Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - melis

Strony: [1] 2
1
Osielec / Plac ładunkowy, oraz bocznica
« dnia: 13 Września 2021, 16:23:14 »
Cześć! Czy na tym posterunku, plac ładunkowy, oraz bocznica, a dokładniej zasobnik, są obsługiwane przez program?

2
Wilkowice Bystra / Wilkowice Bystra - ogólnie o obsłudze posterunku
« dnia: 30 Sierpnia 2021, 21:33:55 »
Cześć Wam! Nie wiem czy tytuł będzie Wam pasować, ale w razie co moderacja zmieni, bądź usunie :D Chciałbym w tym wątku, prowadzić dyskusję z wrażeniami, oraz pytaniami. I tak mam na sam początek, gwoli upewnienia się, pytanie: przejazdy kolejowe w km.64.133 - SKP, oraz w km.65.504, są obsługiwane przez dyżurnego, nadaniem telefonogramu o przyjeździe, bądź odjeździe składu? Dodatkowo dla SKP, należy nakazać zamknięcie przejazdu?
 Sam posterunek według mnie, jest dużo bardziej wymagający od Testowa. Oczywiście ja to widzę okiem laika, grajka zwykłego, więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam Was gorąco, a Tobie Paweł, życzę dalszych sukcesów w pracy nad symulatorem!

3
Inne / Brak zamkniętego szlabanu na stacji Gdańsk Orunia
« dnia: 21 Czerwca 2020, 18:09:33 »
Witajcie. Nie wiem gdzie to dać, więc dałem tu. Ma żona właśnie przejeżdżała przez torowisko, 2 auta przed nią znajdowały się na torach, gdy nadjeżdżał pociąg - z odszukanego rozkładu był to pociąg Przewozów Regionalnych relacji Bydgoszcz Główna - Gdynia Chylonia. Szczęście polegało na tym, że hamował przed stacją w celu postoju. Co by jednak było w innym przypadku, to nawet myśleć nie chcę. Mam nadzieję, że mechanik zgłosi ten incydent - dawał sygnałami jak szalony podobno. Zawsze mam odruch rozglądania, mimo otwartych szlabanów i każdemu to powtarzam. A tym bardziej, ruszanie przy nadal migającym czerwonym, ale otwartych już rogatkach. Ileż to razy starłem się z jednym i drugim, bo się spieszyło, a ja stałem do zakończenia wyświetlania sygnału. Powiem Wam, że mimo iż ja nie brałem w tym "zdarzeniu", to jestem rozdygotany...

4
Inne / Akumulatory powietrzno cynkowe
« dnia: 16 Sierpnia 2017, 19:38:16 »
Witajcie. Możecie napisać czy akumulatory powietrzno cynkowe są stosowane w kolejnictwie?

5
ISDR - Rozkłady jazdy / Czas przejścia z danego numeru
« dnia: 06 Czerwca 2016, 15:31:51 »
Witajcie! Czy ja dobrze zrozumiałem, że w rozkładzie można zrobić tak, aby dany skład nie został wysłany z posterunku, do momentu przybycia innego - wcześniejszego? I w związku z tym, chciałbym zapytać się was, jaki jest najkrótszy czas przejścia, jaki można wpisać?
Edycja: Ok. Już wszystko posprawdzałem.

6
Witajcie koledzy! Jakoś wcześniej nie było mi to potrzebne i nie sprawdzałem czy działa. Czy ai reaguje na rozkaz S z poleceniem zatrzymania w danym km? Wiem, że raguje na taki rozkaz z zawarciem adnotacji o powrocie. Wydałem rozkaz zatrzymania się w km 4.000 i nie zareagował.

7
Testowo / Usterka - brak reakcji programu na polecenie "napraw".
« dnia: 15 Listopada 2015, 20:48:44 »
Witajcie. Na Testowie padł mi semafor P - całkiem ciemny. Po wybraniu opcji naprawy, nie było żadnej reakcji. Załączam save.

