Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 10
31
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez telektryk dnia 27 Stycznia 2023, 23:51:29 »
Może zróbmy zrzutkę i zapłaćmy Pawłowi za czas? :)
A wiesz że, chętnie bym zapłacił za wersje komercyjną gdyby taka powstała, pod warunkiem rozwoju tego projektu w postaci regularnych aktualizacji.
32
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MuNiO dnia 27 Stycznia 2023, 21:38:23 »
Może zróbmy zrzutkę i zapłaćmy Pawłowi za czas? :)
33
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł dnia 27 Stycznia 2023, 21:05:16 »
Wbrew pozorom jest już trochę osób które próbują tworzyć nowe posterunki, ale często prace utykają - zwykle na samym początku, gdy okazuje się że nie wystarczy narysować pulpitu ;) ale też przy zaawansowanych etapach, kiedy brakuje czasu na wykończenie i opracowanie rozkładu jazdy/opisu posterunku.

Mam w planach pewne zmiany organizacyjne aby więcej osób mogło się zaangażować/pomóc, nie mniej jednak na razie nie planuję całkowicie otwierać tworzenia nowych posterunków, ani też tworzyć jakichś wersji alternatywnych.

Również jestem za ożywieniem projektu poprzez między innymi podjęcie takich działań pisałem o tym w jakimś innym temacie, jednakże jest niechęć twórców do tego, więc raczej nic z tego nie będzie. Zapewne jest to wynik powstałej komercyjnej wersji dla uczelni, liczba zamówień mogłaby spaść gdyby projekt otwarty całkiem dobrze się rozwijał.

Symulatory dla szkół to oddzielny temat i poza tym że zajmują mi trochę czasu, nie powodują jakiegoś istotnego konfliktu interesów z wersją ogólnodostępną, która równolegle nadal będzie rozwijana.
34
ISDR - Tematy ogólne / Odp: ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez telektryk dnia 27 Stycznia 2023, 16:24:54 »
Również jestem za ożywieniem projektu poprzez między innymi podjęcie takich działań pisałem o tym w jakimś innym temacie, jednakże jest niechęć twórców do tego, więc raczej nic z tego nie będzie. Zapewne jest to wynik powstałej komercyjnej wersji dla uczelni, liczba zamówień mogłaby spaść gdyby projekt otwarty całkiem dobrze się rozwijał. Szkoda ale niestety takie są realia i musimy się raczej przyzwyczaić że ten projekt już nie ma takiej dynamiki, spada popularność i jeżeli już coś wychodzi to raz na kilka lat. Ze względu na brak czasu, mało osób zaangażowanych etc. Sam projekt naprawdę miałby szanse na wielką popularność ale niestety nie z takimi działaniami jak obecnie.
35
ISDR - Tematy ogólne / ISDR wersja społecznościowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez axtomek dnia 27 Stycznia 2023, 13:25:55 »
Jestem pod wrażeniem tytanicznej pracy, jaką wkładają w ten projekt twórcy. Jednakże odnoszę wrażenie, że jest to trochę zmarnowany potencjał. Przede wszystkim choć chwalebna jest najwyższa dbałość o to, aby w ISDR były tylko i wyłącznie autentyczne posterunki, to jednak ograniczona liczba osób dopuszczonych do prac, a co się z tym wiąże jeszcze bardziej ograniczona ilość czasu, którą udaje się poświęcić na pracę nad tym projektem skutkują tym, że nowe posterunki pojawiają się rzadziej, niż raz na rok.

