Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 10
31
Urządzenia srk / Odp: Projekty stacji i pulpitów nastawczych (zasady w pierwszym poście)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Amder555 dnia 17 Sierpnia 2021, 18:50:27 »
Czyli wystarczy dodać Bloczek Otrzymania Zgody i Żądania Zgody z Nastawni Dysponującej? (W tym przypadku z Sp)
32
Urządzenia srk / Odp: Projekty stacji i pulpitów nastawczych (zasady w pierwszym poście)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł dnia 17 Sierpnia 2021, 18:21:10 »
Przede wszystkim, jeżeli miałaby to być nastawnia wykonawcza, to blokada stacyjna obejmowałaby otrzymanie nakazów z nastawni dysponującej na wszystkie przebiegi, czego tu brakuje. Ponadto, otrzymany nakaz z zasady obejmuje również zależności zgody innych nastawni wykonawczych, więc zbędne jest wówczas bezpośrednie żądanie i otrzymanie zgody od Sp3 (teoretycznie takie rozwiązanie jest możliwe, ale nie spotkałem się z tym w praktyce).
33
Urządzenia srk / Odp: Projekty stacji i pulpitów nastawczych (zasady w pierwszym poście)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Amder555 dnia 17 Sierpnia 2021, 17:33:05 »
Przedstawiam Pulpit Nastawni Wykonawczej "Sp5" w Słupsku.
Jako iż oryginalnie na terenie całej stacji (poza drobnymi wyjątkami) używa się urządzeń mechanicznych scentralizowanych to jedynie mój projekt przedstawia wizualizację jakby to wyglądało gdyby postanowili  je przebudować na Przekaźniki typ E.

Mógłby ktoś okiem eksperta powiedzieć co jest do poprawy?

Do budowy pulpitu wykorzystałem tylko układ torów stacyjnych i zdjęcia. Semafory które są wygaszone lub skasowane są bez powtarzaczy oraz liczników przy Sz i zwalnianiu przebiegów
 
