Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł

Strony: [1] 2 3 4 ... 60
1
Starzyny / Odp: Problem z blokadą Starzyny - Psary
« dnia: 22 Marca 2023, 22:26:24 »
Faktycznie, w ten sposób da się odwiesić blokadę.

2
Starzyny / Odp: Problem z blokadą Starzyny - Psary
« dnia: 22 Marca 2023, 16:34:51 »
Jeżeli dobrze widzę, wskutek usterki lub ewentualnie nieprawidłowej obsługi (odwołanie Wbl w momencie dania pozwolenia przez drugą stację) blokada się "rozpołowiła" i na obu posterunkach jest ustawiony kierunek "przyjazd". Nie jest to przy tym wykazywane jako usterka, bo nie zostało zainicjowane zdarzeniem ustawienia usterki z zewnątrz, tylko jest to wewnętrzny błędny stan blokady.

Potrzebna jest interwencja automatyka, tyle że automatyk w symulatorze w tym przypadku nie doprowadzi blokady do poprawnego stanu - trzeba będzie dodać resetowanie blokady, a na chwilę obecną nic raczej nie da się z tym zrobić (pomogłaby awaryjna zmiana kierunku, ale w Starzynach takiej funkcji nie ma).

3
Osielec / Odp: Usterka na przejeździe 16,647
« dnia: 22 Marca 2023, 16:05:27 »
Nie ma takiej możliwości, można tylko wyciszyć dźwięk. Nie jestem pewny czy w rzeczywistości był wyłącznik dzwonka, ale w sumie w takim przypadku by się przydał.

4
Wygaśnięcie semafora do sąsiedniego posterunku: prawdopodobnie chodzi o stwierdzony już błąd polegający na braku wykluczenia zasymulowania usterki - wygaśnięcia sygnału dla semaforów sąsiednich posterunków.

Wprowadzanie telefonicznego zapowiadania: z założenia może zrobić to tylko użytkownik po ocenie co się stało i czy faktycznie jest to potrzebne, a nie sąsiedni posterunek - jest to uproszczenie działania sąsiedniego posterunku.

Trzecie wygląda na błąd.

5
Aktualnie nie jest to przewidziane, ale jest możliwe. Jak będzie pulpit nastawczy do jakiejś stacji odwzorowanej w ISDR (albo odwrotnie, ktoś przygotuje stację dla zachowanego rzeczywistego pulpitu), to pomyślę nad jakąś komunikacją.

6
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Symuluj losowe utrudnienie w ruchu
« dnia: 08 Marca 2023, 13:23:41 »
W symulatorze jest już dostępna funkcja "symuluj losową usterkę". Raczej nie planuję symulowania zdarzeń/usterek na sąsiednich stacjach, bo są one odwzorowane w uproszczeniu, jako obiekty przyjmujące/wyprawiające pociągi z prostą kolejką, bez szczegółów ich układu torowego oraz dalszych stacji na odcinku, i w sposobie komunikacji między stacjami zakładane jest że to użytkownik musi poradzić sobie z sytuacją nietypową, a nie sąsiednia stacja.

7
Dzień dobry, może odkopuję ale przygotowałem pulpit stacji Rzeszów Staroniwa.

Jedna ogólna uwaga - gdyby stacja Rzeszów Staroniwa miała urządzenia przekaźnikowe (a zwłaszcza JZH-111), posiadałaby kompletny układ semaforów i tarcz manewrowych. Ponadto, zakładając że pulpit byłby w zaznaczonej nastawni RS, obraz pulpitu byłby odwrócony o 180 stopni.

8
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 29 Stycznia 2023, 16:07:23 »
Może zróbmy zrzutkę i zapłaćmy Pawłowi za czas? :)

Wersja ogólnodostępna pozostanie darmowa - ze względu na niewielkie grono odbiorców przychody byłyby raczej symboliczne, a czasu na rozwój by mi od tego nie przybyło i nie mógłbym zapewnić szybszego rozwoju.

