Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Wiki

Strony: [1]
1
Ruch kolejowy / Odp: Wprowadzanie TZP i odwołnie
« dnia: 29 Czerwiec 2019, 13:46:16 »
Witam
Jest taka sytuacja.
Stacja B . Szlaki dwutorowe, blokada półsamoczynna jednokierunkowa. Na podstawie regulaminu tymczasowego są prowadzone roboty torowe na szlaku i zastały zamknięte tory szlakowe nr 2 do stacji A i C. Po torze nr 1 został wprowadzony ruch jednotorowy dwukierunkowy w obydwie strony od stacji B. Zaczynamy stosować TZP i wszystko jedzie.
Po pewnym czasie stacja C ma usterkę i wprowadza TZP do stacji B.

Wg. Ir-1 §28 ust18. W czasie, w którym obowiązuje telefoniczne zapowiadanie pociągów, podstawą do prowadzenia ruchu pociągów jest telefoniczne zapowiadanie pociągów, a urządzenia blokady liniowej należy obsługiwać pomocniczo jeżeli jest to możliwe.

Brak w tym zapisie rozróżnienia na  stosowane lub wprowadzone TZP. W każdym przypadku (stosowanego czy wprowadzonego) blokada liniowa nie jest podstawą prowadzenia ruchu, więc wydaje się że wprowadzenie TZP na stosowane TZP mija się z celem a odwołanie wprowadzonego TZP w czasie trwania stosowanego TZP mogłoby wprowadzić w błąd ISEDRa sąsiedniego posterunku zapowiadawczego tak jak napisał Paweł.  Poprawcie mnie jeżeli się mylę podając podstawę z Instrukcji.

Strony: [1]