Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - melis

Strony: [1] 2 3 4 ... 20
1
Rozumiejąc przeznaczenie programu, wyzwaniem okazać się może, "najprostszy" posterunek ;)

2
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Lisków
« dnia: 26 Listopada 2021, 21:23:11 »
Jako dyżurny, nie mamy takiej opcji, albowiem AI, nie popełnia błędów ;)

3
Osielec / Odp: Plac ładunkowy, oraz bocznica
« dnia: 14 Września 2021, 16:27:23 »
Dziękuję. Wiem, że posterunek jest realistyczny, a więc i bocznica nie czynna, pomysł jednak miałem, że a nóż widelec, działa tam załadunek :D Tak czy inaczej, ten posterunek, stwarza nie lada możliwości, dla fikcyjnego rozkładu. Raz jeszcze dzięki za odpowiedź.
Jeszcze jedno. Wagony zmierzające na Osielec do załadunku, są oznaczone jako "Os", a pozostałe jak mniemam, mają pojechać dalej, w raz z tym, który jest już załadowany?

4
Osielec / Plac ładunkowy, oraz bocznica
« dnia: 13 Września 2021, 16:23:14 »
Cześć! Czy na tym posterunku, plac ładunkowy, oraz bocznica, a dokładniej zasobnik, są obsługiwane przez program?

5
Starzyny / Odp: Otwarcie i zamknięcie toru szlakowego
« dnia: 12 Września 2021, 19:03:07 »
Rzeczywiście jest jakiś kłopot. Żadne odwołania nie dają efektu, a wprowadzenie ruchu dwukierunkowego, na torze nr 1, powoduje że od Sprowy, nic nie wyjeżdża.

6
michAL_en57 Chyba się nie zrozumieliśmy. Ale wiem już, że zgłaszając odjazd/przyjazd do SKP, muszę wybrać łącze Tfsn BBL, wtedy zostanie przejazd zamknięty. Natomiast dla posterunku 65,68 wybrać linię Tfsn Ło. Samodzielnie zamykamy jedynie przejazd w km 65.006

7
Wilkowice Bystra / Wilkowice Bystra - ogólnie o obsłudze posterunku
« dnia: 30 Sierpnia 2021, 21:33:55 »
Cześć Wam! Nie wiem czy tytuł będzie Wam pasować, ale w razie co moderacja zmieni, bądź usunie :D Chciałbym w tym wątku, prowadzić dyskusję z wrażeniami, oraz pytaniami. I tak mam na sam początek, gwoli upewnienia się, pytanie: przejazdy kolejowe w km.64.133 - SKP, oraz w km.65.504, są obsługiwane przez dyżurnego, nadaniem telefonogramu o przyjeździe, bądź odjeździe składu? Dodatkowo dla SKP, należy nakazać zamknięcie przejazdu?
 Sam posterunek według mnie, jest dużo bardziej wymagający od Testowa. Oczywiście ja to widzę okiem laika, grajka zwykłego, więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam Was gorąco, a Tobie Paweł, życzę dalszych sukcesów w pracy nad symulatorem!

8
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Wagony od Testowa.
« dnia: 26 Lipca 2020, 18:12:41 »
Trzeba je przestawić na plac ładunkowy?
Dokładnie. Co prawda nie nastąpi załadowanie, więc de facto, mogą stanąć gdzie bądź.

9
Gdzieś jest dobry opis w pdfie do rozkładu Maku. Później może znajdę, albo ktoś inny się "podłoży" :D Jest tu w załączniku pierwszego posta: https://isdr.pl/index.php/topic,346.0.html

10
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Posterunek 3 - pytanie
« dnia: 22 Czerwca 2020, 21:01:50 »
Jeden dzwonek dla numeru nie parzystego, dwa dla parzystego. A który jest który, to już dojdziesz sam. A czemu to Ls ma informować, to już nie wiem. Wiedz jednak, że posterunek Ls, nie jest oficjalnym, ani nie jest ukończony i zawiera pewne błędy.

11
Inne / Odp: Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 22 Czerwca 2020, 20:58:41 »
Światła ostrzegawcze działały jednak, a mimo to kierowcy wjeżdżali. Byłem wściekły na mą żonę, ale powiedziała mi, że nie mogła wjechać na tory, bo były zablokowane przez inne pojazdy. Nie zmienia to postaci rzeczy, że gdyby przejazd był wolny, wjechała by... Na szczęscie zrozumiała, tym razem mam nadzieję dobitnie, czym może się skończyć zlekceważenie świateł ostrzegawczych, mimo podniesionego szlabanu. Dziękuję Wam Wszystkim, za odpowiedzi. Naprawdę bardzo fajnie, że można na Was liczyć. Niestety nie zabłysnę tu żadną specjalistyczną wiedzą, bo mimo używania isdr'a jako odskoczni, nie wiele uczyłem się przepisów - choć coś tam liznąłem. Raz jeszcze bardzo Wam dziękuję!

12
Inne / Odp: Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 21 Czerwca 2020, 21:40:09 »
@MuNiO ok, tyle że brak światła ostrzegawczego, szaleńczo trąbiący pociąg i korek na torach. Skład zwalniał, ale nie stanął. Jeśli mechanik wiedział o usterce, to zapewne nie miał dużej prędkości. Jutro jak się zobaczę z moją, to dopytam jak to dokładnie wyglądało. W każdym razie, dzięki za zainteresowanie :)

13
Inne / Odp: Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 21 Czerwca 2020, 21:19:56 »
Ino kierowcy nie wiedzieli. Buda jest 3m od szlabanu...

14
Inne / Odp: Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 21 Czerwca 2020, 18:39:07 »
Jechał prawym, stanął na stacji za przejazdem... Żona mi powiedziała, że  kilkanaście razy długo i krótko sygnalizował swe zbliżanie. Sam musiał być conajmniej zaskoczony.

15
Inne / Odp: Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 21 Czerwca 2020, 18:26:32 »
Mój Panie, pytaj Ty mnie... Nie wiem jaką ma numerację. Stacja Gdańsk Orunia. Kawałek dalej w stronę Gdańska  Głównego jest następny przejazd, ale bez stacji.

Strony: [1] 2 3 4 ... 20