Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MajorWcisło

Strony: [1] 2
1
Lisków Miasto (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« dnia: 30 Listopada 2014, 12:20:54 »
Przecież kontener ściągasz i zakładasz w chwilę.

2
Lisków Miasto (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków Miasto - Dyskusja
« dnia: 24 Listopada 2014, 12:17:32 »
W jaki sposób należy obsłużyć pociąg 684061?  :o

3
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 26 Listopada 2013, 00:53:25 »
A właściwie nowa wersja jakie zmiany przewiduje?

4
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 19 Sierpnia 2013, 16:17:18 »
Jego godzina odjazdu minęła. Zdarzyło mi się tak właściwie i z pośpiechami i z tymi do Rynku. Następnym razem wrzuce save'a i screeny.

5
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 19 Sierpnia 2013, 14:25:45 »
Zauwazyłem ten problem ostatnio iż niektóre pociągi po podaniu sygnału nie chcą jechać. Zmienie sygnał na manewrowy to nagle dostają olśnienia i ruszają.
Dziś na przykład zrobił mi tak 89828 bodaj z Rynku. Wjechał na perony, zatrzymał się, podałem sygnał do wyjazdu w stronę Zbyszkowa i nic, podjechał pod semafor i stoi i stoi i stoi... Podałem mu manewr na tor drugi i pojechał.

6
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 18 Sierpnia 2013, 15:38:41 »
Standardowo pojawił się syndrom polaczka. Tylko Ja to odwinę w drugą stronę. Wypowiedziałem się za siebie, podałem swoje sugestie by symulacja mogła lepiej funkcjonować. Co w zamian? Błoto, szlam, zacznij grać w sobotę jak nie dajesz sobie rady, a najlepiej w ogóle wyjdź. Nigdzie nie powiedziałem że gra mi się do dupy, nigdzie nie powiedziałem że trzeba zmienić pół symulatora, nigdzie nie wylałem szlamu na autora.

Pracuję w Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie i na ogół wiem jak wygląda sytuacja w pociągach pod naszą banderą. Dla świętego spokoju Mechanik a nie Kierownik podaje gotowość do wjazdu w perony z bocznych torów, bądź pyta kiedy będzie taka możliwość w gąszczu setek pociągów kursujących w aglomeracji Warszawskiej. Zapewne ma to na celu zaspokojenie własnej ciekawości bądź też podświadomego przypomnienia że "istniejemy".

SKM na szarym końcu za drezyną? Bzdura, zdarzało się i nas wcisnąć przed EX.

7
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 18 Sierpnia 2013, 00:10:43 »
Wypowiem się jako totalny laik. Urozmaicenie rozgrywki poprzez Spedpol jest dobry, natomiast przy większym burdelu na stacji, nie mam czasu ogarniać jeszcze Spedpola. Wystarczająco dużo muszę robić. Prowadzone rozmowy ze wszystkimi naraz, dodatkowo sygnały do zamykanie przejazdów, przepinanie Tefamy, defekty lokomotyw, usterki... Jest tego sporo, naprawdę. Więc wracając do sedna - nie mam ani czasu a właściwie nawet chęci na ciągłe spoglądanie na Spedpol czy lokomotywa się już odpięła, czy dobrze skorbowałem zwrotnice... I jeszcze cholera ta Stonka staje co 200m przed rozjazdem i czeka na polecenie "Do mnie"... Podsumowując, roboty mamy aż nadto i mi osobiście Spedpol przeszkadza w obecnej formie.

Miłe by było ze strony autora, zwiększenie przepustowości wszystkich szlaków, może jestem zbyt idealistyczny ale w momencie kiedy Wilamowice wyślą mi 3 pociągi pod rząd do Testowa/Ślemienia a z drugiej strony również mam pociągi w kolejce, to po prostu przebitka aż huczy i warczy. Wszystko na szybkiego, wszystko na już, ciągłe kombinowanie, który pociąg puścić pierwszy, który póżniej, kiedy dać pozwolenie na wjazd czegoś, a gdzie do cholery mam jeszcze poprzepinać Tefame która między tym wszystkim w pewnym momencie zajęła mi cztery tory... Bo jakiś Wiesiek z Tefamy mi pociągi poopóźniał... Są dylematy, są trudne decyzje. A pomocy brak bo siedzę tu sam jak palec a do obsługi mam przeloty, manewry, Lisków Rynek, multum przedziwnych a zarazem ciekawych eventów jak zrąbana blokada czy defekty lokomotyw... Zapewne wielu z was odechciało się tego czytać, ale już kończę.

