Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - dedyk

Strony: [1]
1
Witam serdecznie!

Chciałbym zgłosić mały problem z działaniem mechanizmu wczytywania stanu symulacji po wczytaniu stanu drugi raz. Otóż przygotowałem dwa pliki ze stanem. Najpierw wczytujemy plik stan2204.sav, czekamy dokładnie do 22:04:55, aż będziemy słyszeć odgłos SSP. Następnie w tym momencie wczytujemy drugi plik - save71.sav i okazuje się, że odgłos SSP nadal jest słyszalny mimo, że w tym momencie na szlaku nie ma żadnego pociągu. Gdy od razu wczytamy plik save71.sav wtedy takiej sytuacji nie ma.

Z mojego developerskiego punktu widzenia wynika, że w momencie wczytywania drugiego pliku nie wszystkie struktury danych są resetowane i dlatego taka sytuacja ma miejsce. Gdy od razu wczytamy drugi plik, wtedy aplikacja jest czysta i wszystko jest dobrze. Jest to takie małe potwierdzenie starej informatycznej zasady, gdy nie działa, wtedy należy wyłączyć i włączyć raz jeszcze. :)

Pozdrawiam,
Fryderyk

2
ISDR - Tematy ogólne / Rosnący plik .sav (wydzielony)
« dnia: 14 Luty 2014, 19:53:56 »
Witam serdecznie!

Ja chciałbym zgłosić pewien mały niefunkcjonalny błąd. Otóż po paru dniach spędzonych w ISDR plik ze stanem symulacji rozrósł się do prawie 7 MB, ale najgorsze jest to, że wczytuje się on 3 minuty i 25 sekund (mierzyłem stoperem) męcząc w tym czasie jeden wątek procesora w 100%. Prawdopodobnie przez te parę dni odłożyło się tak wiele danych, że przetworzenie ich zajmuje tak wiele czasu. Może nie ma sensu trzymać historycznych danych.

Pozdrawiam,
Fryderyk

3
Inne / Maszyna i ISDR w telewizji
« dnia: 12 Styczeń 2014, 14:40:51 »
Witam serdecznie!

Obejrzałem sobie dzisiaj w internecie najnowszy odcinek programu "Jak to działa?" poświęconego kolejom i trakcie programu była mowa o Maszynie, ale także o naszym symulatorze ISDR. :)

Jakby ktoś chciał obejrzeć to podaję linka: http://vod.tvp.pl/audycje/wiedza/jak-to-dziala/wideo/kolej-infrastruktura/13412986 .

Pozdrawiam,
Fryderyk

4
Testowo / Parę pomysłów co do rozwoju symulatora
« dnia: 02 Wrzesień 2013, 11:39:10 »
Witam serdecznie!

Chciałbym zaproponować parę małych, skromnych pomysłów, które mi przyszły do głowy.

Otóż słuchając sobie kolejowego radyjka od czasu do czasu słyszę takie oto komunikat "urządzenie [tu jakaś nazwa, której nie mogę zrozumieć] wykazało płaską oś / grzanie hamulca dla osi numer [numer] liczone od początku, bądź końca czoła pociągu". W tym momencie najczęściej pociąg najczęściej staje na stacji, aby sprawdzić, co tam dzieje się, a po sprawdzeniu, dyżurny ruchu prosi o informacje zwrotną i nazwisko sprawdzającego. Można by coś takiego również zaimplementować w naszym wspaniałym symulatorze.

Drugi troszeczkę mniejszy pomysł jest taki, że jak pociąg ma defekt na szlaku to po naprawieniu niech od razu nie rusza. Wczoraj miałem sytuację, że popsuł mi się pociąg, na rozkaz pisemny S wysłałem po niego luzaka i gdy luzak dojeżdżał do niego, zdefektowany pociąg ruszył i doszło do małego wypadku. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji zdefektowany pociąg, nawet jeśli jest już naprawiony to powinien zgłosić to dyżurnemu ruchu i czekać na dalsze polecenia.

Trzeci pomysł, który mi przyszedł do głowy to pomysł zapowiedzi pociągów. I tutaj właśnie mam pytanie, czy za zapowiedzi pociągów odpowiada dyżurny, czy ktoś inny? Będąc na stacji czasami słyszę zdanie w stylu "pociąg od ... do ... przybędzie z opóźnieniem ok. 15 minut." A następnie najfajniejsze zdanie "opóźnienie może ulec zmianie". ;) Czy za przygotowanie tych komunikatów odpowiada dyżurny ruchu, czy też ktoś inny? Jeśli byłby to dyżurny to również można by to spróbować zaimplementować w naszym wspaniałym symulatorze.

