Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - wojtasss298

Strony: [1]
1
Inne / Odp: Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice
« dnia: 29 Styczeń 2021, 14:39:03 »
Cytuj
A jakieś pociągi w stronę Ostrowa doszły czy nie, tak z ciekawości pytam bo to nie moja strona miasta i rzadko na tej stacji bywam.
Nie wiem co to wnosi do dyskusji, ale aktualny rozkład stacji wisi na stronie PortalPasażera
https://portalpasazera.pl/Plakaty

2
Inne / Odp: Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice
« dnia: 27 Styczeń 2021, 21:40:06 »
Od wakacji doszło kilka pociągów, dwa czy trzy dziennie do BSH, plus kilka cystern przed remontem linii do Jelcza. Teraz po oddaniu linii do Jelcza wzrośnie jeszcze ruch osobowy na stacji.

3
Inne / Odp: Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice
« dnia: 26 Styczeń 2021, 11:25:23 »
Cytuj
Czy ruchliwa... Myślę, że ruch pokroju Liskowa w ISDR.
To dosyć ruchliwa stacja, w szczycie średnio 1 pociąg na 3 minuty poza nim, jeden pociąg na ok 10 min + pociągi towarowe których rozkładu jeszcze nie posiadam

4
Inne / Odp: Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice
« dnia: 25 Styczeń 2021, 18:40:55 »
Cytuj
Tam skrzynki żadnej nie ma i w ogóle prościej będzie wysłać maila z prośbą o możliwość zwiedzenia nastawni - sam tak robiłem.
Na jakiego maila miałbym to wysłać? Bezpośrednio do dyżurnego, zarządcy terenu czy PKP?

5
Inne / Odp: Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice
« dnia: 24 Styczeń 2021, 20:54:36 »
Cytuj
Jeśli nie masz odpowiednich uprawnień i konkretnego, służbowego celu wizyty, to nie pchałbym się tam - to ruchliwa stacja, na której praktycznie zawsze coś się dzieje.
Niby racja, ale zawsze mogę chociażby wrzucić list do skrzynki pocztowej o poproszenie wysłania na maila. Poza tym, okazało się że znajomy ma znajomego który właśnie w tej nastawni jest dyżurnym ruchu, więc będzie łatwiej.

6
Inne / Odp: Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice
« dnia: 24 Styczeń 2021, 00:27:08 »
Cytuj
Zobacz na zdjęcia w Google Maps - widać że nie ma tam napędów zwrotnicowych.
Rzeczywiście, mój błąd, już poprawiłem.
Cytuj
Przycisk w kostce umieszcza się w rogu kostki (wyjątek stanowi specjalna kostka w IZH111), w jednej kostce może być tylko jeden przycisk.
Poprawione.
Cytuj
Tm31 jest przy torze 2 (dotyczy jazdy z tego toru), a nie przy torze 1 (kostka 08/10); Tarcze manewrowe ustawia się (także w zobrazowaniu ich powtarzaczy na pulpicie) po prawej stronie toru, do którego się odnoszą - tu błąd Tm17 (kostka 11/24).
Poprawione.
Cytuj
Poza tym opisy torów i odcinków izolowanych umieszcza się zasadniczo nad szczeliną toru, nie pod (w wyjątkowych sytuacjach, gdy nad szczeliną toru jest już jakiś opis i nie ma innego miejsca, można opis umieścić pod szczeliną toru).
Poprawione.
Cytuj
Z tego co kojarzę (mogę się delikatnie pomylić), to na torach 7-15 nie prowadzi się ruchu.
Jadę niedługo w teren, będę to sprawdzał, przy okazji postaram się pójść do nastawni.

Dodatkowo, z moim pulpitem nie zaszło zbyt dużo zmian w te 2 dni, (zajmowałem się zbieraniem dokumentacji, planów schematycznych oraz jak największej ilości informacji oraz oczywiście poprawianiem wcześniej opisanych błędów).

Powiem jeszcze że zdjęcie pulpitu jest już bardzo blisko mnie...


7
Cytuj
http://www.symulator.isdr.pl/2_3.php
Na tej stronie jest bardzo dobry przykład opisu pulpitu kostkowego do symulatora
Istnieje jeszcze gdzieś kopia tej strony? albo jakaś inna dokumentacja?

