Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł

Strony: [1] 2 3 4 ... 60
1
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 29 Stycznia 2023, 16:07:23 »
Może zróbmy zrzutkę i zapłaćmy Pawłowi za czas? :)

Wersja ogólnodostępna pozostanie darmowa - ze względu na niewielkie grono odbiorców przychody byłyby raczej symboliczne, a czasu na rozwój by mi od tego nie przybyło i nie mógłbym zapewnić szybszego rozwoju.

Może ewentualnie pomyśleć nad wypuszczeniem płatnych wersji tych symulatorów dla szkół. Oczywiście dostosowanych delikatnie z wirtualnym rozkładem. Z tego co widzę to są dużo bardziej rozwinięte.

Nie wykluczam w przyszłości udostępnienia wersji wieloosobowej z symulacją przez internet, ale w obecnym kształcie symulator się do tego niestety nie nadaje - jest przewidziany do pracy w LAN, nie jest odporny na ewentualne przerwania połączenia (cała symulacja wtedy staje) i nie przewiduje obejmowania/przekazywania posterunków przez użytkowników w trakcie symulacji. Prace w kierunku zmiany tego trwają (i są już działające prototypy, w których można połączyć się z serwerem i "przejąć" pulpit), ale to wymaga poważnych zmian architektury całego programu - a biorąc pod uwagę to, że niektóre moduły pisałem >10 lat temu, przerabianie tego nie jest łatwe.

2
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 27 Stycznia 2023, 21:05:16 »
Wbrew pozorom jest już trochę osób które próbują tworzyć nowe posterunki, ale często prace utykają - zwykle na samym początku, gdy okazuje się że nie wystarczy narysować pulpitu ;) ale też przy zaawansowanych etapach, kiedy brakuje czasu na wykończenie i opracowanie rozkładu jazdy/opisu posterunku.

Mam w planach pewne zmiany organizacyjne aby więcej osób mogło się zaangażować/pomóc, nie mniej jednak na razie nie planuję całkowicie otwierać tworzenia nowych posterunków, ani też tworzyć jakichś wersji alternatywnych.

Również jestem za ożywieniem projektu poprzez między innymi podjęcie takich działań pisałem o tym w jakimś innym temacie, jednakże jest niechęć twórców do tego, więc raczej nic z tego nie będzie. Zapewne jest to wynik powstałej komercyjnej wersji dla uczelni, liczba zamówień mogłaby spaść gdyby projekt otwarty całkiem dobrze się rozwijał.

Symulatory dla szkół to oddzielny temat i poza tym że zajmują mi trochę czasu, nie powodują jakiegoś istotnego konfliktu interesów z wersją ogólnodostępną, która równolegle nadal będzie rozwijana.

3
Wilkowice Bystra / Odp: Pociąg 77661
« dnia: 21 Grudnia 2022, 15:03:14 »
To są dodatkowe pociągi Zabrzeg Czarnolesie - Skalite nieujęte w rozkładzie jazdy.

4
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Dzwonek przy usterce przejazdu kat. A
« dnia: 29 Listopada 2022, 00:13:23 »
Można ogólnie wyciszyć dźwięk, nie ma opcji wyłączenia samego dzwonka (ale dopisuję tą opcję do listy rzeczy do ewentualnego dodania).

5
Urządzenia srk / Odp: MOR
« dnia: 14 Listopada 2022, 17:36:55 »
Mamy zamiar.

6
Nie ma możliwości przekazania takiej informacji samemu. Informowanie o opóźnieniu przez sąsiednie posterunki zostało dodane w przypadku symulacji bez SWDR, aby przy większych opóźnieniach było wiadomo co się dzieje. W rzeczywistości jest jeszcze kontakt telefoniczny z dyspozytorem, którego nie ma w symulatorze.

7
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: odwołanie 20km/h
« dnia: 21 Października 2022, 01:13:31 »
Raczej nie ma możliwości obejścia tego.

8
Mój pulpit, stacja Lewniowa.

- w jaki sposób obsługiwane i zamykane w przebiegach są zwrotnice 4/5?
- dyżurny ruchu ze swojego stanowiska powinien mieć pokazaną stację tak jak widzi ją za oknem - teraz jest do góry nogami
- przy oznaczaniu semaforów między głowicami powinno się stosować rezerwę na rozbudowę
- dlaczego kostki blokady są zielone?

