Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Pr1

Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 23
16
Kosz / Odp: Dokument E146
« dnia: 10 Listopad 2020, 16:59:34 »
Poprawnie należy pisać w szkole. Potem ten sam świat, który stał się przed chwilą piękniejszy (przy okazji odkrycia R146), uczy dostosowywać formę pisaną i mówioną wypowiedzi do panujących warunków.
Tak jak maszynista kochający szarpać za hamulec, nie wjedzie podczas niesprzyjających warunków pogodowych 80tką w peron, tak samo ja nie napisałbym tak w stronę kogoś logicznie rozumującego. Logika to bardzo skomplikowana sprawa. Idąc tym tokiem myślenia można śmiało przyjąć, że człowiek logicznie rozumujący najsamwpierw zacznie samodzielnie analizować pewne zagadnienia, a dopiero potem przeanalizuje dodatkowo wyższy sens utworzenia nowego wątku lub postu na danym forum internetowym.

W tym przypadku analiza ta nie byłaby zbytnio skomplikowana i nie wymagałaby dużych nakładów intelektualnych, bowiem wystarczy chociażby wejść w folder symulatora ISDR.
Nie jest wykluczone, tak jak napisał @jageer, że jest to oznaczenie prywatnego zarządcy, bo mogą se to nazwać nawet "KARTA RUCHOWA", ale w pierwszym poście ani nie zostało podane źródło wspominanego dokumentu, ani nawet źródło pozyskanej wiedzy odnośnie istnienia takiego dokumentu. W żargonie forów internetowych nazywamy to "nabijaniem postów" lub w skrajnej skrajności "spamem".

A odnośnie szeroko pojętego tzw. pisania - polecam zapoznać się z zasadami interpunkcji. Też ważna sprawa. Na małej maturze lub maturze jak znalazł. Kilka punktów na tym ucieka.
P.S. Tych pogrubionych wyrazów lub zwrotów nie polecam używać.

17
Kosz / Odp: Dokument E146
« dnia: 09 Listopad 2020, 14:52:30 »
Wpiszta se w to samo guuugle R146.
Świat stanie się piękniejszy.

18
Inne / Odp: Pytanie
« dnia: 19 Lipiec 2020, 12:05:31 »
Ale mój opis jest na tyle uniwersalny, że ani razu nie pada tam skrót, ani pełna nazywa państwowego zarządcy infrastruktury.
Przy systemach informatycznych SWDR został wymieniony jako przykład, bo zagadnienie formowania/przejścia składów nie dotyczy przecież tylko bocznic.

Sprawa oczywiście bardzo się upraszcza, gdy rzecz dzieje się na stacji postojowej/towarowej użytkowanej przez jednego przewoźnika, który ponadto jest jej właścicielem.

19
Inne / Odp: Pytanie
« dnia: 18 Lipiec 2020, 15:41:45 »
U każdego przewoźnika istnieje coś takiego jak dyspozytornia. Wszelkie przydziały taboru i ludzi na dane pociągi, przejścia tego taboru i ludzi są  tam właśnie logistycznie opracowywane i przekazywane wszystkim zainteresowanym - np. drużynie trakcyjnej/konduktorskiej oraz zarządcy infrastruktury (w tym i dyżurnym ruchu przez wszelkiego rodzaju systemy informatyczne m.in SWDR). Ale w procesie zestawiania składu biorą udział również ustawiacze, cała drużyna manewrowa. A dyżurny ruchu (z samej definicji zarządy infrastruktury, którego jest pracownikiem) umożliwia im tylko pracę. 
 
W razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń drużyna trakcyjna/konduktorska w pierwszej kolejności informuje o sytuacji dyżurnego ruchu (który odpowiada tylko i wyłączenie za kwestie bezpiecznego prowadzenia ruchu pociągów) oraz dyspozyturę. I to dopiero dyspozytura wydaje decyzję co robić. Dyżurny ruchu jest (można powiedzieć) tylko wykonawcą woli przewoźnika. Dlatego często gęsto w razie jakieś awarii na szlaku i tamowania ruchu - ściąganie ze szlaku długo trwa, bo trza się dogadać.
 
Obecna, ogólnodostępna wersja ISDR jest w tej kwestii bardzo ułomna.

20
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Posterunek skp
« dnia: 15 Maj 2020, 22:24:03 »
Tak jest, nie inaczej  :)
Wystarczy się ograniczyć do stwierdzenia "tam gdzie nie ma możliwości stwierdzenia [przez dyżurnego ruchu] końca pociągu" - reszta wynika z tego stwierdzenia.

21
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR na scs
« dnia: 18 Marzec 2020, 13:59:58 »
Cytuj
A te odległe plany można wyliczać ze wzoru:

D = (b+2j)/(e*d*(h/24)*(2/3)*w)

gdzie:
b - liczba błędów, jakie się ujawnią
j - liczba nowych bajerów, jakie jeszcze będę chciał wprowadzić
e - współczynnik uwzględniający moją ochotę do siedzenia przy tym (w przybliżeniu 0,2)
d - współczynnik uwzględniający ilość mojego czasu wolnego w tygodniu (w przybliżeniu 0,4)
h - liczba godzin w dobie
w - zysk przyniesiony przez program [zł]

Stare jak świat, ale się przydaje  ::)

22
Testowo / Odp: Ślemień nie daje wjazdowego.
« dnia: 28 Maj 2018, 22:01:26 »
Dej no *.sav

Zgadywanka na dobranoc  ;D

23
 
Cytuj
Pytanie o co chodziło autorowi pytania.
Pytania do testów w większości (szczególnie tych branżowych, technicznych) piszą zazwyczaj ludzie, którzy zakończyli już pracę w zawodzie, a jednocześnie chcą dorobić.
Tutaj widać trafił się jakiś filozof. Pytanie dobre, ale na forum do dyskusji, a nie do testów. Szczególnie pytania ze wzrotami "mogą mieć". To automatycznie przekreśla odpowiedzi tak/nie.