8
ISDR - Rozkłady jazdy / Drukowanie rozkładu jazdy
« dnia: 14 Listopada 2015, 10:52:53 »
Witam Wszystkich serdecznie! Możecie mi napisać w jaki sposób, można wydrukować sobie dany rozkład jazdy? Z poziomu symulatora, nie widzę takiej opcji, ani z poziomu edytora.

9
Lisków (stara wersja symulatora) / Debugowanie - interpretacja
« dnia: 26 Czerwca 2015, 19:53:07 »
Witajcie. Możecie mi powiedzieć jak rozumieć wpisy z debugowania po prawej str? Tzn są sklady z rozkladu. Jedne na szaro, inne na czarno. Mi nie wrocil pociąg z tm 9943. Jest zaznaczony w debugu na szaro.
Edycja: okazalo się, że 9943 nie przyjechal gdyż wcześniej nie zostal wyslany 9942. Gdy tylko spytalem o wolną dla 9942, to 9943 zniknal z tabelki rozklad i pojawil się na lewo obok. Chcialbym poprostu w miarę zrozumieć debugowanie, aby moc wylapywac ewentualne bledy.

10
Zwróćcie uwagę na ten myk: uszkodzony wagon stał na torze odstawczym nr 12. W między czasie puszczałem tym torem manewr sm48. Nie zwracałem uwagi na grunt, mając tylko widok na pulpit. Sm48 nie zatrzymała się, a wypchnęła wagon na szlak do Tefamy. Załączam save'a.
Edycja: Być może przy rozłączaniu nie zahamowałem składu, ale wtedy założmy nawet, wypchnięty dotarł by tak daleko?

11
Lisków (stara wersja symulatora) / Zwolnienie blokady przez p.o Tęcza
« dnia: 14 Kwietnia 2015, 08:10:35 »
Witajcie. Nieco poszukałem na forum, ale nie znalazłem. Otóż w godzinach nocnych zamknąłem tor nr 2 i wypuściłem na niego pociąg z numerem parzystym, nie na Sz a na S2, powodując zajęcie odcinka. Teraz gdy ten pociąg chcę puścić dalej do Wilamowic, Tęcza go nie przepuszcza. Zgłosiłem otwarcie toru i jego odjazd, ale bez skutku. Co mogę zrobić w tej sytuacji?
Edycja: Powróciłem do save'a sprzed zamknięcia toru i naprawiłem swój błąd wysyłając pociąg na rozkaz S

12
Witajcie koledzy. Nie za bardzo przyznam się szczerze, szukałem w przepisach ustaleń co do postępowania w chwili gdy nastąpiła usterka, pozornego zajęcia toru, na nie utwierdzonej drodze przebiegu, a zchodzi konieczność przełożenia zwrotnicy na wprost. Sytuacja dotyczy zwrotnicy 201 na torze Lr-Lm i zajętość odcinka ITQ3. Wiadomo, że korbując w ten czas zwrotnicę, doprowadzimy do pozornego rozprucia. Czy jest to dozwolone postępowanie, czy należy zatrzymać cały ruch na tej trasie, aż do czasu naprawy usterki?

13
Witajcie. Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego czasami - sporadyczne sytuacje - Wilamowice pytają o wolną drogę dla danego składu, a później jeszcze muszę zatwierdzić poz na pulpicie?

14
Kosz / Odp: Piotpal - rozkład dla Liskowa
« dnia: 21 Listopada 2014, 12:38:20 »
Wróci zgodnie z rozkładem, lub opóźnieniem jeśli masz włączone. Spokojnie. Zawsze wracają ;)

Usunięte z wątku na prośbę autora. Paweł

15
Testowo / Usterki - czasy występowania
« dnia: 19 Listopada 2014, 11:14:44 »
Witajcie. Czy jest taka możliwość, że mając ustawione usterki na maks od początku symulacji tj 6:00 do 14:00, nie uświadczyć żadnej usterki? Trochę mnie to dziwi. Sprawdzałem jeszcze w isdr.ini czy tam wszystko w porządku, ale tak, tam wszystko gra.

Strony: [1] 2