ISDR - Symulator prowadzenia ruchu kolejowego
Forum Główne => Ruch kolejowy => Wątek zaczęty przez: kostkarosolowa w 25 Grudzień 2024, 17:28:32
-
Czy jeśli na posterunku mam system SWDR, muszę prowadzić dziennik ruchu na papierze? Jeśli tak, to czy normalnie czy w jakiejś skróconej wersji?
-
Ja uważam że nie musisz. Pamiętajmy że jest to tylko symulator. Ja prowadzę dzienniki papierowe a w swdr nie zatwierdzam. Służy mi tylko do informacji o pociągach.
-
Pamiętajmy że jest to tylko symulator.
Obawiam się, że pytanie było ogólnie o prowadzeniu ruchu, nie tylko w symulatorze jakim jest ISDR ;)
-
Jeżeli chodzi o rzeczywistość to podejrzewam że zależy to od pracodawcy.
-
Jeżeli na posterunku jest SWDR prowadzisz normalnie papierowy dziennik ruchu R-146, inaczej jest kiedy posterunek wyposażony jest sprawny EDR.
-
Z tego co kojarzę, przy działającym SWDR papierowy dziennik zwykle nie jest już prowadzony na bieżąco, bo zapisy idą w systemie. Czasem jednak są wyjątki lokalne albo na wypadek awarii i wtedy wraca się do papieru. Najlepiej zerknąć w instrukcję miejscową posterunku, bo tu szczegóły potrafią się różnić.
-
SWDR to jest tylko rozkład jazdy, tam nie masz dziennika ruchu.
SWDR był na sieci PLK więc to nie zależy od pracodawcy.
Jeśli posterunek ma EDR nie trzeba.
Jeśli nie ma EDR trzeba. ZAWSZE!
-
Dochodzimy do kwestii, co przy obecnej sytuacji rozwoju internetu ma szczególne znaczenie. Czyli odpowiednie zadawanie pytań, takich szczegółowych, nie ogólnych.
Użytkownik zadał jedno pytanie, jeden wpis, i... poruszył forum. Teraz co jego pytanie miało na myśli? Tego nie wiemy, bo więcej się nie wypowiedział, przeto dalsze "spuszczanie" się nad jego pytaniem jest jakby nie na msc.
Z drugiej strony można dociekać, skoro to jego pierwszy wpis i umieścił to w forum symulatora, to może chodziło mu o symulator, a nie o to, jak to obecnie wygląda na nastawniach PKP PLK.
Ale fajnie, że forum jeszcze żyje.