Licencja rejestracji

Regulamin forum

1. Wypowiedzi należy pisać starannie i zrozumiale, przestrzegając zasad ortografii, interpunkcji i innych zasad poprawności językowej. Zdania należy zaczynać od dużej litery. W razie problemów z pisownią wskazane jest używanie narzędzi do sprawdzania pisowni.

2. Nie należy używać bez powodu ani nadużywać formatowania tekstu, stosowania emotikon ani pisania dużymi literami.

3. Temat wątku powinien zwięźle opisywać zawartość wiadomości i ułatwiać wyszukiwanie informacji na forum. Nie należy wysyłać wątków o tematach takich jak "Prośba o pomoc", "Pytanie", "Problem" itp.

4. Przed wysłaniem prośby o pomoc w obsłudze programu należy sprawdzić:

a) czy odpowiedź nie znajduje się w dokumentacji użytkownika (w pierwszej kolejności należy sprawdzić Najczęściej zadawane pytania),
b) czy problem w obsłudze nie jest spowodowany zasymulowaniem usterki (wykaz usterek znajduje się w dokumentacji użytkownika),
c) czy problem nie był już wcześniej opisywany na forum.

5. Opisując problem w obsłudze lub działaniu programu należy możliwie dokładnie opisać swoje czynności i okoliczności wystąpienia problemu. Należy upewnić się, czy używana jest najnowsza wersja oprogramowania. Przy podejrzeniu błędu po stronie programu należy zachować plik z zapisanym stanem symulacji (w miarę możliwości również plik ze stanem zapisanym bezpośrednio przed wystąpieniem problemu) - może okazać się potrzebny przy szukaniu przyczyn błędu.

6. Nie należy zadawać pytań o termin wydania ani prosić o wydanie nowej wersji programu, nowego posterunku, rozkładu jazdy itp. Projekt rozwijany jest nieodpłatnie, w ramach wolnego czasu i bez sprecyzowanych planów ani terminów.

7. Wiadomości należy wysyłać we właściwym dziale. Przeznaczenie tematyczne działów na forum jest następujące:

ISDR - Tematy ogólne - dyskusje dotyczące ogólnej funkcjonalności symulatora,
ISDR - Rozkłady jazdy - tworzenie własnych rozkładów jazdy, publikacje rozkładów jazdy użytkowników,
ISDR - Stacje i posterunki - dyskusje dotyczące poszczególnych stacji i posterunków odwzorowanych w symulatorze,

Urządzenia srk - wątki na temat urządzeń srk i sygnalizacji kolejowej ogólnie,
Ruch kolejowy - wątki na temat przepisów i techniki ruchu kolejowego ogólnie,
Inne - pozostałe wątki związane z transportem kolejowym lub dotyczące forum/strony.

W miarę potrzeb tworzone będą nowe działy.

8. Nie należy wysyłać nowego pytania w istniejącym wątku, którego temat ma niewiele wspólnego z tematem pytania - należy założyć w tym celu nowy wątek.

9. Nie należy wysyłać wiadomości które nic nie wnoszą do tematu lub powtarzają jedynie informacje po innym użytkowniku.

10. Nie należy odpowiadać bez potrzeby na pytania, które zadane zostały ponad kilka miesięcy temu - najprawdopodobniej nie są już aktualne.

11. Niedozwolone jest wysyłanie tego samego pytania w kilku wątkach/działach.

12. Niedozwolone jest wysyłanie w wiadomościach ani zamieszczanie w nazwie użytkownika/profilu/awatarze/stopce treści lub odnośników do treści zawierających wulgaryzmy, pornografię, treści rasistowskie, treści obrażające uczucia religijne, treści obrażające inne osoby (w tym "argumentum ad personam"), propagujących treści zakazane przez polskie prawo lub treści powszechnie uważane za obraźliwe.

13. Niedozwolone jest wysyłanie w wiadomościach ani zamieszczanie w nazwie użytkownika/profilu/awatarze/stopce reklam, ogłoszeń, nazw firm lub odnośników do komercyjnych stron nie związanych z tematyką forum. Konta zawierające w profilu takie odnośniki, których użytkownicy nie logują się i nie piszą postów, będą usuwane bez ostrzeżenia.

14. Stopka nie powinna mieć więcej niż 3 wiersze lub 50 px wysokości. Obrazki zamieszczane bezpośrednio w wiadomościach nie powinny być szersze niż 1024 px.

15. Niedozwolone jest samodzielnie usuwanie ze swoich wiadomości uwag dopisanych przez administratora (czerwony kolor) lub moderatora (niebieski kolor).

16. Niedozwolone jest usuwanie lub modyfikowanie wiadomości, na które odpowiedział już inny użytkownik.

17. Niedozwolone jest zakładanie wielu kont przez jednego użytkownika.

18. Nie należy wysyłać wiadomości pouczających innych użytkowników o przestrzeganiu regulaminu. Użytkownik ma prawo zgłosić wiadomość łamiącą regulamin do administratora/moderatora.


Regulamin obowiązuje wszystkich użytkowników forum od momentu opublikowania. Wiadomości które będą ewidentnie naruszały regulamin będą usuwane. Administrator zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu.