Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - EN57-002

Strony: 1 2 3 [4]
46
Inne / Plan schematyczny.
« dnia: 07 Lutego 2014, 10:15:55 »
Witam. Przeglądając plany schematyczne różnych stacji natrafiłem na oznaczenie, którego nie znam. Na załączonym zdjęciu jest to przed zwrotnicą 51. Na tym samym planie schematycznym znajduje się to również w innych msc. przed zwrotnicami. Jakby ktoś wiedział co to jest to napiszcie.

47
ISDR - Rozkłady jazdy / Rozkład od EN57-002 dla Liskowa
« dnia: 18 Grudnia 2013, 17:40:05 »
Chciałem zdążyć przed świętami i jakoś się udało. Rozkład dla Liskowa jako alternatywa dla wgranego do programu. Podobnie jak w rozkładzie dla Testowa mojego autorstwa numery poc. są zrobione intuicyjnie i w/g starych zasad tzn. numeracja poc. została skrócona do max. 5 cyfrowej, a końcówki w/g dawnej numeracji, czyli:
00-10 poc. ex. i posp.
11-49 osobowe,
50-54 osobowo-towarowe,
55-59 towarowo-osobowe,
60-64 towarowe przesyłkowo-ekspresowe,
65-69 towarowe pospieszne,
70-79 towarowe zbiorowe,
80-99 towarowe pozostałe,
co wydaje mi się ułatwia pracę, bo mniej więcej wiadomo co jedzie. Na Ciągu Testowo - Wilamowice zastosowano numerację 63xx, a powrotna 36xx. Borek podciągnąłem pod Lisków jako wspólny nr 4, więc z Borku (Zbyszek) do Wilamowic to 46xx, powrotne 64xx. Jeżeli jest 43xx tzn. zmienia czoło i jedzie do Testowa, powrotny to 34xx. W przeciwieństwie do rozkładu wgranego do symulatora, założyłem że mimo stacji głównie towarowej są wokół niej duże osiedla przeto zatrzymują się tu wszystkie pośpiechy, a 4 z nich mają postoje 5 min dla wyładunku poczty z wagonów pocztowych. Znaczna część poc. z i do Liskowa Rynku jest skomunikowana z innymi poc. osobowymi i pośp. co w uwagach jest wpisane. Problem nierozwiązany - zmiana numeru. Poc. do Lis.Ryn. zmieniają je w stacji głównej, ale robię tak że z tym nr puszczam je dalej i mają już nr powrotny. W ciągu dnia są zrobione trzy momenty kiedy stacja się prawie klinuje. Są one zrobione celowo, aby było trochę realności i aby się trochę wysilić. W sob. i niedz. część poc. towarowych, pasażerskich oraz manewry w większości są wykasowane.
Rozkład w cyklu 24h przeszedłem osobiście i działa. Uwagi mile widziane, życzę przyjemnej "służby".

48
ISDR - Rozkłady jazdy / Rozkład od EN57-002 dla Testowa
« dnia: 21 Lipca 2013, 18:20:28 »
Witam, na bazie podstawowego rozkładu jazdy dla Testowa zrobiłem znacznie różniący się od wersji podstawowej. Jest to pierwsza odsłona tego rozkładu, mile widziane uwagi do ewentualnych poprawek lub konstrukcji następnego. Jest to rozkład w miare pełny z dużą ilością poc. Zwiększona jest również ilość poc. zbiorowych i ich praca na stacji. Dodane są poc. zmieniające czoło w stacji, jak również te łączone. Numeracja poc. została skrócona do max. 5 cyfrowej, a końcówki w/g dawnej numeracji, czyli poc. ex. i posp. 00-10;
11-49: osobowe,
50-54: osobowo-towarowe,
55-59: towarowo-osobowe,
60-64: towarowe przesyłkowo-ekspresowe,
65-69: towarowe pospieszne,
70-79: towarowe zbiorowe,
80-99: towarowe pozostałe,
co wydaje mi się ułatwia pracę, bo mniej więcej wiadomo co jedzie, a wszak chodzi o uczenie się pracy urządzeń. Życzę przyjemnej "służby".

49
Testowo / Cofanie ze szlaku do Ślemienia.
« dnia: 20 Lipca 2013, 10:18:53 »
Witam, nastąpiła usterka w rozjeździe nr2 - zablokowanie iglic w położeniu minus. Stał się niemożliwy wjazd ze Ślemienia z toru 1 do stacji. Postanowiłem cofnąć skład do Ślemienia. Zamknąłem tor nr 1, dla poc. podyktowałem rozkaz S na przejechanie obok (ciemnego) wskazującego sygnał stój semafora 185N. Skład pojechał pod Ślemień i stanął pod wjazdowym na torze lewym. Ślemień nie chciał go brać. W prowadziłem TZP i podałem odj. składu, ale również go nie bierze. Jak prawidłowo powinno w symulatorze wyglądać cofanie poc. ze szlaku? W R1 jest o porozumieniu dyżurnych ruchu przy cofaniu ze szlaku, ale tu w centralce takiej opcji nie ma.

50
ISDR - Rozkłady jazdy / Problem z wczytanym r.j.
« dnia: 01 Kwietnia 2013, 22:05:13 »
Witam. Problem może być banalny, ale nie wiem jak to przeskoczyć. Ściągnąłem nowy ISDR, wcześniej grałem na 291111. W nowym jak uruchamiam to z oryginalnym rozkładem jazdy się uruchamia, jak chce uruchomić "wczytaj rozkład jazdy z pliku" ściągniętymi z forum np. "Cezar_rozkład.roz" czy "Mikol_rozkład.roz" ewentualnie z własnym edytowanym "rozkład.roz" to z każdym nieoryginalnym nie chce działać prawidłowo. Tzn. na np. Cezar_rozkład w zakładce "Rozkład jazdy" tam działa, poc. się odpowiednio podświetlają w zależności od godziny, ale nie zgłaszają się na stację, ani nie sa zapowiadane przez sąsiednich ISDR. Co spr., co może być powodem? Pozdrawiam, bo to mój pierwszy post.

Strony: 1 2 3 [4]