Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - centarail

Strony: [1] 2 3
1
Ruch kolejowy / Odp: Kiedy się osygnalizować sygnałem Pc-2? Konkrety
« dnia: 12 Październik 2020, 17:56:35 »
Dzięki! :)

2
Ruch kolejowy / Odp: Kiedy się osygnalizować sygnałem Pc-2? Konkrety
« dnia: 12 Październik 2020, 13:09:31 »
A oświećcie mnie dobre człowieki. W RT stacji Wrocław Główny w działce Dz. 52 w pkt. 12 widnieje taki oto zapis:

Cytuj
Ograniczenie prędkości manewrowania wywołane warunkami miejscowymi: ze względu na zły stan techniczny torów i rozjazdów ogranicza się prędkość manewrową do 10 km/h na wszystkich torach grup: A, C, F, G i pozostałych torach bocznych i komunikacyjnych.

I teraz tak - gdzie są poszczególne grupy to wiemy, który tor jest torem bocznym a który komunikacyjnym też wiemy, ale co jest początkiem tego ograniczenia w przypadku braku wskaźników W9/W14 ? Miejsce ustawienia tarczy manewrowej kierującej na dany tor? A gdy tarczy manewrowej nie ma to...?

3
Ruch kolejowy / Odp: Kiedy się osygnalizować sygnałem Pc-2? Konkrety
« dnia: 11 Październik 2020, 18:10:41 »
No i jesteśmy w domu. Sam jeszcze takiej sytuacji "awanturniczej" nie miałem, a pytam dlatego że "ktoś, coś, gdzieś, komuś" mówił, że niby maszynistę z IC ukarali za to że wszedł w dyskusję z dyżurnym o miejsce zmiany sygnału z Pc 1 na Pc 2. Ale to jednak prawda, że każdy maszynista uważa że jeździ najlepiej i że zna się na przepisach najlepiej.

4
Ruch kolejowy / Kiedy się osygnalizować sygnałem Pc-2? Konkrety
« dnia: 11 Październik 2020, 16:35:54 »
Ile ludzi tyle teoretycznych interpretacji.

Wjeżdżamy do stacji A po czym dyżurny ruchu posterunku "A" wywołuje maszynistę pociągu: "66100 do A" > "na odbiorze 66100" > "Panie mechaniku do stacji B pojedziemy po torze lewym z uwagi na zamknięcie toru prawego nr 2. Wyjazd odbędzie się na podstawie sygnału zastępczego z wyświetlonym pod nim wskaźnikiem W24" > "Przyjąłem, można podawać sygnał zastępczy".

W stacji nie ma torów lewych, prawych - są tory główne, główne dodatkowe, boczne, więc nie ma podstawy prawnej do oświetlania się sygnałem Pc 2. Wyjeżdżamy ze stacji osygnalizowani sygnałem Pc 1 po czym dyżurny ruchu woła i krzyczy iż trzeba się poprawnie osygnalizować.

Gdzie leży błąd?

5
Urządzenia srk / Odp: Pulpity fikcyjnych stacji
« dnia: 30 Maj 2019, 14:50:06 »
Jakich kostek użyć aby utworzyć takie oto skrzyżowanie torów?

6
Przyjąłem, dzięki. A jakaś podstawa na to? Nie żebym Ci nie ufał, ale takie rzeczy się przydają potem do pisania pism treści: "uprzejmie wyjaśniam, że..." ;)

7
Witam.
Ie8 par. 24 pkt. 4 (załącznik nr 3 do uchwały nr 182) z 2005r. pisze tak: "Jeżeli uszkodzenie albo przeszkoda w działaniu blokady stacyjnej powstała na nastawni wykonawczej, wymaga się wprowadzenia telefonicznego polecania i zgłaszania przygotowania dróg przebiegów; nastawniczy powinien odnotować ten fakt w książce przebiegów. To samo powinien następnie zapisać w książce kontroli urządzeń. Na nastawni dysponującej te same czynności wykonuje dyżurny ruchu, zapisuje je w książce kontroli urządzeń i odpowiednio w dzienniku ruchu lub w książce przebiegów.

