze jakieś inne typy? A jeżeli tak to może zna ktoś ich lokalizację i ewentualnie posiada zdjęcia.

2
Urządzenia srk / Nastawnia bez rozjazdów
« dnia: 30 Października 2020, 17:25:24 »
Na niektórych stacjach wciąż można spotkać rozwiązanie w którym na każdej głowicy znajduje się nastawnia wykonawcza, a dysponująca jest w budynku dworca i nie obsługuje żadnego rozjazdu. Rozumiem, że jej zadaniem jest wyłącznie obsługa blokad liniowych oraz stacyjnej. Są przypadki kiedy na takich stacjach przeniesiono już nastawnie dysponującą na jedną z głowic. Ale jakie ograniczenie uniemożliwiało zrobienie tego w ten sposób od razu? Przecież większy aparat blokowy to chyba tańsze rozwiązanie od budowy dwóch, ale mniejszych(o kosztach personelu i utrzymania budynków nie wspominając).

3
Urządzenia srk / Nastawnia bramowa
« dnia: 01 Lutego 2020, 14:52:10 »
Cześć.
Od pewnego czasu pracuję przy urządzeniach elektromechanicznych suwakowych i zainteresowałem się tematem nastawni bramowych(w moim rejonie takich nie ma). Jak się dowiedziałem, były to nastawnie budowane z przeznaczeniem na suwaki. Z tego co widzę po zdjęciach to przekaźnikowania nie mieści się bezpośrednio pod nastawnicą(wyjątkiem wydaje się być nastawnia Bt w Bytomiu). Tak przynajmniej mi się wydaje. Co miała więc na celu taka a nie inna konstrukcja nastawni bramowych?

I drugie pytanie: Na takich nastawniach stosowano określony typ urządzeń(jednorzędowe?) czy też nie ma to znaczenia?

Strony: [1]