Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - wysek44

Strony: [1]
1
Wilkowice Bystra / Odp: Pomoc przy uruchomieniu symulatora
« dnia: 04 Lutego 2021, 20:27:18 »
Ja przed chwilą pobrałem symulator, najpierw wypakowałem Testowo, a potem dossałem zip-a z Wilkowicami. Z tego drugiego skopiowałem foldery "post" i "roz" do katalogu z Testowem. System zapytał się mnie, czy mam nadpisać w/w foldery i po zatwierdzeniu włączyłem plik ISDR.exe i mogłem wybrać jeden z dwóch wymienionych posterunków.

2
Wilkowice Bystra / Odp: Pomoc przy uruchomieniu symulatora
« dnia: 04 Lutego 2021, 18:53:25 »
Musisz pobrać główną paczkę ISDR ze stacją Testowo. Tam masz plik wykonywalny symulatora. Musisz przenieść pliki ze stacją Wilkowice Bystra do odpowiednich folderów, by starter wykrył posterunek do uruchomienia.

3
Testowo / Odp: Problem z blokadą liniową do Liskowa.
« dnia: 15 Stycznia 2019, 14:58:22 »
Ale puściłem pociąg z Liskowa tym torem na manewrze za S1 i tego typu komendach.

Gdy skład utknął Ci pod semaforem wjazdowym, trzeba było mu dać sygnał zastępczy, ew. rozkaz pisemny "S".
Nigdy nie "zmuszać go" do jazdy manewrowej w celu minięcia takiego sygnalizatora.

4
Inne / Odp: inne symulatory ruchu pociągów
« dnia: 15 Stycznia 2019, 14:55:29 »
Przed Świętami odkurzę ten wątek.
Czy gra ktoś w http://stellwerksim.de/. Jeśli tak to niech się podzieli wrażeniami, doświadczeniami.
Jest to symulator on-line (chociaż można też grać w trybie off-line) dla wielu stacji (kilkaset) przeważnie z sieci DB.

Pozdrawiam
W.F.

Proszę bardzo.
Mnie do StellwerkSim przekonała symulacja stacji Altenbeken (którą odwiedzałem wirtualnie w wersji demonstracyjnej ZUSI3), a także sympatia do kolei szwajcarskich (bo i takowe się tam znalazły). Z początku wiedziałem tylko jak ustawiać semafory, natomiast problemem była dla mnie blokada na liniach jednotorowych - bodajże za pomocą kombinacji klawiszy Alt+A dawało się pozwolenie, zresztą bez opanowania skrótów klawiszowych nie dało się grać w symulacje, gdzie przeważał jednotor + liczne przejazdy, które trzeba było zamykać innym skrótem (np. Langnau).

W StellwerkSim usterki potrafią, jak to na prawdziwej kolei nieźle dokuczyć (np. awaria kluczowego rozjazdu, który sparaliżował połowę stacji, bo nie dało się w jego kierunku wyprawiać pociągów) czy też telefony od maszynistów z pretensjami, dlaczego stoję pod semaforem od 3 minut ?! By doprowadzić do ładu i składu to wszystko, trzeba znać trochę niemieckiego rzecz jasna, ale i na wyczucie też da się działać. Mnie kilka minut zastanawiało, jak usunąć awarię rozjazdu, dopiero potem doszedłem ,że telefonicznie zgłasza się do "drogowców" poprzez specjalny kod, który pokazuje się w okienku po prawej stronie ekranu. I wtedy też można monitorować, ile zostało czasu do naprawy usterki.

Aczkolwiek jak to wyglądało online to nie powiem, bo grałem tylko offline.

Pozdrawiam

5
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: Rozkłady jazdy
« dnia: 02 Września 2018, 19:24:03 »
Plik z RJ wrzucasz do głównego katalogu symulatora.

6
Rozumiem, że zgłaszałeś SKP, że takowy pociąg się zbliża? Jeśli nie, to jest sposób, by zwolnić blokadę. Wciśnij shift+LPM na przycisku "pmSKP2L", natomiast przycisk KoW nacisnij samym LPM. Powinno to zwolnić blokadę.

//edit

Sam wygenerowałem skład jadący z Wilamowic w trybie ręcznego generowania ruchu i mogę bez problemu zwolnić blokadę do Tęczy. Ale zgłaszałem do SKP, że pociąg 666000 nadjeżdża.

Strony: [1]