Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Meril

Strony: [1] 2 3
1
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Wydokowane okna - feature request
« dnia: 24 Listopad 2020, 19:30:04 »
Jak ma się 2 monitory, a chce się mieć wszystko na wierzchu, to niestety trzeba iść na kompromis. Przykładowo bym mógł uzyskać taki układ okien jak na załączniku. Ale bez przytwierdzenia, okno pulpitu się urywa pod oknem głównym, za każdym razem jak zamykam przejazd. (Od dobrobytu się poprzewracało. Jeszcze 2 dni temu wszystko na osobnych zakładkach było i wszyscy byli szczęśliwi  ;D )

Cytuj
Możesz opisać dokładniej co robisz, kiedy okna "zapominają" jakie miały rozmiar? U mnie na Windows 10 minimalizowanie, przywracanie, czy przechodzenie między aplikacjami przez Alt+Tab nie powoduje takiego efektu.
Zbadałem trochę sprawe, (nie umiem tego w miare fachowo opisać) problem jest tylko jeśli się okno przystawi do boku ekranu i automatycznie powiększa na pół monitora oraz zminimalizuje ISDR. Jeśli ręcznie ustawię, to wszystko jest ok. Ale to raczej niski priorytet do naprawiania :)

2
ISDR - Tematy ogólne / Wydokowane okna - feature request
« dnia: 24 Listopad 2020, 18:07:53 »
Cześć!
Nowa wersja wprowadziła wiele świetnych zmian, ale zauważyłem kilka problemów z dodatkowymi wydokowanymi oknami. Między innymi, byłoby świetnie gdyby na każdym wydokowanym oknie dało się zaznaczyć "zawsze na wierzchu", jak w oknie podglądu w terenie. Zauważyłem także problem przy alt+tabowaniu; po zminimalizowaniu isdr, wszystkie okna "zapominają" jaki nadałem im wymiar i wracają do domyślnego rozmiaru.
Nie jestem specjalistą od programowania, ale rozumiem że to nie są normalne windowsowe okna i pewnie rządzą się innymi prawami, ale fajnie by było gdyby była jakaś możliwość wywołania konkretnego okienka. Jeśli jakieś zniknie pod tym głównym, to jedyna opcja by znaleźć, to trzeba zmniejszyć okno i przesunąć (minimalizowanie, ani alt+tab ukrywa wszystko).
Przy okazji trochę nie na temat, ale żeby nie zakładać więcej wątków... Skróty klawiszowe by usprawniły sterowanie :) Między innymi do przyspieszania czasu.
Ogólnie ten symulator to jest świetna robota! Myślałeś może o otwarciu jakiejś formy dobrowolnego wsparcia projektu?

3
Kosz / Odp: rozprucia
« dnia: 29 Październik 2020, 17:10:55 »
Czytałeś instrukcje? To wszystko jest opisane :) Kasowanie rozprucia. Plombowany przycisk to chyba trzeba z ctrl (dawno nie grałem, nie pamiętam dokładnie)

4
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: Rozkład od EN57-002 dla Liskowa (zmiany)
« dnia: 08 Kwiecień 2020, 16:27:46 »
Próbowałeś kiedyś zrobić stan początkowy? Niestety, ale wygląda na to że jest jakiś błąd w symulatorze i nie działa. Trzeba wczytać plik początkowy jak zwykły zapis i nie jest idealnie, ale jakoś działa.

5
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Kiedy wersja na linuxa
« dnia: 05 Luty 2020, 16:21:09 »
Od prawie roku wróciłem do windowsa, więc nie do końca pamiętam co się działo dokładnie. W symulacji nie ma zastosowania, ale miałem jakieś problemy potem z używaniem dwóch przycisków naraz i musiałem restart robić. Ale ogólnie działa dobrze. Wystarczy pobrać wine i te czcionki windowsowe.

6
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Kiedy wersja na linuxa
« dnia: 04 Luty 2020, 14:56:32 »
Powiem ze swojego doświadczenia, ISDR na wine u mnie działał bardzo dobrze. Tylko drobne problemy przy alt+tabowaniu i brak polskich znaków.

7
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Brak sterowania
« dnia: 03 Listopad 2019, 16:17:24 »
Albo można wyłączyć nastawienie przebiegowe i sterować tak jak w testowie ;)

8
A masz winrara czy jakiś tego typu program? Klikasz 2 razy w ISDR.exe lewym myszkiem? U mnie działa ;)

9
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: TEFAMA nie wypuszcza pociągu
« dnia: 21 Październik 2019, 21:27:56 »
Żeby nie robić nowego wątku to się podczepię. Na moim autorskim rozkładzie, zapomniałem zgłosić Tefamie przyjazdu pociągu. Minęło z 14 godzin, nowy dzień, nie zadzwonił nikt zapytać co się stało z pociągiem. Minęła doba i taka śmieszna rozmowa wyszła:

[06:22] TM: TEFAMA, Król, słucham.
[06:22] Ls: Czy droga dla pociągu 45456 jest wolna?
[06:22] TM: Stój pociąg 45456, tor zajęty przez 89333.
[06:23] Ls: Pociąg 89333 przyjechał.
[06:23] TM: Jaki numer?

