Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - axtomek

Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 8
16
Inne / Odp: GSM-R
« dnia: 04 Czerwiec 2015, 12:39:02 »
No właśnie na W-wa - Mińsk Maz. mnie interesuje. Wiem, że robią, bo już ustawili anteny w W-wie Wesołęj i Halinowie. Na całej sieci PKP, to GSM-R nie zrobią zapewne, ale jak zrobią na mojej to i tak lipa dla mnie będzie  :(

17
Inne / GSM-R
« dnia: 02 Czerwiec 2015, 22:59:06 »
Ostatnio coraz więcej linii jest wyposażana w sieć GSM-R. To samo właśnie dzieje się na linii, którą często podróżuję. Zanosiłem się z zamiarem zakupu skanera nasłuchowego, aby mieć pojęcie, co się dzieje w okolicy, gdy będę jechał. Obawiam się jednak, że jak ukończą sieć GSM-R, to przejdą na nowy system i będę sobie mógł skaner do kieszeni schować. Czy mam rację?

19
Inne / Odp: Sprzedaż
« dnia: 20 Kwiecień 2015, 12:57:02 »
Nie chcę nikogo obrazić, ale nie mogę się powstrzymać i powiedzieć, że granie w ISDR z prawdziwymi drukami, dziennikami ruchu i pieczątkami przypomina mi scenę z tego obrazka.  ;)



Temat wznowiłem, bo dziś właśnie trafiłem na ten obrazek  :)

20
Najnowsza wersja robocza ISDR wstępnie działa w Lazarus IDE

Super!! To świetne IDE! Rozwija się bardzo fajnie i moim zdaniem już jest lepsze, niż Embarcadero (Delphi) (które się rozrosło do niebotycznych rozmiarów, działa wolno i ma mnóstwo zbędnych rzeczy)

środowisko to umożliwia kompilację na różne platformy, w tym na Androida.


Tego nie wiedziałem. Byłem przekonany, że do Andka trzeba Javy, czyli Eclipse np.

Nadal jednak nie wiem jaki to ma sens, to zbyt skomplikowany program żeby go obsługiwać na urządzeniach mobilnych.

Nie ma sensu. Na potrzeby Andka możnaby zrobić prostsze symki, jak np. Kolejarz, ale nie ISDR.

Ja jednakowoż cierpliwie czekam na nową aplikację z rzeczywistym posterunkiem pod Windows.

Ja też :)

21
Android to zupełnie inny język programowania. Każdy system mobilny to odrębny język programowania. ISDR wymagałby przepisania kodu w językach dla interesujących nas systemów czyli:

Android: Java
Windows Phone: C#
iOS: Objective-C

Niestety robienie aplikacji dla platform mobilnych to nadal żmudna praca. Napisanie aplikacji dla wszystkich wymaga środków osobowych (bo trzeba napisac kod w trzech językach) i niejednokrotnie finansowych (w przypadku WP i iOS instalacja aplikacji spoza sklepu wymaga pojęcia o tym, co się robi i zmiany ustawień telefonu, a z kolei konto w sklepie jest dla deweloperów płatne).

A jeśli chodzi o platformy biurkowe, jak Linux. Nie wiem, czy w ogóle byłoby konieczne przepisywanie kodu. na Linuxa dostępne jest  rewelacyjne narzędzie, jak Wine, które ma ogromne możliwości uruchamiania aplikacji pisanych pod Windows. Warto sprawdzić, jeżeli ktoś ma sposobność, bardzo możliwe, że ISDR też działa.

Konto w Tapatalk jest dla właścicieli forów z tego co wiem, płatne. Nie jest to więc kwestia zainstalowania odpowiedniego moda, ale bardziej zorganizowania kasy. Tapatalk to niezłe narzędzie dla dużych forów. Forum ISDR jest niszowe, nie zarobi na siebie, a juz na pewno nie na Tapatalka.

Taka jest moja opinia.

22
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Direct Play wymagany do symka
« dnia: 11 Luty 2015, 09:18:24 »
Paweł, jeśli używasz DelphiX tylko do obsługi dźwięków, polecam rozważyć zmianę na Bass.dll. To biblioteka stworzona do obsługi dźwięków konkretnie, a nie będzie wymagany spory dodatek systemowy wówczas. Chyba, że wykorzystujesz w aplikacji także inne funkcje DirectX, wtedy nie ma sensu.

23
Ruch kolejowy / Odp: Tarcza manewrowa a tarcza zaporowa
« dnia: 21 Styczeń 2015, 12:09:50 »
Hiper ściśle tajne. Tak jak wszystko na PLK ;) RTS masz w ISDR do każdej stacji, tam możesz popatrzeć  ;)

Orly? No to chyba muszę dokładniej przeglądać zawartość archiwów...  ;)

24
Ruch kolejowy / Odp: Tarcza manewrowa a tarcza zaporowa
« dnia: 21 Styczeń 2015, 12:04:13 »
Różne są przepisy i instrukcje, ale właśnie dlatego wymyślono dla określonego posterunku ruchu jeden Regulamin Techniczny Stacji...