9
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: odwołanie 20km/h
« dnia: 17 Października 2022, 10:36:38 »
Błąd w konfiguracji łączności. Lisków był przygotowany dla starej wersji symulatora i nie będzie to już tam poprawiane.

10
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Jankowo
« dnia: 17 Października 2022, 10:33:20 »
To jedna ze stacji przygotowanych na potrzeby Politechniki Krakowskiej, nie jest przewidywane ich udostępnianie. W planach jest jednak rozszerzenie wersji ogólnodostępnej o inne stacje z urządzeniami komputerowymi.

11
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Ustawianie i opis składu
« dnia: 21 Sierpnia 2022, 18:03:41 »
Ustawianie dowolnego składu jest możliwe, choć nieco problematyczne i chyba nieudokumentowane - wymaga użycia konsoli debugowania. W tym celu należy wcisnąć Shift + Alt + D, i w otwartym oknie w polu tekstowym wpisać polecenie "PST ustaw <nazwa> <zestawienie> <sygnalizator> <odległość>" i kliknąć Wyślij, gdzie:

- <nazwa> - nazwa składu ze spacjami zamienionymi na "_",
- <zestawienie> - wpis zestawienia analogiczny jak w pliku RJ, ze spacjami zamienionymi na "_",
- <sygnalizator> - nazwa sygnalizatora, przed którym skład ma zostać ustawiony,
- <odległość> - odległość w metrach czoła pociągu od sygnalizator.

Jeżeli na danym torze nie ma sygnalizatora, trzeba znaleźć najbliższy za grupą torów i odpowiednio "odsunąć" skład, przestawiając zwrotnice tak aby "trafił" na właściwy tor.

Przykład:
PST ustaw WAGONY_1 węglarki_45_m[do=Śl][lad=0][vm=70] Tm11 105

(przy 103+ ustawi się na torze 7, przy 103- na torze 9)

12
Testowo / Odp: Tory ładunkowe
« dnia: 21 Sierpnia 2022, 17:56:38 »
Tory ładunkowe po określonym opóźnieniu (zależnym od definicji i długości składu) zmieniają stan składu z ładownego na próżny i odwrotnie, pod warunkiem że pasuje skrót stacji docelowej zdefiniowany w parametrach składu (np. [do=Tw]). Ruszenie składu podczas postoju resetuje odliczanie opóźnienia. Sprawdzanie czy skład znalazł się w obszarze toru ładunkowego wykonywane jest dla jego środka, tzn. nie musi się na nim znaleźć w całości, ale conajmniej w połowie.

13
Priorytety są uwzględniane tylko przy decydowaniu o kolejności wyprawienia pociągów z sąsiedniego posterunku, tzn. może zdarzyć się że przytrzymany zostanie opóźniony pociąg towarowy jeżeli za niedługo ma jechać pospieszny.

Sąsiedni posterunek nie odmówi nigdy pozwolenia z powodu posiadania pociągu o wyższym priorytecie do wyprawienia, ponieważ założone jest że użytkownik lepiej potrafi ocenić sytuację i zdecydować o kolejności.

14
Inne / Odp: Quo vadis ISDR?
« dnia: 08 Sierpnia 2022, 12:46:17 »
Witam, przychodzę z kolejnym pytaniem, otóż czy możliwa jest zabudowa stacji czołowych w symulatorze?(np. Zakopane).

To że stacja jest czołowa nie jest problemem, natomiast jeżeli chodzi o Zakopane, to nie mamy odwzorowanych urządzeń kluczowych, w które ta stacja jest (jeszcze?) wyposażona.

15
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: Problem z RJ
« dnia: 08 Sierpnia 2022, 12:44:35 »
Osielec ma ustawiony okres odwzorowania 2003-2020. Może w rozkładzie jazdy zdefiniowałeś inny rok - jeżeli tak, rozkład ten nie zostanie pokazany na liście do wyboru.

Strony: [1] 2 3 4 ... 60