Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Meril

Strony: [1]
1
ISDR - Tematy ogólne / Wydokowane okna - feature request
« dnia: 24 Listopada 2020, 18:07:53 »
Cześć!
Nowa wersja wprowadziła wiele świetnych zmian, ale zauważyłem kilka problemów z dodatkowymi wydokowanymi oknami. Między innymi, byłoby świetnie gdyby na każdym wydokowanym oknie dało się zaznaczyć "zawsze na wierzchu", jak w oknie podglądu w terenie. Zauważyłem także problem przy alt+tabowaniu; po zminimalizowaniu isdr, wszystkie okna "zapominają" jaki nadałem im wymiar i wracają do domyślnego rozmiaru.
Nie jestem specjalistą od programowania, ale rozumiem że to nie są normalne windowsowe okna i pewnie rządzą się innymi prawami, ale fajnie by było gdyby była jakaś możliwość wywołania konkretnego okienka. Jeśli jakieś zniknie pod tym głównym, to jedyna opcja by znaleźć, to trzeba zmniejszyć okno i przesunąć (minimalizowanie, ani alt+tab ukrywa wszystko).
Przy okazji trochę nie na temat, ale żeby nie zakładać więcej wątków... Skróty klawiszowe by usprawniły sterowanie :) Między innymi do przyspieszania czasu.
Ogólnie ten symulator to jest świetna robota! Myślałeś może o otwarciu jakiejś formy dobrowolnego wsparcia projektu?

2
Lisków (stara wersja symulatora) / Pociągi ignorują rozkaz pisemny O
« dnia: 21 Sierpnia 2019, 16:16:44 »
Jak w temacie, wystawiam pociągowi rozkaz pisemny z ograniczeniem prędkości a one go kompletnie ignorują. Niezależnie czy wprowadzałem kilometr z . czy , na LM i na Bk jadą z vmax. Bład jest w symulatorze czy w rozkazie?
"[07:03] Ls: Rozkaz pisemny „O" nr 145 dla pociągu nr 872800, data 02.09.2019, rubryka pierwsza: kilometr 62.812 prędkość najwyżej 20, jechać ostrożnie, dotyczy czoła pociągu, z powodu usterka ssp. Lisków Ls, godzina 07:03, nadał dyżurny Meril."

3
ISDR - Rozkłady jazdy / Rozkład dla Liskowa od Merila
« dnia: 21 Sierpnia 2019, 01:02:24 »
Stworzyłem rozkład, tylko że...
1. Nie jestem ekspertem, tylko hobbystą nie związanym z koleją więc wiele rzeczy może być błędne, nierealistyczne itp. Ale jestem otwarty na uwagi i chętnie je uwzględnie w poprawkach.
2. Wszystko kursuje 1-7, Bo szczerze nie wiem jak wygląda ruch towarowy w weekendy i czy czymś się różni...
3. Nie ma ruchu dodatkowego, bo także nie wiem jak dużo ich powinno być.
4. Nazwy miast z relacji są wymyślone, parę nazw bezwstydnie zabranych z innych symulatorów (pozdrawiam Maszyne i TD2) i są to przemianowane polskie miasta, a nie fikcyjne miasta z symulatorów.

To teraz pare słów o samym rozkładzie. W zamyśle miał być prosty, manewry są rzadkie, ruch raczej niewielki. Mam nadzieje że nie zbyt mały, ale zrobiłem go dla siebie właśnie dlatego by był łatwy, ale dla starych wyjadaczy pewnie będzie nudny. Lisków ma układ szlaków tak nietypowy że w Polsce nie istnieje nic takiego... Znalazłem dosłownie jedyną stacje w której 2tor zelektryfikowany przechodzi na 2tor niezelekrtyfikowany i zelektryfikowany 1tor. Więc ruch pasażerski pożyczyłem sobie z rozkładu tej stacji i dodałem ruch do LM. Mam nadzieje że będzie jakoś to wyglądać ;) 

Wagony do bocznic Liskowa są opisane w terenie, a lokomotywa manewrowa służy do obsługi zdawek do SPEDPOLu (nie mówie tu o SM03 :P). Mam nadzieje że reszta w uwagach eksploatacyjnych jest w miarę jasno wytłumaczona i nie będzie trzeba robić dodatkowych pomocy.

Wersja alfa 0.1
Znane błędy: pospieszne nie zatrzymują się w peronie Liskowa tylko pod semaforem i nie podają rp13. (nic nie poradzę, to problem z symulatorem)
Plik startowy trzeba wczytać jak save, ponieważ inaczej nie działa (chyba też wina programu)
Hotfix 0.1.1
- myślałem że SM42 z automatu ma wpis [1k], ale wygląda na to że nie ma... Więc wszystkie stonki dostały ten wpis
- Zdawczy z oblotem w Ls miał nr nieparzysty z Wi a parzysty do LM, poprawione.

Ostatnie zdanie to może ktoś przeczyta: czy można gdzieś w internecie znaleźć prawdziwy liniowy rozkład jazdy razem z pociągami towarowymi?

