Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
Ruch kolejowy / Odp: Przyjmowanie pociągów na jednoodstępowej blokadzie liniowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romek94 dnia Wczoraj o 09:45:24 »
Podawanie semafora wjazdowego i powiadamianie posterunków na jednoodstępowej blokadzie liniowej wygląda w praktyce następująco: dyżurny ruchu otrzymuje informację o zbliżaniu się pociągu do semafora wjazdowego za pomocą sygnałów radiowych od maszynisty lub przez system automatycznego przesyłania danych. Na podstawie tych informacji, dyżurny ruchu ustala odpowiedni moment, w którym należy udzielić sygnału do semafora wjazdowego i powiadomić posterunki. Czas ten może być różny w zależności od długości trasy pociągu, prędkości jazdy oraz warunków ruchu. Dyżurny ruchu musi również uwzględnić ewentualne przeszkody na trasie, takie jak zwrotnice lub inne urządzenia torowe, aby zapewnić bezpieczeństwo ruchu.
2
Inne / Odp: pomoc w narysowaniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romek94 dnia Wczoraj o 09:42:41 »
I co? Poradziłaś sobie z tematem?
3
Inne / Odp: Wykaz pojazdów kolejowych w składzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romek94 dnia Wczoraj o 09:42:16 »
Nie da się ukryć- całkiem ciekawie to wygląda :D
4
Inne / Odp: Kupię uszkodzoną kolejkę elektryczną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michAL_en57 dnia 06 Stycznia 2023, 14:51:36 »
I co? Znalazłeś w końcu jakąś ciekawą ofertę?

Tu tata Michała. Prosiłem go by czegoś poszukał, miała posłużyć do precyzyjnego zbudowania zestawu do budowy modeli lokomotywy, niekoniecznie realistycznej, z użyciem odlewów żywicznych. Nie zarzuciłem tego pomysłu i szukam czegoś z bryłą SM42.
Osobna historia to dokładny model 3D lokomotywy (nie taki do gier) - też cały czas poszukuję gotowego lub wykonawcy odpłatnie. Może być też Gagarin itp, byle nie nowoczesne. Precyzja może nawet do skali G.

Pozdrawiam
Jarek
5
Inne / Odp: Kupię uszkodzoną kolejkę elektryczną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DyzurnyZWawy dnia 06 Stycznia 2023, 09:54:40 »
6
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Nowe Posterunki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Obwarznek dnia 01 Stycznia 2023, 19:41:39 »
Kraków Główny jest w planach, ale raczej dalszych. Obecnie w trakcie tworzenia jest kilka mniejszych stacji. Z nieco większych na warsztacie jest Tomaszów Mazowiecki, ale tu znów pojawił się problem z odwzorowaniem rozkładu jazdy - brak informacji o ruchu towarowym.
Mogę pomóc z stworzeniem rozkładu z Tomaszowa posiadam dostęp do rozkładów dla towarowych
7
Inne / Odp: Nastawniczy - dyskusja o zawodzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hetman dnia 25 Grudnia 2022, 14:06:49 »


Zarobki w okresie szkolenia oczywiście nie powalają. Pracujemy za najniższą krajową i połowę premii to jest około 250-270 złotych. Po zakończonym szkoleniu i przedłożeniu świadectwa zdania egzaminu wynagrodzenie się zmienia. Premia należy się już pełna tj. około 550 złotych. Co do pensji niestety nie wiem, jak to się ma w innych zakładach i na jakich posterunkach się praca zapowiada ( posterunki mniej obciążone ruchem mają zawsze parę groszy mniej od tych z większym ruchem o LCSie nie wspominając ), ale tak około 3700 przeważnie jest. No i do tego dochodzi dodatek za pracę w godzinach nocnych, pracę w niedzielę i święta, wysługa lat ( im więcej lat przepracujemy tym większa wysługa będzie ), praca w warunkach szkodliwych, po roku należy się ekwiwalent węglowy w wysokości 166 złotych. No i co jakiś czas jakąś tam podwyżkę związki wywalczą, na święta coś tam zarząd sypnie, na święto kolejarza coś tam jest też i raz po raz jakaś premia od prezesa jednorazowa.


Cześć i witam wszystkich.
Pytanie mam odnoście zarobków. Kolega pisze o kwotach brutto czy netto? I czy to prawda, że podwyżki są w połowie roku a nie z początkiem? Tzn jak ktoś zaczyna swoją przygodę 1 stycznia to ma minimalną z zeszłego roku a wyrównanie dostaje jak wcześniej napisałem w połowie roku?
8
Wilkowice Bystra / Odp: Pociąg 77661
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł dnia 21 Grudnia 2022, 15:03:14 »
To są dodatkowe pociągi Zabrzeg Czarnolesie - Skalite nieujęte w rozkładzie jazdy.
9
Wilkowice Bystra / Odp: Pociąg 77661
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rutek901 dnia 20 Grudnia 2022, 18:54:08 »
Jak wejdziesz w zakładkę Wilkowice Bystra  masz 2 temat. Nieuwzględnione pociągi. Autor miał w założeniu że jadą dalej. Ale w zasadzie możesz robić z nimi co chcesz
10
Wilkowice Bystra / Odp: Pociąg 77661
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PociagowyAlex dnia 19 Grudnia 2022, 17:55:17 »
Na stacji Wilkowice Bystra jest bardzo dużo pociagów towarowych dodatkowych, których nie ma w rj. Te składy jadę dalej, żaden nie kończy w Wilkowicach, ale nie znaczy to że muszą zostać puszczone bez postoju. Ja na przykład lubię sobie puścić takiego towara na "boczek" i poczekać aż jakiś ICek go przepuści
Strony: [1] 2 3 4 ... 10