A czy ktoś, kto ma dostęp do jakiegoś RTS mógłby udostępnić w jakiś sposób do wglądu (z ciekawości, jak to wygląda), czy to jest super hiper ściśle tajne?  ;)

25
Inne / Odp: Technikum
« dnia: 21 Styczeń 2015, 11:59:55 »
A potem zatrzyma Ci się taki Elf, bo mu komputer siadł i bezpiecznik wywaliło, a ten nie wie co zrobić i ściąga z miejscowości x oddalonej o x km całą ekipę, żeby bezpiecznik prztyknąć - też żywy przykład - i 1 h w polu.

Były takie przypadki?  :D

26
Ruch kolejowy / Wypadek w Lublinie 2015
« dnia: 17 Styczeń 2015, 23:13:17 »
Czy ktoś mi powie, jak może dojść do takiej sytuacji? Przecież mechanika SRK zdaje się być dość skutecznym mechanizmem, wypracowanym dawno i funkcjonującym skutecznie od dawna, a jednak jest jeszcze miejsce na (najpewniej) błędy ludzi...
http://www.lublin112.pl/zderzenie-dwoch-pociagow-dworcu-lublinie-wideo-zdjecia/

27
Urządzenia srk / Odp: Nazwy/numery posterunków
« dnia: 02 Styczeń 2015, 15:35:47 »
Hmm... to by miało sens, gdyby nie te nieszczęsne Olszamowice.  :-\

Semafory samoczynne blokady wieloodstępowej mają oznaczenia jednoznacznie wskazujące, że ustawione są w pobliżu 126 km linii. A jednak jest post.11, a nie 126.

Więc czy na pewno? A jeżeli tak, to od czego zależą wyjątki, takie, jak w Olszamowicach?

28
Urządzenia srk / Nazwy/numery posterunków
« dnia: 02 Styczeń 2015, 13:58:30 »
Witam. W Testowie posterunek SKP, o ile dobrze pamiętam jest oznaczony post.11. Nie jestem zawodowo związany z koleją, nie mam zatem rzetelnej wiedzy zaczerpniętej z książek, lub instrukcji kolejowych. Jednakże zauważyłem, że nazwa post.11 jest czymś więcej, niż tylko numerem porządkowym (por.: http://semaforek.tk/wiki/index.php/Olszamowice). Zatem moje pytanie jest następujące. Gdzie znaleźć (w jakiej instrukcji np.) informację zawierającą opis tych posterunków (11-SKP, 3-przejazdowy, itp.). Interesuje mnie, co, który oznacza.

29
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Budowa nowych stacji
« dnia: 16 Grudzień 2014, 12:45:50 »
Ale ja też właśnie mówię o tym, że jeśli takie szczegóły nie będą w 100% zgodne z rzeczywistością, to przecież nie stanie się nic strasznego... Na pewno nie powinno być to przeszkodą dla opublikowania nowej stacji. To, czego trzeba się zdecydowanie wystrzegać, to tworzenie stacji zupełnie "od czapy", bez pomysłu, wiedzy z dziedziny SRK, na "pałę". Bo wówczas namnożą nam się jakieś potworki, od uruchamiania których przeciętnemu ruchowcowi, lub nawet pasjonatowi SRK będą przechodziły ciarki po plecach. ;)

30
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Budowa nowych stacji
« dnia: 16 Grudzień 2014, 09:52:00 »
Ogólnie zgadzam się Ash. Symulator powinien trzymać jak najwyższy poziom dodatków z którymi jest publikowany. Jak największy realizm, to jest bez wątpienia jeden z największych atutów ISDR-a i na prawdę szkoda byłoby go tracić dla być może kilku więcej stacji wątpliwej jakości.

Oczywiście niekoniecznie jestem za tym, żeby to, o czym pisze jageer (owe ciekawe patenty) stawały się z powodu nieoprogramowania jakichś udziwnień, przeszkodami nie do pokonania i blokadą prac nad konkretnymi stacjami. Raczej w takich sytuacjach byłbym za tym, aby próbować implementować rozwiązania typowe, jeśli się da i jeśli brak w programie rozwiązań umożliwiających implementację "ciekawych patentów" ;)

Także w kwestii stacji. Dopuszczam możliwość tworzenia posterunków półfikcyjnych, tzn. istniejących na prawdę, ale rozwiązanych w sposób inny, niż w rzeczywistości (np. zamiast urządzeń mechanicznych, urządzenia przekaźnikowe itp.), ale w zgodzie ze sztuką budowy posterunków, nie zaś jak się komu zechce.

A w kwestii kodu to fakt, że OpenSource nie jest zasadny, przynajmniej dopóki jest aktywna grupa programistów opiekująca się ISDR-em. Przykładów w necie mamy wiele, jak się kończą prace nad projektami OpenSource (Firefox --> Iceweasel; Apache OpenOffice --> Libre Office)
Bardzo często są spory o pierdoły i tworzą się różne grupy, różne projekty i szczęście, jeżeli oba projekty się rozwiną, ale gorzej jeżeli po pewnym czasie oba upadną, bo będzie za mało chętnych do zajęcia się zarówno jednym, jak i drugim.
Na otwarcie kodu nigdy nie jest za późno. Jeżeli programiści ISDR-a kiedyś zdecydują, że brak im chęci, czasu, siły, czegokolwiek do dalszej pracy nad ISDR-em, to źródła powinny być wstrzyknięte w czeluści internetu. Póki jednak tak się nie dzieje, to kod powinien pozostać zamknięty.

Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 8