Przyszła mi w związku z tym myśl, czy Paweł i pozostali twórcy nie utworzyliby czegoś w rodzaju wersji społecznościowej ISDR? Nie mówię tu bynajmniej o otwarciu kodu źródłowego, tylko stworzeniu drugiej aplikacji. Byłby to w zamyśle odrębny projekt, w którym aplikacja oznaczona byłaby inną nazwą (np. w stylu OpenISDR), a posterunków i rozkładów nie dałoby się przenieść wprost do zamkniętego ISDR. W OpenISDR do tworzenia dodatków dopuszczeni byliby wszyscy, ale niepełna kompatybilność z ISDR byłaby jednocześnie zabezpieczeniem przed zdegradowaniem oryginalnego projektu. Zapewne do OpenISDR powstałoby trochę kwasów, z racji nieumiejętności stworzenia prawidłowej symulacji posterunku, ale korzystanie z tego projektu byłoby opatrzone takim ryzykiem, a zapewne są osoby, które nie mają wygórowanych wymagań i chcą się jedynie pobawić w kolejarza. Nie można również wykluczyć, że być może niektóre projekty byłyby warte przeniesienia do ISDR, co ocenić i wykonać mogliby twórcy ISDR, na czele z Pawłem. Wszak na pewno sporo osób ma niezbędną wiedzę, aby stworzyć posterunek i pewne niezbędne informacje na temat różnych posterunków, ale np. niekompletne (brak np. RJP towarowych, który w takim otwartym projekcie  mógłby być fikcyjny).

To tylko pomysł, aby trochę ożywić projekt, a jak nam wszystkim wiadomo twórcy oprogramowania w dzisiejszych czasach często tworzą wersje społecznościowe w celu pobudzenia rozwoju i zaczerpnięcia z wersji społecznościowej jakichś pomysłów do wersji zamkniętej, która w zamyśle twórców ma być bardziej przemyślana i dopracowana (Przykład: openSUSE oraz SUSE Linux).
Przy czym często producenci otwierają kod aplikacji, zaś tu chodziłoby o cos innego, czyli o otwarcie dostępu do tworzenia dodatków.

To nie byłoby raczej nadmiernym obciążeniem, gdyż w oryginalnym ISDR zmieniłoby się nazwę aplikacji, opisy, gdzie trzeba i wprowadziło małą, choć nieoczywistą modyfikację do formatu pliku.

Czy takie coś jest warte rozważenia?
36
Ruch kolejowy / Odp: Przyjmowanie pociągów na jednoodstępowej blokadzie liniowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romek94 dnia 26 Stycznia 2023, 09:45:24 »
Podawanie semafora wjazdowego i powiadamianie posterunków na jednoodstępowej blokadzie liniowej wygląda w praktyce następująco: dyżurny ruchu otrzymuje informację o zbliżaniu się pociągu do semafora wjazdowego za pomocą sygnałów radiowych od maszynisty lub przez system automatycznego przesyłania danych. Na podstawie tych informacji, dyżurny ruchu ustala odpowiedni moment, w którym należy udzielić sygnału do semafora wjazdowego i powiadomić posterunki. Czas ten może być różny w zależności od długości trasy pociągu, prędkości jazdy oraz warunków ruchu. Dyżurny ruchu musi również uwzględnić ewentualne przeszkody na trasie, takie jak zwrotnice lub inne urządzenia torowe, aby zapewnić bezpieczeństwo ruchu.
37
Inne / Odp: pomoc w narysowaniu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romek94 dnia 26 Stycznia 2023, 09:42:41 »
I co? Poradziłaś sobie z tematem?

Proszę nie odgrzebywać starych wątków bez sensownego powodu.
38
Inne / Odp: Wykaz pojazdów kolejowych w składzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Romek94 dnia 26 Stycznia 2023, 09:42:16 »
Nie da się ukryć- całkiem ciekawie to wygląda :D
39
Inne / Odp: Kupię uszkodzoną kolejkę elektryczną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michAL_en57 dnia 06 Stycznia 2023, 14:51:36 »
I co? Znalazłeś w końcu jakąś ciekawą ofertę?

Tu tata Michała. Prosiłem go by czegoś poszukał, miała posłużyć do precyzyjnego zbudowania zestawu do budowy modeli lokomotywy, niekoniecznie realistycznej, z użyciem odlewów żywicznych. Nie zarzuciłem tego pomysłu i szukam czegoś z bryłą SM42.
Osobna historia to dokładny model 3D lokomotywy (nie taki do gier) - też cały czas poszukuję gotowego lub wykonawcy odpłatnie. Może być też Gagarin itp, byle nie nowoczesne. Precyzja może nawet do skali G.

Pozdrawiam
Jarek
40
Inne / Odp: Kupię uszkodzoną kolejkę elektryczną
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DyzurnyZWawy dnia 06 Stycznia 2023, 09:54:40 »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 10