Pozdrawiam,
Fryderyk

5
Testowo / Rozkaz pisemny O i przyjazd pociągu z Liskowa
« dnia: 21 Sierpień 2013, 21:16:36 »
Witam serdecznie!

Mam takie jedno malutkie pytanko. Otóż miałem usterkę SSP na kilometrze 1,412 w kierunku do Liskowa. W takim przypadku zgodnie z przepisami dla każdego pociągu przejeżdżającego przez ten przejazd muszę podyktować rozkaz pisemny O na zmniejszenie prędkości. Jeżeli obsługa pociągu jest dwuosobowa, wtedy rozkaz mogę podyktować "na biegu", jeśli jednoosobowa wtedy raczej na postoju. Jeżeli w tym czasie jedzie pociąg z Liskowa to czy nie ma innego sposobu na zatrzymanie go, jak nadanie polecenia Stój? Z Liskowa przed SSP nie ma żadnego semafora, który mógłby pociąg zatrzymać? Czy jest to prawidłowa sytuacja? A dlatego pytam się, gdyż miałem sytuację, że pociąg pędził i nie zdążyłem z rozkazem pisemnym O.

Pozdrawiam,
Fryderyk

6
Testowo / Defekt pociągu i prośba o wjazd
« dnia: 21 Sierpień 2013, 21:05:12 »
Witam serdecznie!

Chciałbym zgłosić malutki problem z działaniem logiki aplikacji. Otóż miałem defekt pociągu i okazało się, że pociąg zatrzymał się zaraz przed semaforem wjazdowym, który był na stój. W tym czasie wysłałem inną lokomotywę, aby ściągnąć zdefektowany pociąg ze szlaku. W czasie nagle zdefektowany pociąg zapytał się o wjazd. Wydaje mi się, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jeśli pociąg jest zdefektowany wtedy nie powinien pytać o wjazd.

Pozdrawiam,
Fryderyk

7
Testowo / Problem z wyprawieniem pociągu do Liskowa
« dnia: 02 Sierpień 2013, 19:57:58 »
Witam serdecznie, ponownie w dniu dzisiejszym.

Dzisiaj niestety mam kolejny problem z tym nieszczęsnym Liskowem. Otóż doszedłem do takiego stanu, że nie jestem w stanie wyprawić żaden pociąg do Liskowa. Ciągle otrzymuję następującą informację:

[10:00] Ls: Stój pociąg 36229, tor zajęty przez 361621.

Dzieje się tak już od dłuższego czasu. Pociąg 361621 został już dawno przeze mnie do nich wysłany i jak widać nie chce zwolnić toru po stronie Liskowa. Co ja biedny człek mam zrobić w takiej sytuacji. Nadal czekać, czy to też jest jakiś błąd w programie. A może ja coś złego zrobiłem tak, jak poprzednio?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Fryderyk

8
Testowo / Problem z półsamoczynną blokadą liniową typu C
« dnia: 02 Sierpień 2013, 12:37:27 »
Witam serdecznie!

Niedawno zacząłem poznawać i uczyć się symulatora ISDR i niestety doszedłem do problemu, którego nie jestem w stanie sam sobie poradzić. Czytałem dokumentację wielokrotnie, ale jakoś nie rozwiązało to mojego problem. Otóż mam problem z półsamoczynną blokadą liniową typu C. Doprowadziłem ją do takiego stanu, jak jest przedstawiony na obrazku poniżej.

Co ja teraz biedny, nieszczęśliwy, smutny, chudy człek mam zrobić, aby zdjąć tę blokadę? Jakie kolejne guziki mam naciskać, aby w czerwonym miejscu zrobił się kolor biały. Bardzo serdecznie proszę o pomoc, gdyż męczę się z tym już trzeci dzień, co w efekcie powoduje, że moje pociągi zaczynają mieć straszne opóźnienia i pewnie zaraz wyrzucą mnie z pracy dyżurnego ruchu. :)

Pozdrawiam,
Fryderyk

Strony: [1]