Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 10
21
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Symuluj losowe utrudnienie w ruchu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł dnia 08 Marca 2023, 13:23:41 »
W symulatorze jest już dostępna funkcja "symuluj losową usterkę". Raczej nie planuję symulowania zdarzeń/usterek na sąsiednich stacjach, bo są one odwzorowane w uproszczeniu, jako obiekty przyjmujące/wyprawiające pociągi z prostą kolejką, bez szczegółów ich układu torowego oraz dalszych stacji na odcinku, i w sposobie komunikacji między stacjami zakładane jest że to użytkownik musi poradzić sobie z sytuacją nietypową, a nie sąsiednia stacja.
22
ISDR - Tematy ogólne / Symuluj losowe utrudnienie w ruchu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Railtrains997 dnia 05 Marca 2023, 14:03:29 »
Witam, przychodzę z pomysłem "Losowego utrudnienia w ruchu", polega ono na jakimś wydarzeniu na szlaku innej stacji, typu Defekt pojazdu, Ostrzeżenia IMGW, Awaria USRK, Defekt pociągu na innej stacji, lub po prostu wypadek na przejeździe. Generowało by to opóźnienia kilkunastu pociągów, powiedzmy przez 1h lub więcej(zależne od utrudnienia), tylko z jednej strony czyli, Klikając taki przycisk na stacji w Wieliszewie, Utrudnienie by wystąpiło w kierunku Radzymina(Np. W Tłuszczu) lub Legionowa Piaski(Np. w Legionowie), W EDR musiała by się pojawić by się nowa opcja "Kody Opóźnień", która jest w prawdziwej wersji EDR, po kliknięciu na dany pociągu, i tą opcję by się właśnie wyświetlały te Kody opóźnień typu. Stacja Legionowo Defekt pojazdu 35WE-001 o numerze 99751 na rozjazdach, co by powodowało utrudnienia w ruchu w stronę Wieliszewa i opóźnienia innych pociągów SKM jadących właśnie do Wieliszewa z Legionowa. Taka opcja mogła by ciekawie urozmaicić rozgrywkę. Pozdrawiam :)
23
Urządzenia srk / Odp: Projekty stacji i pulpitów nastawczych (zasady w pierwszym poście)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł dnia 25 Lutego 2023, 23:36:30 »
Dzień dobry, może odkopuję ale przygotowałem pulpit stacji Rzeszów Staroniwa.

Jedna ogólna uwaga - gdyby stacja Rzeszów Staroniwa miała urządzenia przekaźnikowe (a zwłaszcza JZH-111), posiadałaby kompletny układ semaforów i tarcz manewrowych. Ponadto, zakładając że pulpit byłby w zaznaczonej nastawni RS, obraz pulpitu byłby odwrócony o 180 stopni.
24
Ruch kolejowy / Odp: Wjazd i wyjazd z toru stacyjnego zamkniętego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł Piotr dnia 22 Lutego 2023, 21:09:27 »
Tor stacyjny zamyka się, gdy nie nadaje się do ruchu, więc na taki tor nie realizuje się żadnych przebiegów wjazdowych ze szlaku - w momencie zamknięcia tor taki musi być odpowiednio osygnalizowany oraz przy pomocy zamknięć pomocniczych należy uniemożliwić realizację przebiegu wjazdowego na taki tor. Drezyna mająca wykonać prace na stacyjnym zamkniętym torze powinna zostać przyjęta do stacji na tor czynny, a następnie jazdami manewrowymi przestawiona na miejsce wykonywania prac. Dopóki tor nie zostanie otwarty, nie realizuje się z niego także przebiegów wyjazdowych. Zatem jeśli drezyna zakończyła prace, a tor nie został jeszcze otwarty, do wyjazdu na szlak drezynę należy przestawić jazdami manewrowymi na czynny tor stacyjny i z niego wyprawić ją na szlak.
Paragraf 56 instrukcji Ir-1 (R-1).
25
Ruch kolejowy / Wjazd i wyjazd z toru stacyjnego zamkniętego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dulson dnia 22 Lutego 2023, 18:04:24 »
Witam, mam pytanie odnośnie realizacji przebiegów z toru szlakowego(otwarty) na tor stacyjny zamknięty i toru stacyjnego zamkniętego na tor szlakowy(otwarty).

