Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - melis

Strony: [1] 2 3 4 ... 20
1
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Wagony od Testowa.
« dnia: 26 Lipca 2020, 18:12:41 »
Trzeba je przestawić na plac ładunkowy?
Dokładnie. Co prawda nie nastąpi załadowanie, więc de facto, mogą stanąć gdzie bądź.

2
Gdzieś jest dobry opis w pdfie do rozkładu Maku. Później może znajdę, albo ktoś inny się "podłoży" :D Jest tu w załączniku pierwszego posta: https://isdr.pl/index.php/topic,346.0.html

3
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Posterunek 3 - pytanie
« dnia: 22 Czerwca 2020, 21:01:50 »
Jeden dzwonek dla numeru nie parzystego, dwa dla parzystego. A który jest który, to już dojdziesz sam. A czemu to Ls ma informować, to już nie wiem. Wiedz jednak, że posterunek Ls, nie jest oficjalnym, ani nie jest ukończony i zawiera pewne błędy.

4
Inne / Odp: Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 22 Czerwca 2020, 20:58:41 »
Światła ostrzegawcze działały jednak, a mimo to kierowcy wjeżdżali. Byłem wściekły na mą żonę, ale powiedziała mi, że nie mogła wjechać na tory, bo były zablokowane przez inne pojazdy. Nie zmienia to postaci rzeczy, że gdyby przejazd był wolny, wjechała by... Na szczęscie zrozumiała, tym razem mam nadzieję dobitnie, czym może się skończyć zlekceważenie świateł ostrzegawczych, mimo podniesionego szlabanu. Dziękuję Wam Wszystkim, za odpowiedzi. Naprawdę bardzo fajnie, że można na Was liczyć. Niestety nie zabłysnę tu żadną specjalistyczną wiedzą, bo mimo używania isdr'a jako odskoczni, nie wiele uczyłem się przepisów - choć coś tam liznąłem. Raz jeszcze bardzo Wam dziękuję!

5
Inne / Odp: Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 21 Czerwca 2020, 21:40:09 »
@MuNiO ok, tyle że brak światła ostrzegawczego, szaleńczo trąbiący pociąg i korek na torach. Skład zwalniał, ale nie stanął. Jeśli mechanik wiedział o usterce, to zapewne nie miał dużej prędkości. Jutro jak się zobaczę z moją, to dopytam jak to dokładnie wyglądało. W każdym razie, dzięki za zainteresowanie :)

6
Inne / Odp: Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 21 Czerwca 2020, 21:19:56 »
Ino kierowcy nie wiedzieli. Buda jest 3m od szlabanu...

7
Inne / Odp: Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 21 Czerwca 2020, 18:39:07 »
Jechał prawym, stanął na stacji za przejazdem... Żona mi powiedziała, że  kilkanaście razy długo i krótko sygnalizował swe zbliżanie. Sam musiał być conajmniej zaskoczony.

8
Inne / Odp: Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 21 Czerwca 2020, 18:26:32 »
Mój Panie, pytaj Ty mnie... Nie wiem jaką ma numerację. Stacja Gdańsk Orunia. Kawałek dalej w stronę Gdańska  Głównego jest następny przejazd, ale bez stacji.

9
Inne / Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 21 Czerwca 2020, 18:09:33 »
Witajcie. Nie wiem gdzie to dać, więc dałem tu. Ma żona właśnie przejeżdżała przez torowisko, 2 auta przed nią znajdowały się na torach, gdy nadjeżdżał pociąg - z odszukanego rozkładu był to pociąg Przewozów Regionalnych relacji Bydgoszcz Główna - Gdynia Chylonia. Szczęście polegało na tym, że hamował przed stacją w celu postoju. Co by jednak było w innym przypadku, to nawet myśleć nie chcę. Mam nadzieję, że mechanik zgłosi ten incydent - dawał sygnałami jak szalony podobno. Zawsze mam odruch rozglądania, mimo otwartych szlabanów i każdemu to powtarzam. A tym bardziej, ruszanie przy nadal migającym czerwonym, ale otwartych już rogatkach. Ileż to razy starłem się z jednym i drugim, bo się spieszyło, a ja stałem do zakończenia wyświetlania sygnału. Powiem Wam, że mimo iż ja nie brałem w tym "zdarzeniu", to jestem rozdygotany...

10
Się orientujecie, czy w tym rozkładzie, "funkcja" placu ładunkowego działa? Nie wiem, czy jest sens trzymać wagony tam, czy wyprawiać zgodnie z rozkładem.

11
Cześć i czołem po mega przerwie! Miło zajrzeć w dawne kąty i ujrzeć je funkcjonujące :) Ten rozkład jest w jakis sposób  skolerowany z rozkładem Liskowa? Tzn domyślam się, że raczej jest odwrotnie ;)
Znalazłem błąd w rozkładzie dla Testowa(późno nieco). Skład 11271 winien jechac luzem zdaje się do Ls, co zreszta zapowiada Ślemień, ale miast luzaka, leci skład węglarek i platform. Być może tak musi być, jak wspomniano wcześniej, gdyż wraca ten skład z Ls jako 2260. Tylko wtedy trza poprawić to zapowiadanie.

12
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Opisy i przejścia składów
« dnia: 04 Listopada 2017, 20:31:22 »
Jest gdzieś też tu na forum, poprawiony w postaci pdf.

13
Czy da się nakazać manewrom jechać z prędkością 40 km/h po torach wolnych?
Nie.

Roboty torowe są prowadzone na torach głównych i, ograniczenie wprowadzasz na sąsiedni tor. Nie wysyłasz drezyny czy tam czego, na tor boczny, tak?

14
Inne / Akumulatory powietrzno cynkowe
« dnia: 16 Sierpnia 2017, 19:38:16 »
Witajcie. Możecie napisać czy akumulatory powietrzno cynkowe są stosowane w kolejnictwie?

15
Kosz / Odp: Lisków 2017
« dnia: 01 Czerwca 2017, 15:24:58 »
@Tadek40 Przerabiaj sobie co chcesz i ile chcesz, ale wpierw: zapytaj o zgodę autora pierwowzoru (jeśli zmieniony RJ zamierzasz wydać), poinformuj użytkowników o tym, że jest to RJ przerobiony autorstwa tego, lub tamtego pana ;)  Ale przede wszystkim i nade wszystko!!! - wpierw ogarnij zasady tworzenia RJ - jeśli zamierzasz wydawać. Tematów o tym jest sporo, a i na pewno inni pomogą.

Strony: [1] 2 3 4 ... 20