34
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków stara wersja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez adriankwiat dnia 09 Sierpnia 2021, 19:09:25 »
U mnie też jest problem, ale wystarczy skopiować link i wkleić w nowej karcie i zacznie się pobierać.
35
Ruch kolejowy / Odp: Wypadki kolejowe (wydzielone z: Egzamin zawodowy...)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez EN57-002 dnia 09 Sierpnia 2021, 16:22:23 »
   O 20:00 Małgorzatę j. miał zmienić nastawniczy, Andrzej W. Czekała na zakończenie dyżuru, była nieco zmęczona, bo dzień był pracowity, ale do zmiany nie doszło.
   Andrzej W., lat 24, z zawodu marynarz mechanik, jako nastawniczy pracował na PKP już kilka lat. Wiedział, że 20-12-1987 czeka go nocny dyżur od 20:00. Już w toku dochodzenia okazało się, że Andrzej W. około 10:00 spotkał w Pionkach przyjaciela i razem postanowili spędzić czas przy kuflu piwa. W miejscowej piwiarni wypili po 5-6 dużych kufli, następnie zmienili lokal i w restauracji wypili następne 4 półlitrowe butelki piwa. Około 15:00 Andrzej W. zdał sobie sprawę, że jest nietrzeźwy i że za około pięć godzin ma objąć służbę. Zastanawiał się, co zrobić. Spytał o radę współtowarzysza i razem doszli do wniosku, że może  za niego dyżurować Małgorzata J. Pojechali do Żytkowic i ok. 16:00 byli na nastawni.
   Andrzej W. przedstawił Małgorzacie kumpla jako swego przyrodniego brata, który wrócił z więzienia. Powiedział jej, że już trochę wypili, że nie może pełnić służby i prosi ją o zastąpienie na nocnej służbie. Małgorzata J. po pewnym wahaniu zgodziła się. Datę oddania dyżuru mieli omówić później. Andrzej W. zadowolony z pomyślnego załatwienia sprawy zamierzał odejść, gdy Małgorzata J. zaskoczyła go pytaniem o załącznik do umowy. Andrzej W. zrozumiał, że chodziło o alkohol. Oświadczył, że nie ma wódki przy sobie, ale obiecał innym razem przyjść z flachą. Tak wyjaśniał Andrzej W. A jak relacjonowała Małgorzata J.? Pociągiem osobowym 624 relacji Kielce - Dęblin, który jest w Żytkowicach 16:11 przyjechał wraz z bratem Andrzej W. i po 16:20 byli na nastawni. Robili wrażenie nietrzeźwych. Po zdawkowym powitaniu Andrzej W. poprosił, by pełniła za niego służbę nocną, ponieważ chciał ten wieczór spędzić z długo nie widzianym bratem. Małgorzata J. odniosła się do tego bez entuzjazmu: nie była przygotowana do tak długiego i niedozwolonego dyżuru. Zastanawiała się, czy zgłosić to dyżurnemu ruchu z żądaniem zapewnienia zmiany o właściwej porze, czy zgodzić się na zdanie służby nietrzeźwemu koledze. Odrzuciła jednak wątpliwości. Mogłaby okazać się niekoleżeńska i zasłużyć na opinie donosicielki albo narazić się na surowe konsekwencje służbowe, gdyby przekazała dyżur nietrzeźwemu koledze. Postanowiła więc nie odmawiać i pełnić nieprzerwanie 24-godzinny dyżur, ale przy okazji zażartowała, że za przysługę należy się jakaś wódka.
   Andrzej W. powiedział, iż nie ma problemu i zaraz udał się w kierunku bazy nawierzchniowej, gdzie na torach bocznych stały dwie lokomotywy manewrowe i po kilkunastu minutach wrócił w towarzystwie dwóch mechaników niosąc pół litra wódki. Obu mechaników Małgorzata J. znała tylko przelotnie z widzenia. Wiedziała, że jeden z nich nosi oryginalne imię Zacheusz. Tak więc na nastawni była wódka i chętni do łyknięcia jej. Małgorzata J. miała zapomnieć o czekającej ją jeszcze 15-godzinnej pracy i zakazie picia alkoholu w pomieszczeniu służbowym. Szybko wymyła szklankę, która posłużyła towarzystwu jako jedyne naczynie do wspólnego wypicia. W pierwszej kolejce Małgorzata wypiła około 50 gram. Potem Andrzej W. opuścił nastawnię, a Małgorzata j. z dwoma mechanikami wypiła następną 50-kę. Resztą alkoholu zajęli sie już sami mechanicy. Około 18:00 i oni wyszli z nastawni. Mechanik Zacheusz około 18:45 dostał podmianę i udał się do domu. Drugi mechanik wraz z pomocnikiem odjechali z Żytkowic do Dęblina jako lokomotywa luzem, tam zdał lokomotywę i po 20:00 poszedł do domu.
                                                                  c. d. n.
36
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków stara wersja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomiexpress dnia 09 Sierpnia 2021, 12:57:40 »
37
Lisków (stara wersja symulatora) / Lisków stara wersja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KapiMax dnia 08 Sierpnia 2021, 17:48:15 »
chce pobrać starą wersje Liskowa, ale link nie działa.
38
ISDR - Tematy ogólne / Odp: RSP-UZK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szpeicer dnia 01 Sierpnia 2021, 22:01:12 »
Spróbuję kolejnym razem ;)
39
ISDR - Tematy ogólne / Odp: RSP-UZK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michAL_en57 dnia 01 Sierpnia 2021, 20:45:38 »
Po potwierdzeniu w dodatkowym oknie należy jeszcze nacisnąć klawisz Enter na klawiaturze.
Sam miałem problem, gdy o tym nie wiedziałem.
40
ISDR - Tematy ogólne / Odp: RSP-UZK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szpeicer dnia 31 Lipca 2021, 23:16:28 »
Dokładnie tak było :/
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 10