Przyjmijmy dla pierwszego przypadku, że jest to drezyna, która ma wjechać do stacji w celu usunięcia przeszkody na danym torze(inne również są zamknięte).

Dla drugiego przypadku, drezyna wraca się z roboty z toru stacyjnego do sąsiedniej stacji wcześniej, a potem za jakiś czas ten tor będzie otwierany dopiero.
26
Inne / Odp: Poszukiwana czapka dyżurnego ruchu (wersja komunistyczna)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez norbis97 dnia 21 Lutego 2023, 14:44:00 »
Hej :)

Czapki w takim rozmiarze z czasów o których wspominasz są bardzo rzadkie ale trafiają się

Wyślę Ci jeżeli chcesz na pv adres ciekawej grupy na fb, gdzie myślę że uda się kupić taką czapkę :)

Innym wyjściem jest zamówienie i uszycia jej repliki, gdyż już widzialem takie w sprzedaży
27
Urządzenia srk / Odp: Projekty stacji i pulpitów nastawczych (zasady w pierwszym poście)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DriverPl dnia 20 Lutego 2023, 11:38:59 »
Dzień dobry, może odkopuję ale przygotowałem pulpit stacji Rzeszów Staroniwa. Załączam schemat z semaforka P. Adriana Karwata. Urządzenia przekaźnikowe typu JZH-111, odwzorowałem na tyle ile znalazłem o tych urządzeniach informacji. Z racji jako że realnie są urządzenia mech. kluczowe nie oznaczyłem na pulpicie nastawni "RS1".
28
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez TobiasM dnia 09 Lutego 2023, 00:25:10 »
Hello, I have followed this discussion with Google translator and would now also like to express my thanks to the developers for this project.  I've been following it as a silent participant for many years now.  I think there is no comparable simulation in this level of detail as ISDR.  It is particularly nice that not only the interlocking technology but also the operational management of the railway are simulated exactly.  Through ISDR I learned to understand Polish railways and the Polish language for it.  I hope that the developers keep their ambition for this again, because there are probably a lot of friends of this simulation.  Of course, the circle of people who can be enthusiastic about such a simulation is very small, which is due to the depth of detail and the effort to learn to master it.  I wish the developers of ISDR every success with the project and I hope that it will grow, new stations will be created and the project will get a new active life.  Many thanks and greetings from Germany, Tobias
29
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł dnia 29 Stycznia 2023, 16:07:23 »
Może zróbmy zrzutkę i zapłaćmy Pawłowi za czas? :)

Wersja ogólnodostępna pozostanie darmowa - ze względu na niewielkie grono odbiorców przychody byłyby raczej symboliczne, a czasu na rozwój by mi od tego nie przybyło i nie mógłbym zapewnić szybszego rozwoju.

Może ewentualnie pomyśleć nad wypuszczeniem płatnych wersji tych symulatorów dla szkół. Oczywiście dostosowanych delikatnie z wirtualnym rozkładem. Z tego co widzę to są dużo bardziej rozwinięte.

Nie wykluczam w przyszłości udostępnienia wersji wieloosobowej z symulacją przez internet, ale w obecnym kształcie symulator się do tego niestety nie nadaje - jest przewidziany do pracy w LAN, nie jest odporny na ewentualne przerwania połączenia (cała symulacja wtedy staje) i nie przewiduje obejmowania/przekazywania posterunków przez użytkowników w trakcie symulacji. Prace w kierunku zmiany tego trwają (i są już działające prototypy, w których można połączyć się z serwerem i "przejąć" pulpit), ale to wymaga poważnych zmian architektury całego programu - a biorąc pod uwagę to, że niektóre moduły pisałem >10 lat temu, przerabianie tego nie jest łatwe.
30
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez telektryk dnia 27 Stycznia 2023, 23:55:07 »

Symulatory dla szkół to oddzielny temat i poza tym że zajmują mi trochę czasu, nie powodują jakiegoś istotnego konfliktu interesów z wersją ogólnodostępną, która równolegle nadal będzie rozwijana.

Może ewentualnie pomyśleć nad wypuszczeniem płatnych wersji tych symulatorów dla szkół. Oczywiście dostosowanych delikatnie z wirtualnym rozkładem. Z tego co widzę to są dużo bardziej rozwinięte.
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 10