Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - centarail

Strony: [1]
1
Ruch kolejowy / Kiedy się osygnalizować sygnałem Pc-2? Konkrety
« dnia: 11 Październik 2020, 16:35:54 »
Ile ludzi tyle teoretycznych interpretacji.

Wjeżdżamy do stacji A po czym dyżurny ruchu posterunku "A" wywołuje maszynistę pociągu: "66100 do A" > "na odbiorze 66100" > "Panie mechaniku do stacji B pojedziemy po torze lewym z uwagi na zamknięcie toru prawego nr 2. Wyjazd odbędzie się na podstawie sygnału zastępczego z wyświetlonym pod nim wskaźnikiem W24" > "Przyjąłem, można podawać sygnał zastępczy".

W stacji nie ma torów lewych, prawych - są tory główne, główne dodatkowe, boczne, więc nie ma podstawy prawnej do oświetlania się sygnałem Pc 2. Wyjeżdżamy ze stacji osygnalizowani sygnałem Pc 1 po czym dyżurny ruchu woła i krzyczy iż trzeba się poprawnie osygnalizować.

Gdzie leży błąd?

2
Witam.
Ie8 par. 24 pkt. 4 (załącznik nr 3 do uchwały nr 182) z 2005r. pisze tak: "Jeżeli uszkodzenie albo przeszkoda w działaniu blokady stacyjnej powstała na nastawni wykonawczej, wymaga się wprowadzenia telefonicznego polecania i zgłaszania przygotowania dróg przebiegów; nastawniczy powinien odnotować ten fakt w książce przebiegów. To samo powinien następnie zapisać w książce kontroli urządzeń. Na nastawni dysponującej te same czynności wykonuje dyżurny ruchu, zapisuje je w książce kontroli urządzeń i odpowiednio w dzienniku ruchu lub w książce przebiegów.

Nastawniczy nastawni wykonawczej zgłasza usterkę: podczas przygotowywania drogi przebiegu dla pociągu z toru w kierunku pomimo obsługi przycisków na pulpicie nastawczym rogatek, rogatki nie zamykają się. Odpisuje to w R-142 następnie przenosi zapis do E-1758.
Czy dyżurny ruchu nastawni dysponującej również odnotowuje tą usterkę w R-142 i przenosi ten zapis do E-1758 czy od razu notuje to w E-1758 a dopiero obostrzenia notuje w R-142?
Chodzi mi o przytoczenie konkretnego paragrafu i punktu odnośnej instrukcji, bo zapewne wiecie z własnego doświadczenia wiecie - jeden robi tak, drugi robi inaczej, a jak przychodzi co do kontroli organów nadzorczych to wielkie oczy...


3
Urządzenia srk / Zawórki blokowe i inne pierdółki.
« dnia: 03 Październik 2018, 22:52:53 »
Witam.
Mógłby ktoś wskazać jakieś lektury poruszające tę jakże ciekawą dziedzinę automatyki? Potrzebowałbym też materiałów które mówią jak to wszystko się odbywa. Ktoś zapyta co to obchodzi ruchowca - no po części ma rację, ale pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny usterki to pół sukcesu patrząc na umiejętności niektórych automatyków z urzędów pracy. Z góry dziękuję za pomoc.

4
Urządzenia srk / ERP-5000 i ERP-6
« dnia: 08 Wrzesień 2018, 06:01:16 »
Witam. Czy ktoś posiada DTRki, instrukcje obsługi i postępowania podczas wystąpienia poszczególnych usterek? Jeśli tak to proszę o kontakt na PW :)

5
Urządzenia srk / Program do sporządzania tablic zależności.
« dnia: 02 Lipiec 2018, 20:59:26 »
Witam, czy jest dostępny takowy? Tak wiem że nie pisze się o takich rzeczach głośno więc prosiłbym o kontakt na PW.

6
Ruch kolejowy / Pociąg roboczy, tor zamknięty i tym podobne sprawy.
« dnia: 08 Grudzień 2017, 12:34:06 »
Pytanie nr 105 z bazy pytań na egzamin okresowy ISDR- 2017.

"Jak długo pociąg roboczy wyprawiony na tor zamknięty zachowuje swe określenie i numer?"

Jedyne odwołanie jakie znalazłem w Ir-1 to §35 punkt 2 i 4. Szukam, szukam i znaleźć nic więcej nie mogę. Jakieś pomysły czy kurza ślepota?

7
Inne / Zmiana stanowiska a badania lekarskie.
« dnia: 16 Wrzesień 2017, 20:27:31 »
Witam. Mam małą zagwozdkę dotyczącą "polecenia andronów" przez co poniektórych.
Pracownik "awansujący" ze stanowiska dróżnika/zwrotniczego/nastawniczego na stanowisko ISDR podlega badaniom pt.zmiana stanowiska czy zerowym?

Strony: [1]