Może ewentualnie pomyśleć nad wypuszczeniem płatnych wersji tych symulatorów dla szkół. Oczywiście dostosowanych delikatnie z wirtualnym rozkładem. Z tego co widzę to są dużo bardziej rozwinięte.

Nie wykluczam w przyszłości udostępnienia wersji wieloosobowej z symulacją przez internet, ale w obecnym kształcie symulator się do tego niestety nie nadaje - jest przewidziany do pracy w LAN, nie jest odporny na ewentualne przerwania połączenia (cała symulacja wtedy staje) i nie przewiduje obejmowania/przekazywania posterunków przez użytkowników w trakcie symulacji. Prace w kierunku zmiany tego trwają (i są już działające prototypy, w których można połączyć się z serwerem i "przejąć" pulpit), ale to wymaga poważnych zmian architektury całego programu - a biorąc pod uwagę to, że niektóre moduły pisałem >10 lat temu, przerabianie tego nie jest łatwe.

9
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« dnia: 27 Stycznia 2023, 21:05:16 »
Wbrew pozorom jest już trochę osób które próbują tworzyć nowe posterunki, ale często prace utykają - zwykle na samym początku, gdy okazuje się że nie wystarczy narysować pulpitu ;) ale też przy zaawansowanych etapach, kiedy brakuje czasu na wykończenie i opracowanie rozkładu jazdy/opisu posterunku.

Mam w planach pewne zmiany organizacyjne aby więcej osób mogło się zaangażować/pomóc, nie mniej jednak na razie nie planuję całkowicie otwierać tworzenia nowych posterunków, ani też tworzyć jakichś wersji alternatywnych.

Również jestem za ożywieniem projektu poprzez między innymi podjęcie takich działań pisałem o tym w jakimś innym temacie, jednakże jest niechęć twórców do tego, więc raczej nic z tego nie będzie. Zapewne jest to wynik powstałej komercyjnej wersji dla uczelni, liczba zamówień mogłaby spaść gdyby projekt otwarty całkiem dobrze się rozwijał.

Symulatory dla szkół to oddzielny temat i poza tym że zajmują mi trochę czasu, nie powodują jakiegoś istotnego konfliktu interesów z wersją ogólnodostępną, która równolegle nadal będzie rozwijana.

10
Wilkowice Bystra / Odp: Pociąg 77661
« dnia: 21 Grudnia 2022, 15:03:14 »
To są dodatkowe pociągi Zabrzeg Czarnolesie - Skalite nieujęte w rozkładzie jazdy.

11
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Dzwonek przy usterce przejazdu kat. A
« dnia: 29 Listopada 2022, 00:13:23 »
Można ogólnie wyciszyć dźwięk, nie ma opcji wyłączenia samego dzwonka (ale dopisuję tą opcję do listy rzeczy do ewentualnego dodania).

12
Urządzenia srk / Odp: MOR
« dnia: 14 Listopada 2022, 17:36:55 »
Mamy zamiar.

13
Nie ma możliwości przekazania takiej informacji samemu. Informowanie o opóźnieniu przez sąsiednie posterunki zostało dodane w przypadku symulacji bez SWDR, aby przy większych opóźnieniach było wiadomo co się dzieje. W rzeczywistości jest jeszcze kontakt telefoniczny z dyspozytorem, którego nie ma w symulatorze.

14
Lisków (stara wersja symulatora) / Odp: odwołanie 20km/h
« dnia: 21 Października 2022, 01:13:31 »
Raczej nie ma możliwości obejścia tego.

15
Mój pulpit, stacja Lewniowa.

- w jaki sposób obsługiwane i zamykane w przebiegach są zwrotnice 4/5?
- dyżurny ruchu ze swojego stanowiska powinien mieć pokazaną stację tak jak widzi ją za oknem - teraz jest do góry nogami
- przy oznaczaniu semaforów między głowicami powinno się stosować rezerwę na rozbudowę
- dlaczego kostki blokady są zielone?

Strony: [1] 2 3 4 ... 60