Cytuj
Posterunkiem zapowiadawczym jest zarówno stacja (mijanka) jak i Posterunek odgałęźny. Natomiast oba są posterunkami następczymi wraz z posterunkiem odstępowym.
No... tak. A inaczej napisałem?

Na mijace nie można dokonać wymiany pasażerów? Nie można dokonywać czynności ładunkowych, gdy mijanka ma rampę? Nie można zostawić części wagonów przy rampie, żeby zabrać już załadowane?
Kiedyś w Jastarni rozłączyli dwa szynobusy (nie wiadomo po co, ale tak zrobili). Jest rozwiązanie pociągu? Jest.
Postawi się również rampę i peron na środku szlaku, zatrzyma się tam pociąg, rozłączy się wagony towarowe, pasażerskie jako manewr podciagnie się do peronu, potem cofnie się po towarowe, złączy się i pojedzie się dalej. A jest to stacja?

Tylko czasami trzeba zadać po prostu pytanie po co robić coś takiego na środku szlaku?
Tak samo po co zmieniać kierunek, rozpoczynać i kończyć bieg na mijance w normalnych warunkach, szczególnie, gdy może to się okazać niemożliwe przez tor zajęty przy próbie oblotu, a nie czy można mieć możliwość.

24
Jest stacją, bo nie może być posterunkiem odgałęźnym, a jednocześnie jest posterunkiem zapowiadawczym.

"Stacja, na której układ torowy umożliwia jedynie krzyżowanie i wyprzedzanie pociągów, nazywa się mijanką."
Magiczne słowo: jedynie. Tak napisali - tak jest.

Jakby się uprzeć... To biorę jakiś szynobus, EZT czy inne PushPull i nie muszę pudeł oblatywać. Zmieniam kabinę i mam zmianę kierunku jazdy.

25
Inne / Odp: Trakcja elektryczna
« dnia: 06 Grudzień 2016, 00:19:05 »
Jeżeli chodzi o takie ustrojstwo co ładuje się pomiedzy szynę a podkład przeciw błądzącym to teraz i tak wszędzie to dają "jakby się okazało, że przydałoby się elektryfikować".

A tak na elektryczny rozum "wydawa mnie się", że właśnie do momentu mniej/więcej gdzie znajduje się kabel prowadzący do szyny zbiorczej minusowej przy podstacji. Idąc dalej można stwierdzić, że te przekładki będą wszędzie tam, gdzie szyna jest elektrycznie połączona z podstacją, czyli tutaj sieć nie ma nic do rzeczy.

26
Inne / Odp: Nastawniczy - dyskusja o zawodzie
« dnia: 16 Październik 2016, 20:25:14 »
Od prawie dwóch lat nic się nie zmieniło. Strona 43.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150000046

Na nastawniczego to wzrok jak na kosmonautę.
Wróć... Pomyliło mi się z manewrowym. Na nastawniczego jest II kategoria (chociaż teraz już odeszli w tych ustawach od pojęcia "kategoria").

27
Inne / Odp: Praca jako nastawniczy.
« dnia: 13 Październik 2015, 19:42:13 »
Ja?
Ja to bym zaraz po skończeniu szkoły z myślą o pracy na kolei zrobił taki kurs, żeby potem się nie telepać jak w Twoim przypadku. Mając taki kurs z góry wszystko staje się prostsze.
I jak zdrowie i przepisy pozwolą to pewnie z góry takowy (lecz w innym kierunku kolejowym) wykonam.
A w Twoim już stricte przypadku: Jak Ci zależy to zrób wszystko żeby się dostać. Jak traktujesz to jak zwykłą robotę i nie wiesz czy sobie poradzisz - se daruj. Ale... Nikt Ci tego nie podpowie. Szczególnie przez internet. Od tego jest wolna wola.

Tekst z serii: Ja i moje plany.

28
Maksymalną prędkość jaka to podana jest w rozkładach, zazwyczaj podaje się uwzględniając dużo rzeczy... Prędkość na danym szlaku, ograniczenia (szczególnie w przypadku pociągów towarowych), masę pociągu, która wpływa na drogę hamowania itd...

29
No to się hamuje...
Zależy o co się DOKŁADNIE rozchodzi.

30
Inne / Odp: Egzamin
« dnia: 21 Lipiec 2015, 21:30:11 »
Może nie powinienem się wypowiadać, ale ja bym się osobiście uczył instrukcji Ir1 oraz Ie1 i to na pamięć. Przestudiowałbym też niektóre testowe zadania i całe testy z lat poprzednich z egzaminu po technikum o profilu technik transportu kolejowego.

Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 23