Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hans

Strony: [1]
1
Tomaszów Mazowiecki / Odp: Wymagane poprawki do posterunku
« dnia: 29 Maj 2026, 21:31:03 »
Ale blokada jest na pulpicie cały czas. To że nie jest używana to inna sprawa,
Symulator SYMULUJE realną pracę, a na tym posterunku blokada jest, nieczynna ale jest.

2
Tomaszów Mazowiecki / Odp: Wymagane poprawki do posterunku
« dnia: 29 Maj 2026, 15:36:40 »
Co do czcionki to może i racja.
2.2 do celów symulatora? W symulatorze na centralce są takie oznaczenia jak realnie
2.3 obsada kiedyś była…
Blokada tak samo była czynna…

3
Tomaszów Mazowiecki / Odp: Wymagane poprawki do posterunku
« dnia: 29 Maj 2026, 00:22:15 »
Witam,
1. Byłem na nastawni w Tomaszowie w realnym życiu, pulpit w symulatorze jest praktycznie taki sam, po co zmieniać coś co jest realnego?
2
2.1 No cóż, w realu jest tam centralka DGT przyciskowa, w symulatorze może kiedyś też będzie na Tomaszowie.
2.2 bo Drzewica to jest lokalne centrum sterowania, masz połączenie z nastawnią w Drzewicy a nie zdalnie sterowanym Brzustowie...
2.3 Może dlatego bo Spała nie ma obsady?, podajesz mu wyjazd na szlak i tyle.
2.4 No jak skoro jest? SKP nie ma w Tomaszowie od conajmniej kilku lat.
2.5 Posterunek 5 tak zwany "spalski" istnieje.. co ty gadasz za głupoty?

Pozdrawiam,
Hans

4
Tomaszów Mazowiecki / Odp: Wyjazd na Skrzynki
« dnia: 18 Maj 2026, 00:51:32 »
A co do pierwszej wiadomości to ustaw rozjazdy 6 i 7 w plusa, może wtedy się uda.

5
Tomaszów Mazowiecki / Odp: Wyjazd na Skrzynki
« dnia: 18 Maj 2026, 00:46:01 »
Blokada wskazuje na to, że z Jelenia jedzie do ciebie pociąg.
Jeśli podałeś wjazd dla niego na sz to nie możesz zwolnić bloku końcowego, musisz najpierw użyć dKoK, po użyciu dKoK (przed wjazdem pociągu) można zwolnić blok końcowy.
Wprowadź TZP, przy następnym pociągu z Jelenia przed podaniem dla niego sz wciśnij dKoK, jak wjedzie i stwierdzisz koniec zablokuj blok końcowy.

6
Tomaszów Mazowiecki / Odp: Rozprucie rozjazdu 111 i 112.
« dnia: 12 Maj 2026, 12:21:53 »
Mam pytanie, co jest trudnego w zerwaniu plomby i wyciągnięcia przycisku "Kr 111/112"?
Ja to zrobiłem i wszystko jest dobrze.

7
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Błędne przełączanie dźwięku
« dnia: 25 Kwiecień 2026, 15:15:03 »
Lol, bo to ISDR, tak samo ze słuchawkami, jak je odłączę nie słychać nic z głośników.

8
SWDR to jest tylko rozkład jazdy, tam nie masz dziennika ruchu.
SWDR był na sieci PLK więc to nie zależy od pracodawcy.
Jeśli posterunek ma EDR nie trzeba.
Jeśli nie ma EDR trzeba. ZAWSZE!

9
Inne / Odp: [OFF-TOPIC, W TRAKCIE PRAC] Sceneria Rząkiew
« dnia: 09 Listopad 2025, 18:24:39 »
Odnoszę wrażenie, że autor nie rozumie, że forum ISDR to nie forum maszyny.
Bo gdyby było tak, jak autor napisał w końcówce swojej wiadomości to nie wysyłał by informacji o robionej przez niego mapie do symulatora maszyna na forum ISDR.
Myślę, że bez powodu bana na forum maszyny nie dostałeś.
Brakuje ci tylko bana tutaj, chociaż do tego raczej bliska droga.
Zamiast robić te scenerie zajmij się czymś lepszym, np. zrozumieniem, że spamowaniem mi jak i innym użytkownikom na prywatnych wiadomościach abym napisał do administratorów forum maszyny aby cie odbanowali nie jest dobrym pomysłem.
Pozdrawiam,
Hans

10
Numeracja torów poziom Iława Główna

11
No ale z toru 1 dalej nie da się pojechać do Zaskroniowa.
Pozatym tarcze 5 i 6 a rozjazd 17 z ręcznym nastawianiem, ciekawe.
Rozjazdy 7,9 i 15,16 powinny być chyba na "bok" w pozycji plusowej.

12
Raciąż / Odp: ZXS 559016 / 559003
« dnia: 24 Sierpień 2025, 19:09:37 »
Pociąg pojawi  się w SWDR 12 godzin przed odjazdem z tego co mi wiadomo.
Pozdrawiam
"Hans"

13
Kraków Główny / Odp: Amatorskie pytania o rzeczy (pewnie) oczywiste
« dnia: 27 Czerwiec 2025, 17:38:22 »
Witam serdecznie mam pytanie jak z toru 10 mogę podać wyjazd w kierunku przedmieścia bo cały czas próbuję i nic to nie daję proszę o pomoc z góry dziękuję:)

Układasz droge przebiegu, blokujesz blokade liniową i voilà.
Podsyłam zdjęcie podglądowe.
Pozdrawiam,
Egon


14
Kraków Główny / Odp: Amatorskie pytania o rzeczy (pewnie) oczywiste
« dnia: 08 Czerwiec 2025, 09:58:36 »
Witam serdecznie mam pytanie dlaczego jak podaję manewry dla loków z toru 8 10 i 12 to jak dojeżdżam do tarczy 104 to nie chce jechać dalej proszę o pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Jeśli chodzi o tarcze 104 to albo masz usterke albo jej nie podałeś.
Jakbyś podeslał plik .sav było by to do ustalenia.
Pozdrawiam,
"Hans"

15
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: Osielec 2025
« dnia: 18 Kwiecień 2025, 15:40:25 »
Na pierwszy rzut oka rozkład super,
fajnie, że powstają nowe projekty, aczkolwiek taka poprawka, w SWDR nie wpisujemy przy pociągach towarowych oraz pasażerskich bez postoju na który tor się je przyjmuje.
Pozatym brakuje według mnie pociągów zdawczych, przydały by się :/
Ale rozkładzik super!
Podziwiam!

Strony: [1]