Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Pr1

Strony: [1] 2 3 4 ... 22
1
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« dnia: 09 Maj 2023, 00:31:31 »
Jak to mówią "u mnie działa". Przynajmniej ten pierwszy po 06:00, który leci z Zakopanego.

Ale przy okazji znalazłem błąd w soboty/niedziele, dlatego daje poprawione z dwójką.

2
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« dnia: 07 Maj 2023, 23:05:03 »
Dokonano pouczeń wśród maszynistów IC. Zobacz, czy zatrzymują się jak powinni.

Po każdej, nawet najmniejszej zmianie w rozkładzie, trzeba odpalać go na czysto (tj. bez pliku stanu początkowego) lub tworzyć nowy plik stanu początkowego. Inaczej łyka rozkład po staremu.

3
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« dnia: 07 Maj 2023, 22:37:31 »
Pytanie czy musi, szczególnie na gwałt  ;)
Dałem to po to, żeby kolega @melis mógł sobie podłubać. Ja jeśli mam dotknąć się to za jakieś... w czerwcu. Chyba, że da się to ogarnąć w godzinę. Nie lubię zaczynać i zostawiać, bo potem dwa razy dłużej trwa przez konieczne powracanie myślami do przeszłości... 

4
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« dnia: 06 Maj 2023, 19:09:35 »
To trzeba zrobić Pearl Harbor i po prostu przerobić IC na przeloty.

5
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« dnia: 04 Maj 2023, 22:46:14 »
Cytuj
Dziękuję Ci @Pr1 Może uda się zmobilizować w końcu userów do zaangażowania nad pracami przy RJ.

Ja bym na to nie liczył. To jest ta sama choroba, która trapi MaSzynę i nie ma na nią leku.

Jak pisałem na forum tzw. SimRail - dzisiejsze oprogramowanie wymaga uniwersalności, a do tego niezbędna jest również możliwość łatwej edycji treści w niej zawartej. Oczywiście nikt nie wymaga tego od ISDR, który z założenia ma być tworem sztywnym i chwała mu po części za to. I nawet nikt nie ma prawa wymagać żeby było inaczej (podobnie jak przy MaSzynie), ale przez to również nikt nie ma prawa oczekiwać zaangażowania userów do tworzenia RJ, którego stworzenie to też nie jest ot tak i pstryk. Szczególnie, że tak naprawdę przy nowych RJ i tak będzie to średniej jakości efekt świeżości, a roboty od groma.

Nie ma się co oszukiwać, że to nowe posterunku najlepiej się "sprzedają".

Cytuj
przeszedłem kilka godzin z niego i jedyny błąd jaki znalazłem to ten o którym sam napisałeś
Nie spodziewam się tam jakiś błędów grubych, bo raz że jest to rozkład żywcem zerżnięty* z tegorocznego projektu wakacyjnego RJ dla stacji Puck, a towarowe dodawane były z wykresem ruchu. Także no... trochę oszukany ten rozkład  ::)

*Zerżnięty, ale czasy jazdy wg rozkładu Osielec 2005. A że czasy jazdy Mrzezino-Puck-Władysławowo są zbliżone to padło na Puck. Tylko odwrócony jest kilometraż.

6
ISDR - Rozkłady jazdy / Fikcyjny Osielec 2020
« dnia: 04 Maj 2023, 00:55:06 »
Na prośbę użytkownika @melis umieszczam tutaj rozkopany fikcyjny rozkład jazdy dla stacji Osielec. Z racji swojej fikcyjności nie spełnia on oczywiście tzw. wymagań, ale po dopracowaniu przez dobrego/dobrych ludzi może ktoś się nim uraczy.

W zamyśle wymiana wagonów ze składów pociągów zdawczych następuje tylko i wyłącznie na rampie ładunkowej przy torze nr 4.

Do poprawy jest z pewnością parametr W4 przy pociągach pospiesznych, urozmaicenie taboru oraz rozkładowe czasy jazdy, które z jakiegoś powodu odbiegają od "realnych-symulatorowych".

7
Urządzenia srk / Odp: Książki na temat projektowania linii
« dnia: 20 Lipiec 2022, 18:45:17 »
Najświeższa jest ta pozycja jeśli chodzi o posterunki ruchu (2021): http://www.wydawnictwopw.pl/index.php?s=wyniki&rodz=12&id=2908
To jest stricte esensja projektowania, więc są tam właśnie podstawowe informacje (szczególnie co się projektuje, żeby to miało ręce i nogi).

8
ISDR - Rozkłady jazdy / Odp: Parowozy ISDR v.2.5
« dnia: 27 Maj 2022, 19:28:20 »
Obecnie już (po prawie 10 latach) - dla żadnej.
Był dla Testowa.

Dzisiaj trzeba by chyba przerabiać obecny plik z rozkładem *.srj, który zastąpił pliki z rozszerzeniem *.roz.

9
Osielec / Odp: Problem z wyjazdem pociągu
« dnia: 28 Marzec 2022, 19:39:21 »
Się tego przejazdu nie da zamknąć, ponieważ nie posiada rogatek:
Cytuj
1. Przejazd kat. C km 16.209 wyposażony w sygnalizację przejazdowa bez rogatek włączaną ręcznie przez dyżurnego ruchu, uzależniony w przebiegach, opis w działce 39; sygnalizację należy włączyć min. 30 sekund przed zezwoleniem na jazdę pociągu lub manewru przez przejazd.