Moje pytanie, jak odbugować DRa z Tefamy skoro nie potrafi zrozumieć, że ten pociąg przyjechał (pewnie przez to że to już nowy dzień)?

10
Mam wrażenie że i tak nie stosują się do tych ograniczeń  ::)

12
Lisków (stara wersja symulatora) / Pociągi ignorują rozkaz pisemny O
« dnia: 21 Sierpień 2019, 16:16:44 »
Jak w temacie, wystawiam pociągowi rozkaz pisemny z ograniczeniem prędkości a one go kompletnie ignorują. Niezależnie czy wprowadzałem kilometr z . czy , na LM i na Bk jadą z vmax. Bład jest w symulatorze czy w rozkazie?
"[07:03] Ls: Rozkaz pisemny „O" nr 145 dla pociągu nr 872800, data 02.09.2019, rubryka pierwsza: kilometr 62.812 prędkość najwyżej 20, jechać ostrożnie, dotyczy czoła pociągu, z powodu usterka ssp. Lisków Ls, godzina 07:03, nadał dyżurny Meril."

13
ISDR - Rozkłady jazdy / Rozkład dla Liskowa od Merila
« dnia: 21 Sierpień 2019, 01:02:24 »
Stworzyłem rozkład, tylko że...
1. Nie jestem ekspertem, tylko hobbystą nie związanym z koleją więc wiele rzeczy może być błędne, nierealistyczne itp. Ale jestem otwarty na uwagi i chętnie je uwzględnie w poprawkach.
2. Wszystko kursuje 1-7, Bo szczerze nie wiem jak wygląda ruch towarowy w weekendy i czy czymś się różni...
3. Nie ma ruchu dodatkowego, bo także nie wiem jak dużo ich powinno być.
4. Nazwy miast z relacji są wymyślone, parę nazw bezwstydnie zabranych z innych symulatorów (pozdrawiam Maszyne i TD2) i są to przemianowane polskie miasta, a nie fikcyjne miasta z symulatorów.

To teraz pare słów o samym rozkładzie. W zamyśle miał być prosty, manewry są rzadkie, ruch raczej niewielki. Mam nadzieje że nie zbyt mały, ale zrobiłem go dla siebie właśnie dlatego by był łatwy, ale dla starych wyjadaczy pewnie będzie nudny. Lisków ma układ szlaków tak nietypowy że w Polsce nie istnieje nic takiego... Znalazłem dosłownie jedyną stacje w której 2tor zelektryfikowany przechodzi na 2tor niezelekrtyfikowany i zelektryfikowany 1tor. Więc ruch pasażerski pożyczyłem sobie z rozkładu tej stacji i dodałem ruch do LM. Mam nadzieje że będzie jakoś to wyglądać ;) 

Wagony do bocznic Liskowa są opisane w terenie, a lokomotywa manewrowa służy do obsługi zdawek do SPEDPOLu (nie mówie tu o SM03 :P). Mam nadzieje że reszta w uwagach eksploatacyjnych jest w miarę jasno wytłumaczona i nie będzie trzeba robić dodatkowych pomocy.

Wersja alfa 0.1
Znane błędy: pospieszne nie zatrzymują się w peronie Liskowa tylko pod semaforem i nie podają rp13. (nic nie poradzę, to problem z symulatorem)
Plik startowy trzeba wczytać jak save, ponieważ inaczej nie działa (chyba też wina programu)
Hotfix 0.1.1
- myślałem że SM42 z automatu ma wpis [1k], ale wygląda na to że nie ma... Więc wszystkie stonki dostały ten wpis
- Zdawczy z oblotem w Ls miał nr nieparzysty z Wi a parzysty do LM, poprawione.

Ostatnie zdanie to może ktoś przeczyta: czy można gdzieś w internecie znaleźć prawdziwy liniowy rozkład jazdy razem z pociągami towarowymi?

14
Testowo / Odp: Problem z tworzeniem własnego rozkładu jazdy
« dnia: 23 Maj 2019, 19:56:10 »
Za mało danych by coś powiedzieć. Może być jakiś zły wpis. Może być też to że chyba 15,20 albo 30min musi minąć by AI wysłało pociąg. Niech jakiś specjalista się wypowie po szczegóły ;) Ten problem rozwiąże wykonanie pliku początkowego czy jakoś tak. Wszystko jest w instrukcji, wystarczy przeczytać ;)

15
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« dnia: 24 Styczeń 2019, 15:29:16 »
No i teraz wszystko jasne czemu od 3 lat nic się nie działo z symulatorem ;D Mam pytanie, czy będzie też dostępny w miare prosty w obsłudze edytor nowych stacji?
Edit: I czy w innych typach urządzeń będą również mechaniczne zcentralizowane?
I gratuluje sukcesów ;D

Strony: [1] 2 3