Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł

Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 62
16
Tomaszów Mazowiecki / Odp: Dziwny komunikat
« dnia: 04 Lipiec 2023, 17:42:13 »
Wciśnięcie Shift + Alt + T powoduje zatrzymanie czasu w pełnej godzinie lub w połowie godziny dla ułatwienia zapisania pliku stanu początkowego.

17
Tomaszów Mazowiecki / Odp: Tablica zależności
« dnia: 26 Czerwiec 2023, 12:44:21 »
Brak tablicy zależności dla tego posterunku. Z uwagi na pracochłonność przyjąłem, że opracowanie tablicy zależności jest opcjonalne, zwłaszcza dla dużych stacji. Zależności dróg ochronnych powinny być opisane na planie schematycznym.

18
Znany bug w zależnościach. W tym przypadku z jakiegoś powodu "zawiesiło" się utwierdzanie przebiegu od Z na tor 2. Ustaw zwrotnice dla takiego przebiegu, wówczas powinien się utwierdzić, rozwiąż go i odtąd powinno działać poprawnie.

19
Urządzenia srk / Odp: OSA
« dnia: 12 Czerwiec 2023, 20:38:30 »
Stacje z systemem OSA na LK117 nie mają takich przycisków, a pulpity komputerowe OSA-H nie mają analogicznych poleceń. Rudna Wielka miała charakter eksperymentalny i możliwe że to jakieś "eksperymentalne" przyciski zastosowane tylko tam, obstawiam że związane ze zwalnianiem przebiegów (może kasujące opóźnienie ZCZ?). Najlepiej byłoby dotrzeć do dyżurnych ruchu/automatyków którzy na tej stacji pracowali.

20
Tomaszów Mazowiecki / Odp: WBK 169 Nowy Glinnik, Wk1
« dnia: 07 Czerwiec 2023, 23:04:40 »
Brak działania wykolejnic przestawianych ręcznie to istotnie błąd programu, będzie to poprawione, przy czym w Tomaszowie nie powinno to być większym problemem.

21
Tomaszów Mazowiecki / Odp: TO przelotowa w Jeleniu
« dnia: 05 Czerwiec 2023, 00:42:22 »
Niedopatrzenie. Będzie to trzeba uwzględnić w jakimś update programu.

22
Gdzie wyczytałeś taką informację? Stacje które aktualnie są w przygotowaniu mają już gotowe rozkłady jazdy pociągów, w tym towarowych, i nie przypominam sobie aby jakaś stacja była "gotowa" ale odłożona przez brak rozkładu jazdy.

23
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 08 Kwiecień 2023, 16:14:56 »
W planach to jest niejeden posterunek większy od Liskowa ;) Na ukończeniu są dwie stacje, z czego jedna dość duża i z dużym ruchem.

24
Na Centralnej to jakieś połączenie PB i IZH111? Niby nie jest to pulpit ciemny, są przyciski charakterystyczne dla IZH (zarówno grupa przycisków "z poleceniami" jak i przyciski na środku kostek) ale też elementy charakterystyczne na PB.

To właściwie urządzenia PB, tyle że zastosowano pulpit nastawczy i sposób jego wzorowane na JZH-111.

25
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 26 Marzec 2023, 17:36:15 »
Prace przy symulatorze cały czas trwają i nie planuję w najbliższym czasie otwierać źródeł.

26
Starzyny / Odp: Problem z blokadą Starzyny - Psary
« dnia: 22 Marzec 2023, 22:26:24 »
Faktycznie, w ten sposób da się odwiesić blokadę.

27
Starzyny / Odp: Problem z blokadą Starzyny - Psary
« dnia: 22 Marzec 2023, 16:34:51 »
Jeżeli dobrze widzę, wskutek usterki lub ewentualnie nieprawidłowej obsługi (odwołanie Wbl w momencie dania pozwolenia przez drugą stację) blokada się "rozpołowiła" i na obu posterunkach jest ustawiony kierunek "przyjazd". Nie jest to przy tym wykazywane jako usterka, bo nie zostało zainicjowane zdarzeniem ustawienia usterki z zewnątrz, tylko jest to wewnętrzny błędny stan blokady.

Potrzebna jest interwencja automatyka, tyle że automatyk w symulatorze w tym przypadku nie doprowadzi blokady do poprawnego stanu - trzeba będzie dodać resetowanie blokady, a na chwilę obecną nic raczej nie da się z tym zrobić (pomogłaby awaryjna zmiana kierunku, ale w Starzynach takiej funkcji nie ma).

28
Osielec / Odp: Usterka na przejeździe 16,647
« dnia: 22 Marzec 2023, 16:05:27 »
Nie ma takiej możliwości, można tylko wyciszyć dźwięk. Nie jestem pewny czy w rzeczywistości był wyłącznik dzwonka, ale w sumie w takim przypadku by się przydał.

29
Wygaśnięcie semafora do sąsiedniego posterunku: prawdopodobnie chodzi o stwierdzony już błąd polegający na braku wykluczenia zasymulowania usterki - wygaśnięcia sygnału dla semaforów sąsiednich posterunków.

Wprowadzanie telefonicznego zapowiadania: z założenia może zrobić to tylko użytkownik po ocenie co się stało i czy faktycznie jest to potrzebne, a nie sąsiedni posterunek - jest to uproszczenie działania sąsiedniego posterunku.

Trzecie wygląda na błąd.

30
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wyciągniecie sygnałów do Arduino
« dnia: 21 Marzec 2023, 17:27:24 »
Aktualnie nie jest to przewidziane, ale jest możliwe. Jak będzie pulpit nastawczy do jakiejś stacji odwzorowanej w ISDR (albo odwrotnie, ktoś przygotuje stację dla zachowanego rzeczywistego pulpitu), to pomyślę nad jakąś komunikacją.

Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 62