Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pan_kura

Strony: [1]
1
Urządzenia srk / Odp: Blok począrkowy, a blokada typu C
« dnia: 18 Marzec 2024, 15:46:12 »
Dzięki wielkie. Takiej odpowiedzi potrzebowałem

2
Urządzenia srk / Blok począrkowy, a blokada typu C
« dnia: 18 Marzec 2024, 13:03:45 »
Pytanie bardziej pod kątem samej automatyki i układów elektrycznych
Załóżmy że mamy stacje A i B

A<-> ----- <->B

Pomiędzy nimi jest blokada typu C i nastąpiła następująca sytuacja. Pociąg 111 został wyprawiony ze stacji A i kieruje się ku stacji B. Dyżurny ze stacji A nie zablokował bloku początkowego i ów pociąg dojechał do stacji B lecz bez zablokowanego bloku początkowego.
Moje pytanie brzmi - Czy gdyby kostka Ko nie była przystosowana w kontrolkę (lampkę) możliwości zwolnienia (zablokowania) bloku końcowego, to czy dyżurny ze stacji B byłby w stanie zablokować blok końcowy dopiero jak dyżurny ze stacji A zblokuje blok początkowy, lecz już dawno po przyjeździe pociągu 111 oraz czy kontrolka ma wpływ na działanie blokady typu C??

3
Użyłeś w tytule tekstu:
Odp: Projekty stacji i pulpitów nastawczych (zasady w pierwszym poście)
Nie więc przypomnę te zasady:
2. Użytkownicy mogą zamieścić w wątku pulpit do oceny i dyskusji (wykonany w EPK, lub projekt pulpitu wykonany w innym programie, z zastosowaniem przyjętych w branży srk symboli), pod warunkiem że będzie on wykonany na bazie planu schematycznego srk posterunku - w przypadku pulpitu posterunku nieistniejącego w rzeczywistości należy najpierw przedstawić jego plan schematyczny, zawierający przynajmniej rozmieszczenie i oznaczenia zwrotnic, wykolejnic, torów, sygnalizatorów, przejazdów, peronów i posterunków technicznych. Pulpity dla niewiadomych stacji, a tym bardziej stacji niezgodnych z przepisami, nie będą komentowane.
3. Pulpity należy projektować zgodnie z Ie-4 oraz literaturą fachową, bez stosowania na nich rozwiazań nietypowych (np. nietypowe blokady liniowe, niezgodne z przepisami/wytycznymi symbole graficzne), chyba że zostaną dokładnie opisane i uzasadnione warunkami miejscowymi (nie należy również bez uzasadnienia powielać rozwiązań nietypowych z rzeczywistych pulpitów).
Twój ostatni wpis wraz z załącznikami tych zasad (głównie zaznaczonych pogrubioną czcionką) nie dotrzymuje, więc komentarzy merytorycznych raczej się nie spodziewaj.

Tu się zgodzę, że nie do końca przeczytałem punkt drugi ze zrozumieniem. Jednakże można się spytać, w którym projekcie i w jakim miejscu została wykonana rzecz odchodząca od standardów Ir-4? Byłbym bardzo za to wdzięczny. W załącznikach wstawiam plany

4
Trochę się nazbierało w moim folderze w folderze prac wykonanych za pomocą EPK, a żeby się nie marnowały, to po krótkim namyśle postanowiłem je o tu wystawić na światło dzienne, aby dołączyło do reszty. Większa część załączników to kopie pulpitów nastawczych odwzorowane tak jak materiały na to pozwalały z przeróżnych unikatowych stacji/posterunków. Druga część, niestety nieco mniejsza to projekty stacji fikcyjnych: Sosna, Wschodnia i Parczew. Jak będzie taka potrzeba, mogę dorzucić plan schematyczny do Sosny i Wschodniej.
Miłego przeglądania :)

5
Tu masz jeszcze Odstęp Kamień , jak chcesz mam tez zdjęcia prawdziwego pulpitu.

Czy można poprosić o zdjęcie tego pulpitu z nastawni?

Strony: [1]