Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 ... 10
1
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MuNiO dnia Dzisiaj o 21:38:23 »
Może zróbmy zrzutkę i zapłaćmy Pawłowi za czas? :)
2
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł dnia Dzisiaj o 21:05:16 »
Wbrew pozorom jest już trochę osób które próbują tworzyć nowe posterunki, ale często prace utykają - zwykle na samym początku, gdy okazuje się że nie wystarczy narysować pulpitu ;) ale też przy zaawansowanych etapach, kiedy brakuje czasu na wykończenie i opracowanie rozkładu jazdy/opisu posterunku.

Mam w planach pewne zmiany organizacyjne aby więcej osób mogło się zaangażować/pomóc, nie mniej jednak na razie nie planuję całkowicie otwierać tworzenia nowych posterunków, ani też tworzyć jakichś wersji alternatywnych.

Również jestem za ożywieniem projektu poprzez między innymi podjęcie takich działań pisałem o tym w jakimś innym temacie, jednakże jest niechęć twórców do tego, więc raczej nic z tego nie będzie. Zapewne jest to wynik powstałej komercyjnej wersji dla uczelni, liczba zamówień mogłaby spaść gdyby projekt otwarty całkiem dobrze się rozwijał.

Symulatory dla szkół to oddzielny temat i poza tym że zajmują mi trochę czasu, nie powodują jakiegoś istotnego konfliktu interesów z wersją ogólnodostępną, która równolegle nadal będzie rozwijana.
3
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez telektryk dnia Dzisiaj o 16:24:54 »
Również jestem za ożywieniem projektu poprzez między innymi podjęcie takich działań pisałem o tym w jakimś innym temacie, jednakże jest niechęć twórców do tego, więc raczej nic z tego nie będzie. Zapewne jest to wynik powstałej komercyjnej wersji dla uczelni, liczba zamówień mogłaby spaść gdyby projekt otwarty całkiem dobrze się rozwijał. Szkoda ale niestety takie są realia i musimy się raczej przyzwyczaić że ten projekt już nie ma takiej dynamiki, spada popularność i jeżeli już coś wychodzi to raz na kilka lat. Ze względu na brak czasu, mało osób zaangażowanych etc. Sam projekt naprawdę miałby szanse na wielką popularność ale niestety nie z takimi działaniami jak obecnie.
4
ISDR - Tematy ogólne / ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez axtomek dnia Dzisiaj o 13:25:55 »
Jestem pod wrażeniem tytanicznej pracy, jaką wkładają w ten projekt twórcy. Jednakże odnoszę wrażenie, że jest to trochę zmarnowany potencjał. Przede wszystkim choć chwalebna jest najwyższa dbałość o to, aby w ISDR były tylko i wyłącznie autentyczne posterunki, to jednak ograniczona liczba osób dopuszczonych do prac, a co się z tym wiąże jeszcze bardziej ograniczona ilość czasu, którą udaje się poświęcić na pracę nad tym projektem skutkują tym, że nowe posterunki pojawiają się rzadziej, niż raz na rok.

Przyszła mi w związku z tym myśl, czy Paweł i pozostali twórcy nie utworzyliby czegoś w rodzaju wersji społecznościowej ISDR? Nie mówię tu bynajmniej o otwarciu kodu źródłowego, tylko stworzeniu drugiej aplikacji. Byłby to w zamyśle odrębny projekt, w którym aplikacja oznaczona byłaby inną nazwą (np. w stylu OpenISDR), a posterunków i rozkładów nie dałoby się przenieść wprost do zamkniętego ISDR. W OpenISDR do tworzenia dodatków dopuszczeni byliby wszyscy, ale niepełna kompatybilność z ISDR byłaby jednocześnie zabezpieczeniem przed zdegradowaniem oryginalnego projektu. Zapewne do OpenISDR powstałoby trochę kwasów, z racji nieumiejętności stworzenia prawidłowej symulacji posterunku, ale korzystanie z tego projektu byłoby opatrzone takim ryzykiem, a zapewne są osoby, które nie mają wygórowanych wymagań i chcą się jedynie pobawić w kolejarza. Nie można również wykluczyć, że być może niektóre projekty byłyby warte przeniesienia do ISDR, co ocenić i wykonać mogliby twórcy ISDR, na czele z Pawłem. Wszak na pewno sporo osób ma niezbędną wiedzę, aby stworzyć posterunek i pewne niezbędne informacje na temat różnych posterunków, ale np. niekompletne (brak np. RJP towarowych, który w takim otwartym projekcie  mógłby być fikcyjny).