4
Cześć! nie wiem co się dzieje, ale przy odwołaniu usterki urządzeń przejazdowych 1,6 cośtam, na szlaku do Liskowa Miasto, wyskakuje błąd. Możliwe że to wina mojego kochanego linuxa, ostatnio wine coś strasznie dziwnie działa :/ Komunikat z błędem prosił by o nim poinformować to proszę bardzo :)
W załączniku save i screenshot. Z takich rzeczy co robiłem dziwnego to zapomniałem jak obsługiwać te machine od przejazdu w razie usterki, więc na pałe wszystkie przełączniki klikałem aż zaczęło normalnie działać. Ale to chyba nie powinno być przyczyną Edit: na pewno nie, bo przecież na nowo odpalłem i nadal występuje. Pewnie wine ponosi ten cały Wine.  :-[

5
Testowo / Ślemień nie daje wjazdowego.
« dnia: 28 Maja 2018, 21:28:54 »
W skrócie, ślemień nie dzwoni do mnie z pytaniem "co wyjechało?" i mimo że po czasie powiem że dany pociąg odjechał, nie chce dać mu wjazdu i blokuje tor. Tak jest za każdym razem jak nie zdąże (zapomne) powiadomić o odjeździe. (Proszę pominąć bure za zapominalstwo i nie dopełnienie obowiązków itp :-[ )

6
Ruch kolejowy / Pociągi towarowe
« dnia: 20 Maja 2018, 23:05:30 »
Cześć!
Tworze sobie RJ do symulatora, ale niestety nie znam się na tym, a wszczególności ruch pociągów towarowych. Nie jestem jakoś związany z koleją. Chce by rj był jakiś sensowny, ale nie wiem czym się różni TN od TM od TL? W internecie znalazłem tylko że masowy, niemasowy, liniowy, ale tak łopatologicznie co znaczy? Z góry dzięki  ;D

7
Testowo / Bug - Borek nie chce przyjąć blokady
« dnia: 08 Maja 2018, 01:33:00 »
Natrafiłem na buga. Standardowy rj. Zapytałem Borki o drogę dla 34111, otrzymałem pozwolenie, ale nie przyjmował blokady ode mnie. Kilka minut i nic. Wkońcu wprowadziłem TZP i wysłałem nieszczęśnika. I tu kolejna dziwna rzecz. Tu fragment rozmowy:
Rozmowa z: Borek

[10:35] Tw: Testowo, Meril, słucham.
[10:35] Bk: Borek, Wysocki.
[10:35] Bk: Pociąg 34111 przyjechał o godzinie 10:35.
[10:35] Tw: Przyjąłem, 34111.
[10:35] Tw: Odwołuję telefoniczne zapowiadanie pociągów po torze szlakowym od Testowa do Borku.
[10:35] Bk: Przyjąłem.

Rozmowa z: Borek

[10:36] Tw: Testowo, Meril, proszę.
[10:36] Bk: Borek, Wysocki.
[10:36] Bk: Pociąg 34111 przyjechał o godzinie 10:36 - nie mogę zablokować bloku końcowego, blokada liniowa działa nieprawidłowo.
[10:36] Tw: Przyjąłem.
O co tu chodzi? Czemu pociąg 2 razy przyjechał? Co jeszcze powinienem powiedzieć/załączyć by porządnie zgłosić buga?  :-[

EDIT: Właśnie zauważyłem że jest usterka Eap... To już chyba wiem dlaczego nie przyjmował blokady... Nie wiedziałem że blokada może się zepsuć w symulatorze  :-[ Ale w kazdym razie zostaje to że "przyjechał" 2 razy.

8
Cześć!
Na wstępie dodam że jestem laikiem i mogę niektóre terminy mylić lub poprzekręcać. Do rzeczy: Testowo 31.03.2018r Dyżuny Meril. Są tam zwrotnice sprzężone 27 i 28, 27 z toru 1 na 2, 28 z 2 na 1. Spotkała mnie usterka zwrotnicy 28, nie chciała się przełączyć na + (ciało obce?) Na pulpicie czarne zwrotnice, w terenie 27 (+), 28 (...), w usterkach pokazane "usterka/b.n". Zresetowałem bezpieczniki, zgłosiłem usterke. Przestawiłem na -, droga utwierdzona, pociąg z liskowa przejechał bez problemu. Ale potem przyjechał pociąg z Borek po torze 1. Przekorbowałem 28 na plus, założyłem zamek/spone i wpuściłem pociąg na Sz. Ale nie wiem dlaczego ten pociąg rozpruł zwrotnice, skoro zwrotnica była poprawnie ułożona. Czy zrobiłem to dobrze? Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? (Nie chodzi o rozprucie)

PS. Przydałby się jakiś temat najlepiej przyklejony dla pomocy dla nowych graczy, by nie trzeba było zakładać nowego tematu dla 1 czy 2 odpowiedzi ;)

9
ISDR - Tematy ogólne / Okno debugowania - o co w tym chodzi?
« dnia: 20 Marca 2018, 14:47:37 »
Cześć! Grając w Liskowie zawiesiło się AI i nie wysyła pociągów. Wszedłem w debugowanie by zobaczyć co jest grane i tu jest mój problem. Nie mogę znaleźć instrukcji ani pomocy do tego okienka. Jest wiele skrótów i oznaczeń których nie umiem rozszyfrować. Czy jest gdzieś dostępna instrukcja obsługi debuga? Na forum znalazłem tylko pojedyncz szczątkowe wzmianki które mnie nie usatysfakcjnowały  :'(

Strony: [1]