Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maro198805

Strony: [1]
1
Starzyny / Odp: Problem z wjazdowym w Psarach.
« dnia: 08 Maj 2021, 20:14:36 »
Ok, ja jestem automatykiem więc mogłem nie wiedzieć, dopytałem dyżurnych i masz rację, w takiej konfiguracji pytamy o wolną drogę, nawet jak mamy blokadę ustawioną do jazdy. Ale pomijając telefon o odjeździe, dyżurny i tak pyta co wyjechało. I co mam mu odpowiedzieć, powiem że np. 6214, on mówi przyjąłem i już klapa, semafora nie wygasi, przebiegu nie zwolni, blokady ni jak już nie da się odwrócić. Ale wystarczy podać mu że pociąg zatrzymany i wtedy wygasza przebieg. I normalnie prowadzimy ruch. Można odwrócić blokadę. Nie wiem czy mam rację, ale to występuje tylko raz, jak zacznę o 8 i przejedzie drugi pociąg do Psar. Potem już nie trzeba nic kombinować.

2
Starzyny / Odp: Problem z wjazdowym w Psarach.
« dnia: 06 Maj 2021, 21:21:56 »
Pomaga wybranie opcji zatrzymany (numer pociągu), ale to tak nie powinno działać.

3
Starzyny / Odp: Problem z wjazdowym w Psarach.
« dnia: 06 Maj 2021, 21:05:55 »
Też mam podobnie, ale ja nie pomyliłem numerów pociągów tj. pytam o wolną drogę, odwracamy blokadę do Psar ze Starzyn, następnie po wyjechaniu pociągu zgłaszam wyjazd (tak jak na każdej SBL dwutorowej). Pociąg mija semafor wjazdowy w Psarach i jest czerwony. Za chwilę podaje się wjazd do Psar, a dyżurny z Psar pyta co wyjechało, i nie wiem co mam mu odpowiedzieć bo przecież dzwoniłem, że dany pociąg wyjechał, a on potwierdza wyjazd?

4
Urządzenia srk / Odp: Zwbl, azk
« dnia: 10 Listopad 2019, 10:51:26 »
AZK stosuje się także kiedy trzeba zmienić szybko kierunek, np. podczas zamknieć - omija on wszystkie zależności, także pociąg na szlaku, dlatego używając tej funkcji trzeba myśleć co się robi.

5
Lisków (stara wersja symulatora) / Pląbowanie przycisków
« dnia: 03 Listopad 2019, 20:48:03 »
Podałem przebieg ale musiałem go rozwiązać więc użyłem ręcznego zwalniacza semafora (zerwałem pląbę z przycisku) i teraz przydało by się zapląbować ale nie ma tego w usterkach, więc nie mogę użyć napraw usterkę, w takim razie jak to naprawić? W rzeczywistości zwyczajnie odpisuję że sprawdziłem i działa prawidłowo i pląbuję.

6
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: Brak sterowania
« dnia: 03 Listopad 2019, 20:38:15 »
Nie spotkałem się z czymś takim mam w okolicy typ E ale taki jak w Testowie. Natomiast sam pracuję przy konserwacji IZH i te mają wybieranie całych przebiegów z tym że tutaj podaje się początek i koniec oraz osobnym przyciskiem przebieg pociągowy lub manewrowy.

7
Lisków (stara wersja symulatora) / Brak sterowania
« dnia: 03 Listopad 2019, 07:34:21 »
Witam, chciałem trochę potrenować na większej stacji więc uruchomiłem Lisków, niestety nie działają przebiegi ani semafory, tarcz też nie mogę podać. Jedynie mogę sterować rozjazdami i blokadą. Nie wiem co robię źle, w Testowie wszystko działa myślałem że tutaj też jest tak samo. Pomożecie?

8
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Pociąg pod rampę.
« dnia: 02 Listopad 2019, 11:56:19 »
Dziękuję

9
ISDR - Tematy ogólne / Pociąg pod rampę.
« dnia: 01 Listopad 2019, 21:49:37 »
Witam, mam problem. Kiedy przyjeżdża pociąg towarowy i kończy bieg w Testowie, przy pomocy manewrów wstawiam go pod rampę (kontrola jest tylko do tarczy, dalej pociąg widać tylko na podglądzie). Jak zrobić żeby na bocznicy lokomotywa zostawiła wagony i wzięła drugie, nie mam przecież kontroli nad zwrotnicami za tarczą (poza odcinkami izolowanymi)? Umiem odczepić lokomotywę od wagonów do oblotu składu, ale kiedy mam kontrolę nad zwrotnicami.

Strony: [1]