Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - booster225

Strony: [1]
1
Urządzenia srk / Brak kontroli i brak drogi oporowej
« dnia: 10 Sierpień 2022, 17:20:52 »
Czy gdy podczas braku kontroli położenia rozjazdu oraz braku drogi oporowej w suwaku (przez co nie można zabezpieczyć iglicy odlegającej zamkiem trzpieniowym) można puścić pociąg na zabezpieczonej tylko iglicy dolegającej spona iglicową?

2
Ruch kolejowy / Telefoniczne zapowiadanie pociągów
« dnia: 17 Czerwiec 2021, 22:15:08 »
Czy w przypadku gdy monter zrobi odpis konserwacji urządzeń SRK w książce e1758 i wymaga wprowadzenia telefonicznego zapowiadania pociągów po torze nr. 1 i 2, ale mamy taką sytuację ruchową, że po tych torach obecnie stosujemy te obostrzenia, ponieważ np. jeden tor jest zamknięty, to trzeba wprowadzać jeszcze dodatkowo te obostrzenia czy jak to ma wyglądać?

3
Witam, mam pytanie czy w przypadku wygaszenia semafora i zerwania plomby z bloku przebiegowo-utwierdzajacego w celu rozwiązania drogi przebiegu trzeba wprowadzić telefoniczne polecanie i zgłaszanie przygotowania dróg przebiegu, oraz następnym pociągiem trzeba wyjechać na sygnał zastępczy, i czy wprowadzamy wtedy telefoniczne zapowiadanie pociągów czy traktujemy to tak samo jak w przypadku zaniku napięcia i wyjeżdżamy na sygnał zastępczy bez wprowadzenia telefonicznego zapowiadania pociągów?

4
Urządzenia srk / Brak kontroli położenia rozjazdu
« dnia: 21 Czerwiec 2020, 12:55:08 »
Czy podczas wystąpienia braku kontroli położenia rozjazdu bez kontroli napędu, który posiada dodatkowo rygiel trzeba zabezpieczać go na gruncie zamkiem trzpieniowym? Bo przecież gdy jest ten rozjazd zaryglowany to wiemy w jakim jest położeniu.

5
Ruch kolejowy / Wyjazd pociągu roboczego
« dnia: 09 Maj 2020, 20:13:17 »
Czy jeżeli pociąg roboczy wyjeżdża na tor zamknięty na sygnał zezwalający na semaforze to trzeba wprowadzić telefoniczne polecanie i zgłaszanie przygotowania dróg przebiegu?

Strony: [1]