8
Inne / Odp: Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice
« dnia: 22 Styczeń 2021, 11:22:18 »
Wydaje mi się że na torach bocznych 5-15 musi znajdować się sterowanie bocznicami, chodziłem tam kilka razy i widziałem że pociągi towarowe tam czekały, mimo że nikt ręcznie rozjazdów tam nie zmieniał. Wydaje mi się że najlepszym pomysłem będzie jak sam się tam wybiorę sprawdzić jak wygląda sytuacja, może uda mi się też wejść do nastawni.
Faktem jest też to że schemat jest z 2008 roku i wiele się zmieniło, nie ma już torów do cukrowni oraz bocznica do zakładów już nie istnieją a bocznica do Młyna Sułkowice też jest już nie przejezdna.

9
Inne / Odp: Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice
« dnia: 22 Styczeń 2021, 09:48:06 »
Zdjęcie tego pulpitu wysłałem dzisiaj o godzinie 10, od tego czasu sporo się zmieniło, sporządziłem długą na ponad dwie strony listę z rzeczami do zmian oraz linkami i odnośnikami do zdjęć które udało mi się znaleźć. Chwilę potem, sam zlokalizowałem błąd z tą blokadą, na forum odnalazłem wiele odpowiedzi na poprzednie plany pulpitów kostkowych. Dowiedziałem się wtedy (od Ciebie) oraz z Beskidzkiej Strony Kolejowej o zasadzie budowy pulpitów kostkowych oraz innych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Oddzieliłem przyciski do sygnałów zastępczych dla semaforów wjazdowych, naprawiłem teksty oraz błędy z wykolejnicami oraz błędy z opisem rozjazdów. Dodałem oznaczenie zasadniczego ustawienia rozjazdu. Oraz sporządziłem spis semaforów i tarcz manewrowych, napisałem do kilku osób które miały styczność z pulpitem w nastawni WSl. Wiem że pulpit w tym momencie nie nadaje się do "użytku" ale sam wcześniej pisałem że to wszystko jest w fazie "BETA" i nie powinno (nawet nie może) być brane oficjalnie pod uwagę. Oczywiście za opinię dziękuje a do niej samej się usystematyzuje, oraz wszystko pozmieniam.
Cytuj
(kostki zaznaczone czerwoną ramką nie istnieją)
Co miałeś na myśli mówiąc że nie istnieją? Na schemacie jest pokazane że w tym miejscu są umiejscowione tarcze manewrowe oraz wykolejnice.
Cytuj
po co izoloacja torowa w torach bocznych 5-15?
Już poprawiłem to wcześniej.
Cytuj
złe wymiary pulpitu (niepotrzebnie tyle wierszy i kolumn).
Pulpit staram się zmniejszać tak jak mogę, powiem tyle że zaczynałem z szerokością 80 kostek i wysokością 24. Pulpit będę zmniejszał tyle ile mogę bo wiadomo nie wszystko się da i można.
Cytuj
Złe rozplanowanie przycisków i liczników sygnałów zastępczych
W mojej liście już są zaznaczone i w najbliższym czasie zostaną zmienione.
Cytuj
Ale zdjęć niestety nie odnalazłem, prawdopodobnie wykasowałem je 3 lata temu bo nie były mi potrzebne.
Wysyłałeś gdzieś je może? Wrzucałeś na jakieś fora kolejowe? Albo wiesz kto może jeszcze takie mieć?

Pozdrawiam Wojciech.
10
Inne / Odp: Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice
« dnia: 21 Styczeń 2021, 10:14:18 »
Kurcze, gdyby udało Ci się znaleźć zdjęcia tego pulpitu to mógłbym już na poważnie zacząć robić pulpit kostkowy, ten co robie teraz to własciwie tylko z opowiesci kilku osob i schematu stacyjnego. Tutaj możesz zobaczyć jak wygląda postęp prac, narazie wszystko w fazie "beta"

11
Inne / Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice
« dnia: 20 Styczeń 2021, 12:28:58 »
Witam,
Poszukuje zdjęć pulpitu oraz innych urządzeń sterujących w nastawni WSl na stacji Wrocław Sołtysowice. Z góry dziękuje za odzew.
Pozdrawiam Wojciech.
wojtasss298@gmail.com

Strony: [1]