Nastawniczy nastawni wykonawczej zgłasza usterkę: podczas przygotowywania drogi przebiegu dla pociągu z toru w kierunku pomimo obsługi przycisków na pulpicie nastawczym rogatek, rogatki nie zamykają się. Odpisuje to w R-142 następnie przenosi zapis do E-1758.
Czy dyżurny ruchu nastawni dysponującej również odnotowuje tą usterkę w R-142 i przenosi ten zapis do E-1758 czy od razu notuje to w E-1758 a dopiero obostrzenia notuje w R-142?
Chodzi mi o przytoczenie konkretnego paragrafu i punktu odnośnej instrukcji, bo zapewne wiecie z własnego doświadczenia wiecie - jeden robi tak, drugi robi inaczej, a jak przychodzi co do kontroli organów nadzorczych to wielkie oczy...


8
Urządzenia srk / Odp: Zawórki blokowe i inne pierdółki.
« dnia: 08 Październik 2018, 00:06:41 »
Jesteś wielki!  :) Tego mnie było trzeba!

9
Ruch kolejowy / Odp: Kilka pytań odnośnie dokumentacji
« dnia: 07 Październik 2018, 22:34:26 »
Wprowadzanie telefonicznego zgłoszania przyjazdu pociągu z skp

Możesz wskazać gdzie znajdę taki telefonogram?

BTW - to jest proste jak ... - masz usterkę USRK to odpis o stanach licznika w E1758 (nie ma prawa Ci włos z głowy spaść jeśli nie odpiszesz dodatkowo w R146), przyczyna ruchowa (np wyjazd po lewym do sąsiada) - R146.

10
Urządzenia srk / Odp: Zawórki blokowe i inne pierdółki.
« dnia: 07 Październik 2018, 22:27:22 »
A czy jeśli chodzi o suwakowe USRK znajdę podobne lektury? Niestety powoli tracę nadzieję, bo wklepując w wujka google frazy: "suwakowe USRK", czy "suwakowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym", czy też "suwakowe USRK książki" nic nie ma :/

11
Urządzenia srk / Odp: Zawórki blokowe i inne pierdółki.
« dnia: 05 Październik 2018, 19:00:38 »
Dzięki bardzo za wskazanie tych źródeł. Póki co udało się załatwić Mikulskiego - na chomiku jest cała jego 296-stronicowa książka elegancko zeskanowana w formacie .pdf. Z resztą jest taki problem że jest tylko na archiwum allegrowskim, na chomiku nie ma także ciężej będzie to zdobyć, ale przejrzałem kilka stron autorstwa Pana Antoniego i już mi się ta książka spodobała. Wszystko opisane jak "krowie na rowie" i o to właśnie chodzi. Jeszcze raz serdecznie dziękuję koledze EN57-002  :)

12
Urządzenia srk / Zawórki blokowe i inne pierdółki.
« dnia: 03 Październik 2018, 22:52:53 »
Witam.
Mógłby ktoś wskazać jakieś lektury poruszające tę jakże ciekawą dziedzinę automatyki? Potrzebowałbym też materiałów które mówią jak to wszystko się odbywa. Ktoś zapyta co to obchodzi ruchowca - no po części ma rację, ale pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny usterki to pół sukcesu patrząc na umiejętności niektórych automatyków z urzędów pracy. Z góry dziękuję za pomoc.

13
Urządzenia srk / ERP-5000 i ERP-6
« dnia: 08 Wrzesień 2018, 06:01:16 »
Witam. Czy ktoś posiada DTRki, instrukcje obsługi i postępowania podczas wystąpienia poszczególnych usterek? Jeśli tak to proszę o kontakt na PW :)

14
"wewnętrznie" dla tablic zależności

No jest "tabzal". Ale to na Windows 10 nie działa. Myślisz że na XP wystartuje? Bo jak tak to sobie bym zrobił wirtualną maszynę i tam sobie dziubał.

15
Urządzenia srk / Program do sporządzania tablic zależności.
« dnia: 02 Lipiec 2018, 20:59:26 »
Witam, czy jest dostępny takowy? Tak wiem że nie pisze się o takich rzeczach głośno więc prosiłbym o kontakt na PW.

Strony: [1] 2 3