To tylko pomysł, aby trochę ożywić projekt, a jak nam wszystkim wiadomo twórcy oprogramowania w dzisiejszych czasach często tworzą wersje społecznościowe w celu pobudzenia rozwoju i zaczerpnięcia z wersji społecznościowej jakichś pomysłów do wersji zamkniętej, która w zamyśle twórców ma być bardziej przemyślana i dopracowana (Przykład: openSUSE oraz SUSE Linux).
Przy czym często producenci otwierają kod aplikacji, zaś tu chodziłoby o cos innego, czyli o otwarcie dostępu do tworzenia dodatków.

To nie byłoby raczej nadmiernym obciążeniem, gdyż w oryginalnym ISDR zmieniłoby się nazwę aplikacji, opisy, gdzie trzeba i wprowadziło małą, choć nieoczywistą modyfikację do formatu pliku.

Czy takie coś jest warte rozważenia?
5
Ruch kolejowy / Odp: Przyjmowanie pociągów na jednoodstępowej blokadzie liniowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romek94 dnia Wczoraj o 09:45:24 »
Podawanie semafora wjazdowego i powiadamianie posterunków na jednoodstępowej blokadzie liniowej wygląda w praktyce następująco: dyżurny ruchu otrzymuje informację o zbliżaniu się pociągu do semafora wjazdowego za pomocą sygnałów radiowych od maszynisty lub przez system automatycznego przesyłania danych. Na podstawie tych informacji, dyżurny ruchu ustala odpowiedni moment, w którym należy udzielić sygnału do semafora wjazdowego i powiadomić posterunki. Czas ten może być różny w zależności od długości trasy pociągu, prędkości jazdy oraz warunków ruchu. Dyżurny ruchu musi również uwzględnić ewentualne przeszkody na trasie, takie jak zwrotnice lub inne urządzenia torowe, aby zapewnić bezpieczeństwo ruchu.
6
Inne / Odp: pomoc w narysowaniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romek94 dnia Wczoraj o 09:42:41 »
I co? Poradziłaś sobie z tematem?

Proszę nie odgrzebywać starych wątków bez sensownego powodu.
7
Inne / Odp: Wykaz pojazdów kolejowych w składzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romek94 dnia Wczoraj o 09:42:16 »
Nie da się ukryć- całkiem ciekawie to wygląda :D
8
Inne / Odp: Kupię uszkodzoną kolejkę elektryczną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michAL_en57 dnia 06 Stycznia 2023, 14:51:36 »
I co? Znalazłeś w końcu jakąś ciekawą ofertę?

Tu tata Michała. Prosiłem go by czegoś poszukał, miała posłużyć do precyzyjnego zbudowania zestawu do budowy modeli lokomotywy, niekoniecznie realistycznej, z użyciem odlewów żywicznych. Nie zarzuciłem tego pomysłu i szukam czegoś z bryłą SM42.
Osobna historia to dokładny model 3D lokomotywy (nie taki do gier) - też cały czas poszukuję gotowego lub wykonawcy odpłatnie. Może być też Gagarin itp, byle nie nowoczesne. Precyzja może nawet do skali G.

Pozdrawiam
Jarek
9
Inne / Odp: Kupię uszkodzoną kolejkę elektryczną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DyzurnyZWawy dnia 06 Stycznia 2023, 09:54:40 »
10
ISDR - Tematy ogólne / Odp: Nowe Posterunki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Obwarznek dnia 01 Stycznia 2023, 19:41:39 »
Kraków Główny jest w planach, ale raczej dalszych. Obecnie w trakcie tworzenia jest kilka mniejszych stacji. Z nieco większych na warsztacie jest Tomaszów Mazowiecki, ale tu znów pojawił się problem z odwzorowaniem rozkładu jazdy - brak informacji o ruchu towarowym.
Mogę pomóc z stworzeniem rozkładu z Tomaszowa posiadam dostęp do rozkładów dla towarowych
Strony: [1] 2 3 4 ... 10