Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ves

Strony: [1]
1
Ruch kolejowy / Odp: Praca na LCS
« dnia: 08 Styczeń 2016, 20:50:20 »
Tylko zastanawiam się, czy dyżurny nie dostaje kociokwiku, obsługując więcej niż 1 posterunek. Normalnie dyżurny ma swój posterunek i nabiera pewnych nawyków, jak się tam pracuje itd. Ja wiem, że na LCS czas pracy dyżurnego jest efektywniej wykorzystany, bo zamiast siedzieć i czekać na kolejny pociąg obsługuje inny posterunek, i od LCS nie ma odwrotu, ale psychologicznie, umysłowo wydaje mi się to trudniejsze niż na 1 tradycyjnym posterunku. A ile maksymalnie posterunków obsługuje jeden dyżurny?

2
Ruch kolejowy / Praca na LCS
« dnia: 29 Grudzień 2015, 14:16:42 »
Z racji tego, że jest to moja pierwsza wiadomość, chciałem przywitać się ze wszystkimi użytkownikami.

Interesuję się kolejnictwem i, między innymi sterowaniem ruchem kolejowym. Dzięki symulatorowi ISDR wiele rzeczy mogłem zrozumieć lepiej, a ponadto "poczuć", jak się wykonuje różne czynności, prawie jak na nastawni. Teraz nurtuje mnie kwestia pracy dyżurnych ruchu na LCS. Wiem co to jest LCS, do czego służy, ale zastanawiam się jak wygląda tam podział pracy. Bo przecież dyżurnych ruchu jest mniej niż obsługiwanych posterunków - to zresztą główny, ekonomiczny powód stawiania LCS. Moim zdaniem to niezbyt dobre rozwiązanie, bo dyżurny musi przenosić uwagę z jednego posterunku na drugi itp. Jak to wygląda w praktyce?

Strony: [1]