Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - jageer

Strony: [1] 2 3 4 ... 93
1
Urządzenia srk / Odp: Książki na temat projektowania linii
« dnia: 20 Lipiec 2022, 21:10:43 »
Przytoczona pozycja obejmuje projekt budowlany :) jest tam z srk: zasilanie, kablówka itp … + plan i tablica.
Podane wcześniej w pierwszym poście pozycje, dotyczą dróg kolejowych - czyli innej dziedziny :) pytanie co dokładnie?

2
Inne / Odp: Quo vadis ISDR?
« dnia: 20 Kwiecień 2022, 16:44:41 »
W realnych usrk przekaźnikowych z pulpitami kostkowymi AC-20 (a takie stanowią podstawą symulatora) nie istnieje sterowanie obrotnicą (nota bene w żadnych usrk nie ma sterowania obrotnicą z nastawni).

Tego bym nie był pewien ;) czy ktoś gdzieś nie wymyślił takiego patentu. Ja się spotkałem z otwieraniem bramy i zamykaniem (brama wjazdowa na bocznice) oraz otwieraniem drzwi z domofonem ;) elektrozamek otwierało się podciągając przycisk z napisem „drzwi”.

3
Urządzenia srk / Odp: Semafory wyjazdowe za głowicą rozjazdową
« dnia: 12 Marzec 2022, 14:00:51 »
Nie jestem pewien, czy nie ma wyjazdów na lewy… spod semafora D, wg wiedzy która posiadam, sa wyjazdy…. Stacja ta przeszła kilka dziwnych modernizacji, łącznie z tym, ze w aparacie brakło miejsca i pewne elementy uzależnione, są kluczami ….

4
Urządzenia srk / Odp: Semafory wyjazdowe za głowicą rozjazdową
« dnia: 06 Marzec 2022, 21:13:49 »
Na pewnej stacji, która obecnie się projektuje będzie miks bo dla 2 kierunków semafory będą wyjazdowe, a dla jednego drogowskazowe na tej samej głowicy, a dalej dopiero „wyjazdowe na szlak” … przyczyna? Mały promień łuku co wymusiło istnienie powtarzaczy i blokada samoczynna na szlaku, w związku z czym zrobiono sztuczny odstęp w stacji, ale nie samoczynny …. Tak samo mamy obecnie w Myszkowie np.

5
Maltanka ma 2 albo i 3 pulpity …. Izolacje tez są przynajmniej rozjazdów z tego co pamietam jak byłem 2 lata temu i napędy Jea29

Ps. Rozjazd 11 ma krzywo wstawione podświetlenie ;)

6
No właśnie - dysponująca żąda zgody, a tu wykonawcza do wykonawczej o ile dobrze widziałem .... Dlatego jestem zdziwiony. Oczywiscie jest to obwód informacyjny bez zależności ...

7
Nie wiem jaki sens ma to żądanie zgody .... Tak na prawdę to SP3 po spełnieniu warunków daje zgodę do dysponującej, a wtedy dopiero dysponująca nakaz na sp5 - tak to wygląda... - jeżeli jedna nastawnia np. układa część drogi, a druga drugi kawałek i wyświetla semafor

8
Ruch kolejowy / Odp: Zezwolenie na wyjazd.
« dnia: 23 Czerwiec 2021, 12:24:56 »
Ja się nie czepiam :) Po prostu nigdy się, aż tak nad tym nie zastanawiałem, ale już widzę różnicę ;)

9
Ruch kolejowy / Odp: Zezwolenie na wyjazd.
« dnia: 22 Czerwiec 2021, 16:59:51 »
Może mi ktoś wytłumaczyć na chłopaki rozum - czym rózni się unieważnienie semafora od unieważnienia sygnału na semaforze?

10
Ruch kolejowy / Odp: Tor lewy i cofanie
« dnia: 09 Maj 2021, 10:28:25 »
Od jakiegoś czasu, nawet podczas chwilowej przebudowy (miałem taki przypadek), zakład linii nie zgodził się na "stałe" w24... Trzeba było dobudować świetlne ... I powiązać w urządzeniach.

11
Ruch kolejowy / Odp: Tor lewy i cofanie
« dnia: 07 Maj 2021, 09:52:28 »
Ale jeżeli przebudowa jeszcze trwa to różne cuda mogą się dziać zanim komisja rozpocznie prace. Teoretycznie regulamin tymczasowy powinien jasno określać, kiedy możemy jechać na semafor, a kiedy nie, ale w praktyce trochę luźniej to było traktowane. Nie twierdzę, że tak jest wszędzie(mam nadzieję, że to wyjątek), ale na taki teren miałem okazję trafić.

Że tak powiem moja codzienność. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby semafor przebudowywany nie był "kasownikiem" oznaczony, dopóki nie zostanie sprawdzony.... A jeżeli przebudowuje się przebiegi na dany tor i grzebie w zależnościach to już w ogóle tor wyłączony jest z ruchu (fazowanie)....
A jeżeli nie był "cały przerabiany" to chociaż mogli wyłączyć przebieg na "lewy" przed sprawdzeniem....
Ale tak niestety się zdarza, bo gonią terminy "bo na wczoraj" itp....

12
Ruch kolejowy / Odp: Tor lewy i cofanie
« dnia: 06 Maj 2021, 19:40:59 »
A kto to odbierał, że semafor był ważny po przebudowie? Jeżeli była przebudowa sprawdza się sygnały ...

13
Ruch kolejowy / Odp: Tor lewy i cofanie
« dnia: 05 Maj 2021, 21:56:33 »
Może projektant zapomniał, że dali wskaźnik W24 LED-owy, a nie żarowy ;) i poszedł semafor...

14
Ruch kolejowy / Odp: Rozkazy pisemne.
« dnia: 02 Maj 2021, 16:09:59 »
Miałem też przypadek (urządzenia mechaniczne), gdzie maszynista minął wyjazd, zawiesiła mu się lokomotywa i musiał dokonać "resetu" bo nie działała jazda .... Stal na rozjazdach, semafor był dalej na wolną (brak izolacji rozjazdów).... Jaki jest sens wydawać rozkazy nam ruszył po 2-3 minutach?

15
Ruch kolejowy / Odp: Rozkazy pisemne.
« dnia: 02 Maj 2021, 12:56:37 »
A co w przypadku, gdy maszynista rusza i staje pod nastawnia dać dyżurnemu np. R7? Bo mu się nie chce iść "spod semafora"? Tylko staje na rozjazdach vis a vis nastawni? Po czym wsiada i dalej jedzie..

Strony: [1] 2 3 4 ... 93