Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - telektryk

Strony: [1]
1
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Wersja dydaktyczna
« dnia: 21 Styczeń 2024, 16:31:54 »
A pulpit komputerowy ? W wersji dydaktycznej już jest

2
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 26 Marzec 2023, 11:19:44 »
Wersja ogólnodostępna pozostanie darmowa - ze względu na niewielkie grono odbiorców przychody byłyby raczej symboliczne (...)

Śmiem poddać to w wątpliwość. W takiego typu symulatorów jest niewiele, a takich w polskich realiach to na palcach jednej ręki mogę policzyć.

Jeżeli nie koliduje to z komercyjną wersją, to można uwolnić kod np. na platformie GitHub gdzie nadal miałbyś kontrolę nad tym kto i co zmienia.

Dobry pomysł, obserwując inne projekty , zazwyczaj uwolnienie kodu powoduje rozwój projektów. Oczywiście tak jak mówisz na platformie GitHub pod pełną kontrolą co kto robi.
To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie, szkoda żeby taki symulator prędzej czy później umarł.

3
ISDR - Tematy ogólne / ISDR wyciągniecie sygnałów do Arduino
« dnia: 20 Marzec 2023, 21:53:09 »
Pytanie czysto teoretyczne. Czy istnieje możliwość wyciągnięcia sygnałów z symulatora np. pulpit kostkowy i połączenie go za pośrednictwem Arduino do stworzonego przez nas fizycznego pulpitu kostkowego ?

4
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 27 Styczeń 2023, 23:55:07 »

Symulatory dla szkół to oddzielny temat i poza tym że zajmują mi trochę czasu, nie powodują jakiegoś istotnego konfliktu interesów z wersją ogólnodostępną, która równolegle nadal będzie rozwijana.

Może ewentualnie pomyśleć nad wypuszczeniem płatnych wersji tych symulatorów dla szkół. Oczywiście dostosowanych delikatnie z wirtualnym rozkładem. Z tego co widzę to są dużo bardziej rozwinięte.

5
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 27 Styczeń 2023, 23:51:29 »
Może zróbmy zrzutkę i zapłaćmy Pawłowi za czas? :)
A wiesz że, chętnie bym zapłacił za wersje komercyjną gdyby taka powstała, pod warunkiem rozwoju tego projektu w postaci regularnych aktualizacji.

6
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 27 Styczeń 2023, 16:24:54 »
Również jestem za ożywieniem projektu poprzez między innymi podjęcie takich działań pisałem o tym w jakimś innym temacie, jednakże jest niechęć twórców do tego, więc raczej nic z tego nie będzie. Zapewne jest to wynik powstałej komercyjnej wersji dla uczelni, liczba zamówień mogłaby spaść gdyby projekt otwarty całkiem dobrze się rozwijał. Szkoda ale niestety takie są realia i musimy się raczej przyzwyczaić że ten projekt już nie ma takiej dynamiki, spada popularność i jeżeli już coś wychodzi to raz na kilka lat. Ze względu na brak czasu, mało osób zaangażowanych etc. Sam projekt naprawdę miałby szanse na wielką popularność ale niestety nie z takimi działaniami jak obecnie.

7
Inne / Odp: Quo vadis ISDR?
« dnia: 05 Kwiecień 2022, 16:50:30 »
Być może macie racje, natomiast jak sami widzicie model ten się nie sprawdza bo projekt umiera i trzeba by było się jakoś mądrze zastanowić co można zmienić żeby tak się nie stało. Chyba, że tego chcemy. Oczywiście można się tym tłumaczyć, że brak chętnych, że to, że tamto, ale w moim odczuciu to jest usprawiedliwianie samego siebie bo od takich argumentów nic się nie poprawi, a tym bardziej traktowanie "z góry" osób które się po prostu pytają co dalej tego nie zmieni. Nikt nikogo nie chce ponaglać, upominać ale trzeba się wspólnie zastanowić co dalej bo idea jest super no i szkoda byłoby to zakończyć. Chyba się wszyscy zgodzimy. Być może jakiś blok forum typu bank pomysłów czy cokolwiek, Paweł by to weryfikował czy można czy nie można. No nie wiem jest tyle osób może coś wspólnie wymyślimy.

A wracając do mnie to bardzo chętnie gdybym miał wiedzę na temat kolei wystarczająca na tyle aby "coś tworzyć" lub gdybym miał dostęp do jakiś materiałów. Z pomysłów to tak jak pisałem wcześniej - chociażby ten pulpit komputerowy. Jeśli potrzebujemy innej pomocy niż wyżej wymienionej no to jasne bardzo chętnie pomogę jak potrafię :)

8
Inne / Odp: Quo vadis ISDR?
« dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:36:42 »
Ja ze swojej strony proponuje założyć nowy oddzielny blok na forum, każdy kto cokolwiek tworzy w ISDR zakłada nowy wątek gdzie może się podzielić częściowymi plikami, postępem prac, poprosić o pomysły, materiały czy podyskutować na dany temat. Myślę że to by była fajna sprawa. Może byłaby szansa, że tym samym pojawi się więcej zainteresowanych.
Kolejna sprawa nie wiem czy chcesz to zrobić ale takie edytory fajnie byłoby udostępnić, ktoś może chciałby bez żadnej deklaracji stworzyć coś i akurat ogarnie i mu się uda.
No i dalej idąc fajnie byłoby zaimplementować do istniejącej już stacji np. Testowo lub też stworzyć całkowicie nową (niekoniecznie rzeczywistą) stacje z jakimkolwiek pulpitem komputerowym. Myślę, że większość osób się ze mną zgodzi że byłby to fajny dodatek :)

9
Inne / Odp: Quo vadis ISDR?
« dnia: 01 Kwiecień 2022, 20:21:32 »
Ja również jestem daleki od ponaglania bo i tak cały symulator to jest mega fajna sprawa. Jednak tak oczami wyobraźni marzy mi się jakikolwiek pulpit komputerowy :) No i pewnie jakieś większe stacje w przyszłości oraz rozwój samego kodu :)

10
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Aktualny stan rozwoju projektu
« dnia: 23 Luty 2019, 15:42:35 »
Super ! Dobrze,że projekt ISDR nie został zapomniany,bo już powoli wątpiłem :D Czekamy z niecierpliwością !!!

11
Inne / Odp: Dzienniki R-146
« dnia: 19 Grudzień 2016, 08:19:15 »
Niestety z braku chętnych rezygnuje z zamówienia w drukarni.Temat do zamknięcia.

12
Inne / Odp: Dzienniki R-146
« dnia: 15 Grudzień 2016, 18:35:52 »
W sumie chyba podstawowy dziennik prowadzony przez dyżurnego ruchu na nastawniach z urządzeniami przekaźnikowymi i mechanicznymi.Masz go nawet w folderze z symulatorem.Było kilka tematów na forum co się w nim zapisuje.Jeżeli nie będzie chętnych na co najmniej 10 dzienników to odwołuje zamówienie.
Planuję 16 złoty za sztukę.

13
Inne / Dzienniki R-146
« dnia: 15 Grudzień 2016, 11:46:17 »
W najbliższym czasie będę posiadał 14 sztuk dzienników R-146 z drukarni.Chętni pisać na PW. Kto pierwszy ten lepszy :D

Strony: [1]