Idealnie, przynajmniej dla mnie byłoby zrobienie czegoś ze szlakiem do Wilamowic, mianowicie zwiększenie jej przepustowości. Mając na stacji burdel, powiększający się burdel - nie da się sytuacji załagodzić. Jeden pociąg co kilka minut? Dobra, przeboleje. Jakoś to wyprawię. Pociąg z uszkodzonym wagonem czy ograniczonym v-max? Tego cholera już nie przeboleje i trzeba wytężać mózgownice jak go posłać by nie opóźniać pozostałych, a jak zarazem utrzymać wolne tory ? Dylematów a dylematów. Ciągłe napięcie i modlenie się by nie nastał kolejny defekt czy awarie bo znów cały ruch stanie.

Zbyszki-Lisków, pięć pociągów na krzyż, szlak właściwie cały czas pusty - dwa tory. Lisków-Wilamowice, huczy, warczy, błaga o litość w trudniejszych sytuacjach - dwa tory z bardzo małą przepustowością. Zaś największa tragedia odbywa się na Testowo-Lisków, multum pociągów pasażerskich, dodatkowo towary, magazyny... Szlak właściwie na okrągło w użytku, po drodze przystanek osobowy. Czas biegnie nieubłaganie a pociągów z Wilamowic coraz więcej... Do Wilamowic jeszcze więcej... Tor szlakowy jeden... A w Liskowie dramat, miejsca brak , kolejne pociągi dojeżdżają by oczekiwać na swój odjazd...

Poza tematem zapytam. Jest teoretyczna, podkreślam teoretyczna możliwość puszczenia objazdu przez Zbyszki do Testowa? Zakładamy sytuacje totalnego kataklizmu, defekt, trup, zerwana sieć na szlaku Lisków-Testowo. W związku z czym nie mamy tam bezpośredniego dojazdu. Moje pytanie brzmi czy po przerzucie lokomotyw, można puścić pociągi do Zbyszkowa (Zbyszków?)?


Nawiasem dodając, mechanicy mogliby zgłaszać gotowość do jazdy, mianowicie w gąszczu tych pociągów można coś przeoczyć... A praktyką powszechną przynajmniej w obrębie Warszawy jest zgłaszanie gotowości do jazdy. Na przykład - SKMki takową gotowość zgłaszają w momencie planowanego odjazdu.

8
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 12 Sierpnia 2013, 21:44:38 »
A ja zaś nie mogę podać z semafora P na tor 4 oraz 6.

9
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 09 Sierpnia 2013, 16:39:57 »
@MaK_86

Pomogło, a co ciekawe 88026 przejechał przez Tęcze na S1  :o ale się odetkało :)

10
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Czarne przyciski na pulpicie
« dnia: 09 Sierpnia 2013, 16:07:45 »
Do zautomatyzowanego ustawiania przebiegów dla pociągów.

Z Shiftem na semafor a potem na kropkę i sam Ci ułoży przebieg.

11
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 09 Sierpnia 2013, 12:09:04 »
Jak to uczynić?

12
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 09 Sierpnia 2013, 11:43:55 »
Panowie, ma ktoś jakiś pomysł jak zmusić Wilamowice do zapomnienia o 88026 :D?

13
Testowo / Odp: Usterka rogatki i semafora.
« dnia: 09 Sierpnia 2013, 09:52:09 »
Rozkaz pisemny N/S bądź jazda na Sygnał Zastępczy.

14
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 08 Sierpnia 2013, 22:34:08 »
Po lewym ruch pójdzie, ale to nie załatwia sytuacji by odetkać prawy.

15
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Lisków - Dyskusja
« dnia: 08 Sierpnia 2013, 22:31:20 »
No właśnie kombinowałem i na wszystko pada odpowiedz że 88026 zajmuje tor.

Strony: [1] 2