A więc udajmy się do działki 39:
Cytuj
Opis obsługi urządzeń przejazdu kat. C w km 16.209
Przejazd kategorii C w km 16.209 wyposażony jest w sygnalizację przejazdową bez rogatek, włączaną ręcznie przez dyżurnego ruchu przy pomocy przycisków na pulpicie nastawczym. Przejazd jest uzależniony w przebiegach. Do włączenia ostrzegania służy przycisk wS, a do wyłączenia ostrzegania przycisk oS. Szczelina wł. sygn. sygnalizuje stan włączenia ostrzegania. Lampka kontrolna kn sygn. sygnalizuje stan sprawności i pracę sygnalizatorów drogowych: świecenie ciągłe oznacza stan oczekiwania i żarówki sprawne, miganie oznacza stan ostrzegania, brak świecenia oznacza przepalenie żarówki. Licznik nad lampką kontrolną kn sygn. zlicza wystąpienia stanu usterki. Lampka kontrolna 24V sygnalizuje obecność napięcia zasilającego aparaturę przejazdu.


10
Inne / Odp: Nastawniczy - dyskusja o zawodzie
« dnia: 14 Luty 2021, 17:39:06 »
Już nie pisząc, że dzisiaj "psuje" się nie tylko ta część młodego pokolenia, która przykładowo chorobliwie grała w różnego rodzaju gry komputerowe.
Od prawie roku "psuje" się każdy potencjalny przyszły kandydat, który dzisiaj wypełnia dzielnie obowiązek szkolny - zdalny.

To za pewien okres czasu zacznie wychodzić. Nie tylko w aspekcie omawianego Rozporządzenia.

11
Wilkowice Bystra / Odp: Układ stacji
« dnia: 23 Listopad 2020, 21:47:00 »
Zmieniłem w edytorze domyślny rok 2005 na 2020, lecz rozkład ten nie wyświetla się w ogóle na liście wyboru rozkładów.
Co należy zrobić, żeby dodatkowe rozkłady wyświetlały się w oknie wyboru?

12
Kosz / Odp: Dokument E146
« dnia: 10 Listopad 2020, 20:12:22 »
Powyższa nieśmiała twórczość również zalicza się dokładnie do tej samej kategorii :)
Przy czym ja jestem bardziej takim 'niedzielnym nabijaczem".  Niektórzy tu lecą na pełen etat.

Na nasze szczęście język jest dość ruchomym tworem, jeżeli chodzi o pojedyncze słowa.
Słowo "se" również nie jest zgodne z przyjętymi zasadami językowi, więc stanowi błąd. Tak samo zwrot "skrajną skrajność". Natomiast sam błąd, żeby był błędem przypisanym autorow,  musi być popełniony przez niego nieświadomie. No i tutaj bańka pęka.

Także Ty siedź sobie w swoich instrukcjach i najbijaj posty wysyłając czyste paragrafy, a język zostaw w spokoju. Tylko warto trzymać rękę na pulsie. Przepisy też się zmieniają. Nie tylko język xD

13
Kosz / Odp: Dokument E146
« dnia: 10 Listopad 2020, 16:59:34 »
Poprawnie należy pisać w szkole. Potem ten sam świat, który stał się przed chwilą piękniejszy (przy okazji odkrycia R146), uczy dostosowywać formę pisaną i mówioną wypowiedzi do panujących warunków.
Tak jak maszynista kochający szarpać za hamulec, nie wjedzie podczas niesprzyjających warunków pogodowych 80tką w peron, tak samo ja nie napisałbym tak w stronę kogoś logicznie rozumującego. Logika to bardzo skomplikowana sprawa. Idąc tym tokiem myślenia można śmiało przyjąć, że człowiek logicznie rozumujący najsamwpierw zacznie samodzielnie analizować pewne zagadnienia, a dopiero potem przeanalizuje dodatkowo wyższy sens utworzenia nowego wątku lub postu na danym forum internetowym.

W tym przypadku analiza ta nie byłaby zbytnio skomplikowana i nie wymagałaby dużych nakładów intelektualnych, bowiem wystarczy chociażby wejść w folder symulatora ISDR.
Nie jest wykluczone, tak jak napisał @jageer, że jest to oznaczenie prywatnego zarządcy, bo mogą se to nazwać nawet "KARTA RUCHOWA", ale w pierwszym poście ani nie zostało podane źródło wspominanego dokumentu, ani nawet źródło pozyskanej wiedzy odnośnie istnienia takiego dokumentu. W żargonie forów internetowych nazywamy to "nabijaniem postów" lub w skrajnej skrajności "spamem".

A odnośnie szeroko pojętego tzw. pisania - polecam zapoznać się z zasadami interpunkcji. Też ważna sprawa. Na małej maturze lub maturze jak znalazł. Kilka punktów na tym ucieka.
P.S. Tych pogrubionych wyrazów lub zwrotów nie polecam używać.

14
Kosz / Odp: Dokument E146
« dnia: 09 Listopad 2020, 14:52:30 »
Wpiszta se w to samo guuugle R146.
Świat stanie się piękniejszy.

15
Inne / Odp: Pytanie
« dnia: 19 Lipiec 2020, 12:05:31 »
Ale mój opis jest na tyle uniwersalny, że ani razu nie pada tam skrót, ani pełna nazywa państwowego zarządcy infrastruktury.
Przy systemach informatycznych SWDR został wymieniony jako przykład, bo zagadnienie formowania/przejścia składów nie dotyczy przecież tylko bocznic.

Sprawa oczywiście bardzo się upraszcza, gdy rzecz dzieje się na stacji postojowej/towarowej użytkowanej przez jednego przewoźnika, który ponadto jest jej właścicielem.

Strony: [1] 2 3 4 ... 22