Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - IZKR

Strony: [1]
1
Od niedawna pojawiła się sprawa co zrobić, gdy tuż przed pociągiem wygaśnie sygnał zezwalający na semaforze a maszynista nie jest w stanie wyhamować przed sygnalizatorem. Kiedyś wystarczyło "krzyknąć" przez radio, że można jechać ale teraz tak nie wolno. Poleceniem dalszej jazdy jest rozkaz pisemny S, w którym w rubr. 4 wpisuje się tekst: "zezwalam na dalszą jazdę po wygaszeniu/wygaśnięciu semafora wjazdowego/wyjazdowego X"
Przetestowałem to na symulatorze:
1. wygasiłem wjazd ale tak, żeby pociąg nie wyhamował
2. podyktowałem R-305 w wpisanym tekstem (od razu czułem, że nie zadziała ponieważ tekst jest edytowany ręcznie)
i nic się nie stało...
dodatkowo musiałem dać polecenie "do mnie"
Ponieważ jest to teraz normalna procedura (z R-305) dobrze by było poprawić program aby po podyktowaniu rozkazu pociąg ruszył dalej.

Z mojego punktu widzenia przydatność dla mnie takiego symulatora ma sens dla rozwiązywania nietypowych sytuacji.

2
ISDR - Tematy ogólne / Pytanie w kwestii formalnej
« dnia: 28 Kwiecień 2014, 13:24:00 »
Na jakiej zasadzie realizowane jest rozpowszechnianie i użytkowanie programu?
Czy program może być użyty do celów szkoleniowych (oczywiście po przetestowaniu) przez pracowników IZ: instruktorzy (IZIR) oraz kontrolerzy (IZKR).

3
Testowo / Amperomierz prądu nastawczego
« dnia: 28 Kwiecień 2014, 12:13:17 »
Zacząłem testy... testowa.
Pierwsze co zrobiłem to oczywiście osobowy na tor bez sieci... pierwsze śliwki robaczywki

Po wypadku w Sprowej PKBWK zakwestionowała wskazania amperomierza prądu nastawczego. Zakres pomiarowy nie pozwala jednoznacznie wskazać czy pobór prądu na dwóch kolejnych silnikach jest taki jak być powinien. Tu na symulatorze zakres jest do 40A. Zakładając, że silnik pobiera w okolicach 5A (230V) to trzeba by to przeskalować.

4
ISDR - Tematy ogólne / Co to jest i z czym to się je
« dnia: 28 Kwiecień 2014, 11:04:59 »
Zarejestrowałem się dwa dni temu na tym forum bo zaciekawił mnie symulator. Jako IZKR jestem zainteresowany takim.. czymś jednak nie mam możliwości zainstalowania programu na kompie służbowym. Zanim wystąpię o zgodę poproszę was o jakieś zrzuty ekranowe.

Strony: [1]